ID.nl logo
Samsung Galaxy S7 hands-on
© Reshift Digital
Huis

Samsung Galaxy S7 hands-on

De Galaxy S7 en Galaxy S7 Edge zijn op de Mobile World Congress in Barcelona gepresenteerd door Samsung. De nieuwe Android-toestellen lagen klaar om door ons opgepakt te worden, en dat hebben we gedaan ook. Hier lees je onze bevindingen en de eerste indrukken. Halverwege maart zijn ze ook beschikbaar in Nederland.

De Samsung Galaxy S7 lijkt veel op de Galaxy S6. Dat is niet per se negatief, want de nieuwe telefoon komt uit een goede serie. Natuurlijk zijn er hier en daar wel wat subtiele verschillen. Zoals de geruchten al deden vermoeden is de camera namelijk een stuk beter verwerkt in het design van de Galaxy S7.

Ook merk je direct dat het toestel aan de achterkant iets ronder is, waardoor 'ie een stuk beter in de hand ligt. Ook de home-knop is iets ronder en subtieler afgewerkt, waardoor tevens de voorkant geheel in de juiste stijl is afgeleverd. Het Amoled-scherm oogt op het eerste gezicht erg mooi en lijkt uitermate scherp.

Mee naar het zwembad

Zoals eerder vernoemd, echt grote verschillen zijn op het eerste gezicht niet te zien. Net als de Galaxy S5, is ook de Galaxy S7 waterbestendig. Deze keer zonder een klepje waar je je zorgen over hoeft te maken, zoals dit wel voorkwam bij de S5 destijds.

Heb je het sd-slot gemist? Dan mag je in je handen wrijven, deze is namelijk terug van weggeweest. In de S6 was het sd-slot afwezig, maar Samsung heeft geluisterd naar zijn gebruikers en lost dat euvel nu op. De sd-kaart voor extra opslag kun je plaatsen in een schuifje dat zich naast de simkaart bevindt. Je kunt uitbreiden tot maximaal 200GB.  

Accu weer niet verwisselbaar

Wat helaas nog niet terug is, is het vervangen van de batterij. In de S6 waren de batterij en het sd-slot verdwenen vanwege het ontwerp van de smartphone. Ook deze keer is de accu niet vervangbaar.

Kijken we naar het uiterlijk van de telefoons, dan begrijpen we dat wel. Een mooi, stevig ontwerp van glas met een metalen randje. Er is echter ook geen usb-c, waar zo uitgesproken over werd gediscussieerd. In plaats daarvan moeten we het gewoon doen met een micro-usb-aansluiting.

De allerbeste smartphonecamera?

Doordat de lens van de camera veel meer licht doorlaat, kun je dit keer veel betere foto's maken in verschillende situaties. Ook is er een nieuwe cameratechnologie onder de naam Dual Pixel. Deze moet ervoor zorgen dat er beter kan worden scherpgesteld. De foto's die we gemaakt hebben, waren uitermate goed. Vooral diegene die we geschoten hebben bij weinig licht. Enige minpuntje is dat bij enig tegenlicht de camera iets minder presteert.

Een verbeterdeTouchWiz

Dat het toestel krachtiger is dan zijn voorganger, daar is geen twijfel over. Het verschil was nog niet geheel te merken. Dat het toestel vlot reageerde is wel een feit. Er is minder vaste software te vinden die je vindt op het moment dat je een telefoon aankoopt en je eigenlijk nog niets gedaan hebt. Gelukkig is de zwaar draaiende TouchWiz van Android goed geuprade. 

Er zijn nog wel wat aspecten die overbodig zijn, zoals de Galaxy Apps en een RAM-booster. De batterij daarentegen kan behoorlijk worden ontzien door middel van het schrappen van processen die niet nodig zijn. De accucapaciteit is 3600 mAh, erg groot en een stuk beter dan zijn voorganger.

