ID.nl logo
Geruchten over de nieuwste iPhone lees je hier
© Reshift Digital
Nieuws

Geruchten over de nieuwste iPhone lees je hier

Over enkele weken vindt er naar alle waarschijnlijkheid een evenement van Apple plaats, waar zeer waarschijnlijk een nieuwe versie van de iPhone geïntroduceerd wordt. In de aanloop naar de href="https://www.vodafone.nl/telefoon/iphone/nieuwste-iphone" rel="noopener noreferrer" target="_blank">nieuwste iPhone van Apple</a> doen verschillende hardnekkige geruchten de ronde.Zo zou het model in vier verschillende varianten worden aangeboden, waarbij het verschil onder meer zit in het formaat van de iPhone. Ook zou de nieuwe smartphone geleverd worden zonder een oplader en EarPods. Dit is opvallend, want tot nu toe werd de iPhone altijd gecombineerd met een Lightning-kabel. Overigens gaat <a href="https://www.iculture.nl/nieuws/iphone-12-lightning/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">men er momenteel niet vanuit</a>, dat de Lightning-poort aan de onderzijde van de iPhone veranderd zou worden.

#advertorial - Dit is een advertorial van onze partner Vodafone.

In dit artikel vind je een overzicht van de meest hardnekkige geruchten over de nieuwe iPhone van Apple. Houd er rekening mee dat geen van de punten uit dit artikel honderd procent zeker is.

Nieuwe iPhone in vier varianten verkrijgbaar

Het kleinste model van de nieuwe iPhone krijgt volgens de geruchten een formaat van 5.4 inch. Dit is opvallend, want hiermee zou de nieuwe Mini-variant kleiner zijn dan bijvoorbeeld de iPhone SE. Het basismodel en de Pro-versie van de nieuwe iPhone blijven qua formaat gelijk aan de iPhone 11 uit 2019: 6.1 inch. Het grootste model, de Pro Max-versie wijkt net als de Mini-versie af van de voorgaande modellen. De Pro Max zou een formaat hebben van 6.7 inch, waarmee deze iets groter is dan de iPhone 11 Pro Max (6.5 inch).

Vlakke zijkant en kleinere notch

Niet alleen zijn er een aantal aanpassingen gedaan aan het formaat van de nieuwe iPhone. Ook zou de nieuwe iPhone een vlakke zijkant krijgen, waarmee deze overeenkomt met bijvoorbeeld de iPhone 5S van enkele jaren terug. Daarbij is de Mini-variant van de nieuwe iPhone voorzien van een kleinere notch. Onder de notch verstaan we de inkeping aan de bovenzijde van het scherm. Het betekent dat je profiteert van een groter scherm, zonder dat het formaat van het toestel groeit. De notch van andere modellen blijft gelijk.

LiDAR-scanner in de nieuwe camera

Het basismodel en de Mini-versie van de iPhone krijgen naar alle waarschijnlijkheid een tweevoudige camera aan de achterzijde. De Pro- en Pro Max-versie worden uitgevoerd met een drievoudige camera. Een opvallend gerucht is het feit dat deze Pro-versies ook een extra dieptesensor krijgen, die we beter kennen als de LiDAR-scanner. Deze scanner wordt ook gebruikt in de iPad Pro uit 2020. Zo wordt het nog makkelijker om prachtige foto’s te maken met de iPhone!

Ook leuk: de nieuwe iPhone gaat mogelijk 5G ondersteunen. Op dit moment is men ook in Nederland bezig met de uitrol van dit snellere netwerk. Het is nog wel de vraag of 5G ook op de iPhone zit die naar Nederland verscheept gaat worden.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube