ID.nl logo
Energiebesparingsmodus Apple Watch: dit werkt niet meer
Gezond leven

Energiebesparingsmodus Apple Watch: dit werkt niet meer

De energiebesparende modus van de Apple Watch klinkt als een gouden greep om de accuduur van het horloge ietwat te verlengen. Maar om dat voor elkaar te krijgen, schakelt de smartwatch wel enkele onderdelen uit. Welke dat zijn, lees je in dit artikel.

Wanneer je een Apple Watch Series 8 of Apple Watch Ultra aanschaft, dan krijg je te maken met de energiebesparingsmodus van watchOS 9. Omdat het een slimme softwarefunctie betreft, krijgen ook de oudere Apple Watch-modellen toegang tot deze optie; mits ze natuurlijk (de update voor) het besturingssysteem ondersteunen.

Alle modellen vanaf de Apple Watch 4 krijgen de update, waardoor veel mensen met de nieuwe modus te maken krijgen.

Energiebesparingsmodus Apple Watch inschakelen

Voordat we uitleggen wat je precies misloopt, is het handig om te bekijken hoe je de energiebesparingsmodus activeert. Dat regel je met enkele korte stappen.

  1. Houd je vinger op de onderkant van het scherm van de Apple Watch

  2. Wacht nu totdat de Apple Watch het bedieningspaneel weergeeft en veeg dan omhoog

  3. Tap op de knop voor het batterijpercentage

  4. Schakel nu de Energiebesparingsmodus in

Je kunt dit overigens ook gewoon via de instellingen van het apparaat regelen. Binnen de instellingen van de Apple Watch ga je naar de opties voor de batterij (door even omlaag te scrollen), waar je de optie voor het besparen van energie aantreft. Tap daarop en je bent klaar met instellen.

Hoe je ook besluit de energiebesparingsmodus in te schakelen, je krijgt altijd een nieuw scherm te zien. Op dit informatiescherm scrol je naar beneden en tap je vervolgens op één van deze twee opties: Schakel in of Schakel in voor. Wanneer je de tweede optie selecteert, dan krijg je wederom een keuzemenu in beeld. Nu mag je bepalen of je de speciale modus voor één tot drie dagen activeert. Vervolgens krijg je een gele cirkel boven het klokje te zien; dan weet je altijd zeker dat de modus actief is. Mocht je dus een functie missen, dan weet je hoe dat komt.

Dit zijn overigens niet de enige elementen waaraan je kunt zien dat de energiebesparingsmodus geactiveerd is op een Apple Watch. Apple maakt dit heel duidelijk door ook de knop voor het batterijpercentage in het bedieningspaneel, de oplaadanimatie en de tijd in de nachtklokmodus geheel geel te maken. Zo kan er dus eigenlijk geen twijfel over bestaan.

Ook is het zo dat de Apple Watch de functie automatisch kan activeren wanneer het batterijpercentage onder de tien procent komt. Wanneer het zover komt, dan krijg je een melding in beeld waarin gevraagd wordt of je de modus wil aanzetten. Doe je dat en laad je je Watch daarna weer op, dan schakelt de modus zichzelf uit wanneer de accu de tachtig procent aantikt (tenzij je hem voor één tot drie dagen actief wil houden, dan gebeurt dat niet.

Deze functies werken niet meer (goed)

Nu we weten hoe je de modus moet activeren (soms doet de Apple Watch dit helemaal zelf), is het tijd om te kijken naar welke functies niet meer (goed) werken. Het scherm is een grote accuslurper, helemaal wanneer je de functie Altijd aan gebruikt. Die optie wordt dus uitgeschakeld. Ook is het zo dat je geen hartslagmeldingen meer voor een onregelmatig ritme, hoge hartslag en lage hartslag krijgt. De Apple Watch voert namelijk helemaal geen hartslagmetingen uit op de achtergrond. Verder loop je ook saturatiemetingen mis en krijg je geen herinneringen voor je workouts meer.

Wanneer je iPhone niet in de buurt is, dan schakelt het systeem nog twee functies uit, namelijk de wifi- en mobiele verbindingen, evenals inkomende telefoongesprekken en meldingen. Die opties heb je niet nodig wanneer je iPhone niet gekoppeld is, dus dit hoeven geen grote problemen te zijn.

Dan komen we aan bij de functies die minder goed werken. Zo kan het langer duren om iemand te bellen en worden apps minder vaak op de achtergrond ververst dan je gewend bent. Datzelfde geldt ook voor de complicaties op het scherm van de Apple Watch; dergelijke gegevens worden dus minder vaak geüpdatet. Verder moet je er rekening mee houden dat Siri wat langzamer werkt dan voorheen (en je verzoeken dus trager verwerkt) en dan animaties er minder soepel uitzien.

Apple Watch Series 8 en Apple Watch Ultra

De Apple Watch Series 8 en Apple Watch Ultra zijn de nieuwste smartwatches van het bedrijf uit Cupertino. Apple kondigde die slimme horloges aan samen met de Apple Watch SE, die de meest betaalbare versie van de smartwatch is. De Ultra is uniek in zijn soort en biedt onder meer een grote, oranje knop aan.

Ben je in de markt voor een nieuwe Apple Watch? Dan vind je op Bol.com een uitgebreid aanbod van oude en nieuwe modellen. Onthoud dat watchOS 9 beschikbaar is vanaf Apple Watch Series 4; je hoeft dus niet je buidel om te keren om er eentje te kunnen kopen.

In onze keuzehulp met de beste smartwatches van nu staan overigens meerdere Apple Watch-modellen in de top 10. De klokjes van Apple vind je drie keer in de lijst terug.

▼ Volgende artikel
Pokémon FireRed en LeafGreen komen op 27 februari naar Switch eShop
Huis

Pokémon FireRed en LeafGreen komen op 27 februari naar Switch eShop

Er gingen onlangs al geruchten over, maar nu is het zo goed als zeker: vanaf 27 februari zijn Pokémon FireRed Version en Pokémon LeafGreen Version speelbaar op Nintendo Switch en Nintendo Switch 2 via de eShop.

Na eerdere geruchten zijn beide games nu inmiddels op de Nintendo eShop verschenen: hier en hier. Daarbij kost elk spel 19,99 dollar. Een prijs in euro's is nog niet bekend, maar zal waarschijnlijk rond de 20 à 25 euro liggen.

Officieel zijn de Switch-releases van de klassieke games nog niet aangekondigd op moment van schrijven, maar volgens de beschrijving op de eShop wordt lokale draadloze multiplayer ondersteund, en zal Pokémon Home op een later moment ook worden ondersteund.

Overigens zullen diverse regio's unieke taalversies ontvangen, net als bij het origineel. Dat betekent bijvoorbeeld dat mensen die het spel in de Verenigde Staten kopen, alleen een Engelse taal kunnen selecteren in de games.

Er gingen eerder al geruchten dat de Pokémon-games opnieuw uitgebracht zouden worden om de franchise te vieren. De Pokémon-reeks bestaat dit jaar namelijk dertig jaar.

View post on X

Over Pokémon FireRed en LeafGreen

Pokémon Red en Pokémon Blue waren de eerste Pokémon-games die in 1996 verschenen, terwijl FireRed Version en LeafGreen Version uit 2004 afkomstige Game Boy Advance-remakes zijn van de spellen.

In deze Pokémon-games verkennen spelers de originele Kanto-regio, waar men wilde pokémon tegenkomt die men kan vangen, om ze vervolgens in te zetten in gevechten tegen andere pokémon. Spelers nemen het namelijk op tegen ervaren Gym Leaders en proberen de beste pokémontrainer ooit te worden. De FireRed- en LeafGreen-versies van de game voegen ook de nieuwe regio Sevii Islands toe.

▼ Volgende artikel
Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer
© Reshift Digital
Huis

Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer

Tijdens een rechtszaak heeft Mark Zuckerberg, de ceo van Facebook- en Instagram-bedrijf Meta, geclaimd dat het bedrijf geen apps meer maakt die verslavend zijn.

In Californië is een civiele rechtszaak gaande tegen socialmediabedrijven. Deze rechtszaak is door een individu - een twintigjarige vrouw die claimt op jonge leeftijd verslaafd is geraakt aan social media - aangespannen. De aanklacht maakt echter onderdeel uit van een grotere zaak waarbij 1600 mensen claimen dat platforms als Meta's Instagram en Google's YouTube bewust verslavend zijn voor de gebruikers.

Daarbij werd ook Zuckerberg deze week aan de tand gevoeld. Hij ontkende tijdens de rechtszaak dat het bedrijf tegenwoordig nog apps maakt die erop gebrand zijn gebruikers zo lang mogelijk aan het scherm gekluisterd te houden.

NOS maakt melding van interne e-mails van Zuckerberg die volgens de aanklager in ieder geval aantonen dat het bedrijf voorheen wel platforms zo verslavend mogelijk maakte. Het doel was voorheen om de tijd dat mensen aan apps van het bedrijf besteedden, te verdubbelen. Zuckerberg heeft aangegeven dat dit inmiddels geen doel meer van het bedrijf is.

Over de rechtszaak

Naast Meta zijn ook de bedrijven achter YouTube, Snapchat en TikTok aangeklaagd. De laatste twee bedrijven hebben echter al een schikking met de betreffende aanklager getroffen. Ze ontkennen schuld, maar geven wel compensatie.

De rechtszaak richt zich naast mogelijke verslavingen aan socialmedia-apps vooral ook op de manier waarop minderjarige gebruikers van deze platforms worden vastgehouden. Meta zou zich volgens de aanklager niet genoeg inzetten om mensen onder de 13 jaar te weren.

De uitkomst van de rechtszaak kan verregaande gevolgen hebben rondom de regulering van social media, en de toon kunnen zetten voor toekomstige rechtszaken rondom hetzelfde onderwerp. Er wordt in steeds meer landen overwogen om social media niet meer voor jongeren beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar werd dit in Australië al doorgevoerd, en TikTok gaf vorige maand aan strenger op te gaan treden om zo gebruikers van jonger dan 13 jaar te weren. Ook Zuckerberg gaf tijdens de rechtszaak aan stappen te ondernemen om de jongste leden van de samenleven te weren van zijn platforms.