ID.nl logo
Wolfgang AT-AS43D4 - De nieuwe budget-smartphone van Aldi
© Reshift Digital
Huis

Wolfgang AT-AS43D4 - De nieuwe budget-smartphone van Aldi

Wolfgang blijft met smartphones komen in het lage prijssegment. Ze verkopen hun smartphones bij de Aldi en we zien regelmatig nieuwe modellen voorbij komen. Nu is Wolfgang met de AT-AS43D4 gekomen. Wij testen wat jij ervan kan verwachten.

Het design van de Wolfgang AT-AS43D4

De Wolfgang heeft een vrij saai design. Er is niets speciaals aan gedaan om hem wat extra uitstraling mee te geven. De omlijsting van het toestel is van zilverkleurig plastic, de achterkant wordt afgedekt door een matzwart klepje met het grote Wolfgang-logo. Onderop dit klepje zitten gaatjes waar de speaker zich achter bevindt. Dit klepje voelt wat stroef aan, waardoor hij lekker in de hand ligt.

Wolfgang levert dit toestel standaard met een screenprotector. Dat is in principe ideaal tegen krassen, maar helaas hebben ze er niet de tijd voor genomen om hem netjes aan te brengen. Zo zitten op verschillende plekken stofjes en luchtbellen onder de protector.

©PXimport

De Wolfgang wordt met screenprotector geleverd. Helaas is deze niet zo netjes aangebracht.

Op de linker zijkant zitten de volumetoetsen en bovenop vind je de hoofdtelefoon- en micro-usb-aansluiting. Tussen deze twee aansluitingen vinden we de ietwat gammele vergrendelknop. De plek van het knopje (en het knopje zelf) zorgen ervoor dat het ontgrendelen en vergrendelen niet heel gemakkelijk gaat. Samen met de plastic afwerking voelt het toestel dus wat goedkoop aan.

©PXimport

Het design is wat saai en doet goedkoop aan.

Het scherm van de AT-AS43D4

Het toestel beschikt over een WVGA-scherm van 4,3 inch, met een resolutie van 480 bij 800 pixels. Verwacht dus zeker niet teveel van dit scherm. Als je goed kijkt zie je de pixels zitten en ook de kijkhoek is niet heel goed. Je ziet prima wat je aan het doen bent, maar een hoogwaardig scherm is het niet. We moeten dan ook niet vergeten dat we hier te maken hebben met een budget-smartphone, en moeten dus ook niet al te hoge verwachtingen hebben van het display.

Wel is het formaat van 4,3 inch ideaal. Je kan hem gemakkelijk met één hand bedienen en daarnaast is het scherm ook groot genoeg om alles te kunnen zien. Het scherm heeft een wat hoog contrast waardoor de kleuren harder worden, maar verder is de kleurweergave prima.

©PXimport

Onder andere de kijkhoek van het scherm valt toch wat tegen.

De prestaties

Met Android 4.1.2 heb je niet de nieuwste Android-versie in handen. Toch werkt dit besturingssysteem prima op de Wolfgang AT-AS43D4. Er is een Android-versie aanwezig die niet al te veel is aangepast door Wolfgang. Zo zijn er weinig voorgeïnstalleerde apps aanwezig en dit komt het gebruik ten goede. Ondanks zijn niet bijzondere dualcore-processor (1,2 GHz) en 512 MB werkgeheugen, loopt het toestel redelijk soepel. Natuurlijk is het geen sneltrein, maar hij doet wat hij moet doen.

Verwacht trouwens niet dat je hele zware applicaties kan draaien op dit toestel. De standaard apps en spelletjes zijn geen probleem, maar wil je een zwaar racespel of een andere grafisch zware applicatie gebruiken dan gaat je dat met deze Wolfgang niet lukken. Daarvoor zou je toch echt naar een toestel in een hogere prijsklasse moeten kijken.