Vervroegde conclusie 

In principe lijkt de Galaxy S7 op een uitbreiding van zijn voorganger. Waar de Galaxy S6 het met iets minder functionaliteiten moest doen zijn deze wel aanwezig in de S7. Het uiterlijk verandert daarentegen weinig, maar verder ontwikkelt Samsung door. De grootste voordelen zijn dan toch wel de terugkerende waterdichtheid en het sd-slot. Maar of dat nu genoeg reden is om in een slaapzak voor de winkel te liggen op 11 maart? Dat betwijfelen we nog.
 
De Galaxy S7 Edge is verkrijgbaar voor 799 euro. De gewone variant kost 699 euro. De toestellen zijn beschikbaar in zwart, goud en wit.

▼ Volgende artikel
Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films
Huis

Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films

Er zijn eerste foto's uitgekomen van de acteurs in de rol van The Beatles voor de aankomende vier films rondom de legendarische Britse band.

Het Liverpool Institute for Performing Arts (LIPA) deelde via social media officiële ansichtkaarten van de aankomende films, waarop die vier acteurs te zien zijn in de rol van de The Beatles-bandleden. Kort daarna werden de afbeeldingen als officiële foto's naar buiten gebracht. Ze zijn hieronder te zien.

Op de foto's zien we Paul Mescal (Normal People, Gladiator 2) als Paul McCartney, Harris Dickinson (Triangle of Sadness, Babygirl) als John Lennon), Barry Keoghan (Saltburn, The Killing of a Sacred Dear) als Ringo Starr en Joseph Quinn (The Fantasic Four: First Steps, Stranger Things) als George Harrison. Fans merken op dat de gelijkenissen tussen de acteurs en de bandleden erg goed gelukt zijn.

View post on X

Over de Beatles-films

Het is al geruime tijd bekend dat Sam Mendes (American Beauty, 1917, Spectre) aan vier The Beatles-films werkt, waarbij elke film zich op een ander lid van de band richt. De vier films verschijnen onder de naam 'The Beatles - A Four-Film Cinematic Event'. De films zullen alle vier op 7 april 2028 in de bioscoop draaien.

The Beatles behoeven eigenlijk geen introductie: de band, die actief was van 1960 tot 1970, worden beschouwd als de meest invloedrijke band uit de geschiedenis van popmuziek. Met nummers als 'Yesterday', 'Let It Be', 'All You Need is Love', 'Hey Jude' en 'Here Comes the Sun' waren ze niet weg te slaan uit de hitlijsten, en zorgden vele miljoenen fans wereldwijd voor 'Beatlemania'.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd
Huis

Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd

Er zijn nog meer acteurs bevestigd die een rool hebben in de aankomende televisieserie gebaseerd op PlayStation-gamereeks God of War.

Zo zal de rol van de Noordse god Odin volgens Deadline worden vertolkt door Mandy Patinkin, onder andere bekend voor zijn rollen in Homeland en The Princess Bride. Ólafur Darri Ólafsson - die vooral bekend is voor zijn rol als Mr. Drummond in de Apple TV-serie Severance, gaat de rol van Thor vertolken.

Variety meldt daarnaast dat Alastair Duncan de rol van Mimir gaat spelen. Hij speelde ook al de rol van Mimir in de God of War-games. Danny Woodburn en Jeff Gulka zullen de rollen van de broers Brok en Sindri vertolken.

Eerder werd al bevestigd dat Max Parker - bekend van Boots en Vampire Academy - de rol van Heimdall gaat spelen en Teresa Palmer (Hacksaw Ridge) in de huid van Sif - Thors vrouw - kruipt. De hoofdrol van Kratos zelf wordt vertolkt dor Ryan Hurst, die in de God of War-games juist de stem van Thor insprak.

View post on X
View post on X

Een focus op de moderne games

Onlangs kwam er al een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

Uit beschrijving blijkt dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

De God of War-tv-serie

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.