ID.nl logo
Office-documenten openen op de iPad
© Reshift Digital
Huis

Office-documenten openen op de iPad

Het delen van Office-documenten tussen de iPad en de pc levert veel gebruikers problemen op. Vooral het gebruik van Dropbox in plaats van iCloud staat garant voor vele frustraties.

Gebruik je Dropbox en Apple's eigen iWork-suite op de iPad (bestaande uit Numbers, Pages en Keynote) dan zul je op een probleem stuiten bij het openen van documenten afkomstig van Microsoft Office. De documenten kunnen namelijk niet eenvoudig vanuit Dropbox in iWork-programma's geopend worden en voor zover ik dat kan overzien, is dat bewust gedaan.

Op een Windows pc integreert Dropbox zichzelf met het besturingssysteem en maakt het zelf een map aan binnen het bestandssysteem waardoor het met alle mogelijk software compatible is. Het besturingssysteem van de iPad, iOS, kent geen voor de gebruiker toegankelijk bestandssysteem. Iedere app beheert zijn eigen bestanden. Daarnaast bepaalt ook iedere app voor zichzelf met welke app het bestanden wil delen en hoe het de bestanden daadwerkelijk deelt.

Het gemis van de Verkenner

(Veel mensen zien dit als een voordeel van iOS omdat het zaken eenvoudiger zou maken. Ik ben het daar niet mee eens. Als je echt probeert serieus op een iPad probeert te werken, maken dit soort compatibiliteitstoestanden het erg echt niet eenvoudiger op. Het wordt zo onmogelijk om de bestanden voor een bepaald project gegroepeerd bij elkaar te houden.)

iWork accepteert bestanden vanuit Dropbox, maar kan ze niet terug plaatsen. Je kunt een .xls of .xlsx bestand uit de iOS Dropbox app delen met de iWork spreadsheetapplicatie door op het deelicoontje te drukken en 'Numbers' te slecteren. Maar als je klaar bent met het bewerken van de spreadsheet en je drukt op het deelicoontje in Numbers, dan krijg je geen optie te zien waarmee je het bestand terug naar Dropbox kunt sturen. De beste optie is dan alleen nog het bestand naar jezelf te e-mailen.

En ook dan krijg je problemen op je bord. Alhoewel iWork-apps bestanden van nieuwe Office-versies kunnen openen, kunnen ze alleen in het oude formaat (tot Office 2003) schrijven. Dat betekent dat als je een .xlsx bestand gaat bewerken, je deze alleen kunt terugsturen als een .xls. De beste oplossing is eigenlijk om afstand te doen van de apps van iWork.

Het alternatief

Office2 HD is een van de kantoorpakketten op de iPad die met iWork kan concurreren. Het ondersteunt niet alleen Dropbox, het heeft de service compleet ingebouwd; je hoeft hierdoor niet langer de app van Dropbox apart te opeen. Je kunt een bestand rechtstreeks vanuit de Dropbox cloud naar Office HD laden en als je het bestand opslaat, komt deze gewoon netjes direct in Dropbox terecht.

De app is niet duur. Het volledige pakket, inclusief de tekstverwerker, spreadsheet en presentatie, kost slechts 5,99 EUR. Maar het is niet de enige Dropbox-vriendelijke app voor de iPad (wel de goedkoopste en mijn persoonlijke favoriet). Kijk hier voor een volledige roundup van Office-applicaties voor de iPad.

'Echte' Office op de iPad kun je krijgen via OnLive Desktop, maar ook dat werkt niet bepaald ideaal.

▼ Volgende artikel
Korte nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer te zien
Huis

Korte nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer te zien

Er is een korte nieuwe trailer uitgekomen van de aankomende animatiefilm The Super Mario Galaxy Movie.

In de 30 seconden durende spot heeft Yoshi wederom een prominente rol - in de vorige Mario-animatiefilm ontbrak dit personage nog. Er zitten ook een aantal beelden in die al in vorige trailers van de film voorbij kwamen, maar ook compleet nieuwe beelden - waaronder Princes Peach en Toad in een relatief futuristisch ogende omgeving.