Twee simkaarten

Het toestel wordt geleverd met een 8 GB geheugenkaart waardoor je direct flink wat media met je mee kan nemen. Wil je meer geheugen, dan is dit dus eenvoudig uit te breiden. Ook heb je een dualsim-functie. Je kan dus twee simkaarten in het toestel plaatsen. Ideaal als je één simkaart voor je werk en één simkaart voor privégebruik hebt. Houd er wel rekening mee dat slechts één kaartslot ondersteuning biedt voor een 3G-verbinding.

Van de camera hoef je niet veel te verwachten. De Wolfgang AT-AS43D4 heeft een 5 megapixel-camera met flitser aan boord. Basic kiekjes kan je best met deze camera maken, maar een fotograaf word je er niet mee. Aan de voorkant zit nog een 0.3 megapixel-camera voor het voeren van videogesprekken.

HiCamera

Naast de standaard camera-app, levert Wolfgang de app HiCamera mee. Deze app biedt je net wat meer mogelijkheden dan de standaard app. Met een soort wiel kies je de gewenste fotostand, zoals panorama en "Smile", waarbij er een foto wordt gemaakt zodra er een glimlach wordt gedetecteerd. Dit werkt aardig, maar lang niet in iedere situatie.

De Wolfgang AT-AS43D4 heeft een 1500 mAh-accu aan boord. Dit is geen bijzonder grote batterij, waardoor je hem onder normaal gebruik elke avond wel aan de oplader moet leggen. Gebruik je de telefoon intensief, dan zal het toestel moeite hebben om het de hele dag vol te houden.

©PXimport

Deze Wolfgang heeft een dualsim-functie, je kan dus van twee simkaarten gebruikmaken.

Conclusie

De Wolfgang AT-AS43D4 is een prima toestel, maar meer ook niet. Het design heeft niets speciaals meegekregen en het toestel voelt wat goedkoop aan. De prestaties zijn ook niet bepaald om over naar huis te schrijven. Het toestel doet wat hij moet doen, maar verwacht er niet teveel van. Wel is het prettig dat Wolfgang er een bijna kale Android op heeft gezet. Dit werkt soepel en houdt de telefoon vrij van nutteloze applicaties die je niet kunt verwijderen. Voor amper 170 euro heb je een toestel dat doet wat hij moet doen, maar heel speciaal is hij niet.

Oké
Conclusie

Wolfgang AT-AS43D4 ------------------ **Adviesprijs** € 169,- **Besturingssysteem** Android 4.1.2 **Processor** Dualcore (1.2 GHz) **Simkaart** 2 simkaarten (Dual Standby) **Geheugen** 512 MB **Opslag** 4 GB **Afmetingen** 127 x 67,5 x 11 mm **Gewicht** 149 gram **Accu** 1500 mAh **Scherm** 4,3 inch WVGA (480 x 800) **Camera voorkant** 0.3 megapixel **Camera achterkant** 5 megapixel **Verbindingen** Bluetooth 2.1, wifi 802.11b/g/n

Plus- en minpunten
  • Kale Android
  • 8 GB geheugenkaart
  • HiCamera-app
  • Dualsim
  • Goedkope bouw
  • Scherm
▼ Volgende artikel
Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première
Huis

Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première

De naam en premièredatum van de elfde en tegelijkertijd waarschijnlijk ook allerlaatste Fast and Furious-film zijn bekendgemaakt.

Universal Pictures bevestigde dat de film Fast Forever gaat heten en op 17 maart 2028 in première gaat. Het was al geruime tijd bekend dat er een nieuwe Fast and Furious-film zou komen, maar nu zijn eindelijk de eerste details bevestigd. Het lijkt daarbij de laatste film in de franchise te worden, al weet je dat natuurlijk nooit helemaal zeker in Hollywood.

De goedkeuring van de film had nog wat voeten in de aarde. Afgelopen oktober kwam al naar buiten dat er nog geen script klaar lag, en dat de hoofdrolspelers nog geen contract hadden ondertekend. Dit had deels te maken met het gerucht dat er een budget van zo'n 250 miljoen dollar nodig was om de film te creëren, en dat Universal zou hebben geëist dat de kosten met 20 procent naar beneden werden bijgesteld.

In 2023 kwam de meest recente film in de reeks uit, Fast X. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat hier een direct vervolg op zou uitkomen genaamd Fast X: Part Two. Die film zou in 2025 verschijnen, maar dat idee werd geschrapt. Fast Forever zal nu dus het verhaal uit die film opvolgen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show
© Disney
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show

Ben je op zoek naar iets nieuws om te streamen? Dan ben je aan het juiste adres. Of je nu zin hebt in actie, horror of een heleboel nostalgie: er is voor ieder wat wils! Wij hebben de beste tips voor je op een rij gezet, zodat je precies weet wat je deze week niet mag missen.

The Copenhagen Test (seizoen 1) | SkyShowtime | 2 februari

De zesdelige serie The Copenhagen Test draait om Alexander Hale (Simu Liu), een Chinese-Amerikaanse analist bij de geheime inlichtingendienst. Hij ontdekt dat zijn brein is gehackt en dat de daders dus toegang hebben tot alles wat hij ziet en hoort. Terwijl hij de schijn probeert op te houden dat alles oké is, moet hij erachter zien te komen wie de daders zijn en moet hij bewijzen aan wie hij echt loyaal is.

Watch on YouTube

Jurassic World Rebirth | SkyShowtime | 3 februari

De nieuwste toevoeging aan de Jurassic Park-franchise, Jurassic World Rebirth, is vanaf deze dinsdag te zien op SkyShowtime. Martin Krebs (Rupert Friend), een leidinggevende bij het farmaceutische bedrijf ParkerGenix, werft Zora Bennett (Scarlett Johansson), een voormalig militair, om samen te werken met paleontoloog Dr. Henry Loomis (Jonathan Bailey) aan een geheime missie. Door Zora voegen haar oude vriend Duncan Kincaid (Mahershala Ali), bootsman LeClerc (Bechir Sylvain), huurling Nina (Philippine Velge) en de hoofdbeveiliging Bobby Atwater (Ed Skrein) zich bij het team. Samen vertrekken ze naar een eiland in de Atlantische Oceaan om biomateriaalmonsters te verzamelen van verschillende dinosauriërs die daar leven.

Watch on YouTube

Bring Her Back | Netflix | 3 februari

De horrorfilm Bring Her Back volgt de tiener Andy (Billy Barratt) en zijn blinde zus Piper (Sora Wong). Hun vader is recent overleden en daarom worden de twee bij de pleegmoeder Laura (Sally Hawkins) geplaatst. Ze krijgen al snel het idee dat er iets niet in de haak is, wanneer Laura Piper en Andy uit elkaar begint te drijven. Bring Her Back is niet bepaald een film waar je een goed gevoel van krijgt, de narigheid druipt ervan af. Het steengoede acteerwerk van de cast, met name van Hawkins, maakt hem echter zeker het kijken waard.

Watch on YouTube

The Muppet Show | Disney+ | 4 februari

The Muppet Show is terug! Voor het eerst in meer dan veertig jaar staan onder anderen Kermit, Miss Piggy, Gonzo the Great, Fozzie Bear en Dr. Teeth and the Electric Mayhem weer terug op het podium met hun klassieke variétéshow. Te gast zijn Seth Rogen, Sabrina Carpenter, Maya Rudolph en misschien wel Game Awards-presentator Geoff Keighley. De special verschijnt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Muppets. Vooralsnog blijft het bij één aflevering, maar naar verluidt is deze special ook een ‘backdoor pilot’, dus dat smaakt naar meer!

Watch on YouTube

Star Trek: Starfleet Academy (seizoen 1) | SkyShowtime | 5 februari

Het Star Trek-universum blijft zich uitbreiden met de nieuwe serie Starfleet Academy, die vanaf deze week op SkyShowtime te zien is. De serie speelt zich af in de 32e eeuw, na Star Trek: Discovery, op de titulaire Starfleet Academy. De nieuwe lichting Starfleet-cadetten krijgen les aan boord van de USS Athena en worden daar opgeleid tot officier. Deze donderdag verschijnen de eerste twee afleveringen, de overige acht worden daarna wekelijks toegevoegd.

Watch on YouTube