Watch on YouTube

Over The Super Mario Galaxy Movie

Nadat enkele jaren geleden de uiterst succesvolle animatiefilm The Super Mario Bros. Movie uitkwam - logischerwijs gebaseerd op de langlopende Mario-reeks van Nintendo - werkt het bedrijf samen met Illumination al enige tijd aan het vervolg, The Super Mario Galaxy Movie.

Net zoals The Super Mario Bros. Movie lijkt ook het vervolg elementen uit allerlei verschillende Mario-games te pakken, al gebruikt deze nieuwe film de insteek van de twee Super Mario Galaxy-games, waarin Mario het universum afreist.

Diverse acteurs uit de eerste film keren terug in dit vervolg. Mario en Luigi worden wederom ingesproken door Chris Pratt en Charlie Day, en Jack Black vertolkt wederom de stem van Bowser. Ook acteurs als Keegan-Michael Key en Anya Taylor-Joy keren terug. De stem van Bowser Jr. zal in deze film ingesproken worden door Benny Safdie - vooral bekend voor zijn regiewerk - en het personage Rosalina krijgt een stem via Oscar-winnares Brie Larson.

The Super Mario Galaxy Movie gaat wereldwijd - op sommige markten na - op 1 april dit jaar in première.

Nintendo-films

Nintendo zet steeds meer in op het uitbrengen van films gebaseerd op IP van het bedrijf. Naast deze Mario-films werkt Nintendo ook aan een live-action verfilming van The Legend of Zelda-reeks, die in 2027 in de bioscoop zal draaien en daarna naar Netflix komt. Volgens geruchten gaat het bedrijf ook werken aan een spin-off-animatiefilm rondom Donkey Kong, die in de Mario-films wordt ingesproken door Seth Rogen.

Nintendo gaf onlangs in een gesprek met investeerders aan dat ze de verfilmingen niet maken om op korte termijn winst te maken, maar om de franchises van het bedrijf bij een nog groter publiek vanzelfsprekend te maken - wat op de lange termijn de games van het bedrijf nog populairder moet maken.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Wordt Netflix na Warner Bros.-overname te duur? 'Zeg dan maar op'
© ink drop - stock.adobe.com
Huis

Wordt Netflix na Warner Bros.-overname te duur? 'Zeg dan maar op'

Wat Netflix betreft hebben consumenten die Netflix na de overname van Warner Bros. (en dus HBO Max) te duur vinden worden een simpele oplossing: hun abonnement opzeggen.

Netflix en Warner Bros. hebben vorig jaar een overeenkomst gesloten waarbij eerstgenoemde streamingbedrijf het filmproductiebedrijf overneemt. Als dit allemaal doorgaat, zal Netflix dus niet alleen de films van Warner Bros. in handen krijgen, maar ook concurrerende streamingdienst HBO Max, dat van Warner Bros. is.

Onder sommige abonnees bestaat dan ook de angst dat een Netflix-abonnement veel duurder gaat worden, bijvoorbeeld wanneer er Warner Bros.-films die nog maar net uit zijn in de bioscoop op zullen verschijnen, of als HBO Max eventueel met Netflix wordt samengevoegd.

Die angst bestaat ook bij Amerikaanse waakhonden die controleren of de overname wel door kan gaan, en in een verhoor van de senaat onlangs werd een van Netflix' ceo's, Ted Sarandos, daarover aan de tand gevoeld.

Eén klik

Aldus Sarandos: "Netflix en Warner Bros. hebben beiden streamingdiensten, maar ze complementeren elkaar enorm. Sterker nog: 80% van alle HBO Max-leden hebben ook een abonnement op Netflix. We zullen consumenten meer content voor minder geld geven."

Daarna werd gevraagd of Netflix hun abonnementen "betaalbaar" zou houden na de overname. Daarop had Sanandos een duidelijk antwoord: "Je kunt ons abonnement met één klik opzeggen. Als de consument het teveel geld vindt voor wat ze krijgen, kunnen ze hun abonnement met één klik opzeggen."

Klare taal dus, al wordt hieruit niet duidelijk of prijzen na de overname daadwerkelijk zullen stijgen. Het is ook mogelijk dat Netflix beide streamingdiensten gescheiden houdt, of dat het een allesomvattend abonnement voor beide streamingdiensten aan gaat bieden. Op moment van schrijven is dit niet bekend.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.