ID.nl logo
ETNA VWV440ZWA - Mooi, schoon en zuinig
Huis

ETNA VWV440ZWA - Mooi, schoon en zuinig

Afwassen vindt niemand leuk, maar er zijn vaatwassers waarbij het doen van de vaat net even een stukje minder vervelend is. Om te kijken of de ETNA VWV440ZWA een van die vaatwassers is, heeft het Kieskeurig.nl Testpanel het apparaat een tijdje gebruikt. De testers keken naar het uiterlijk en het resultaat, maar ook naar de speciale functies die in de machine zijn gebouwd en het gebruiksgemak in het algemeen. Of de VWV440ZWA door de ballotagecommissie komt, lees je in dit artikel.

Partnerbijdrage - In samenwerking met ETNA

Uiterlijk en gebruik

Het uiterlijk van de vaatwasser is natuurlijk het eerste dat opvalt als het apparaat wordt geleverd, en alle testers zijn het erover eens: de VWV440ZWA is een prachtige machine. Het testpanel roemt het luxe uiterlijk dat de matte geborsteld zwarte afwerking met zich meebrengt. Door het chique design past de vaatwasser bij het interieur van bijna iedere keuken. Op het gebied van gebruiksgemak waren de meningen ietwat verdeeld: een deel van de testers had liever een wat meer uitgebreide gebruiksaanwijzing gezien, en het menu in het touchscreen had wellicht iets simpeler gekund.

Wat juist wel weer in het voordeel spreekt: de VWV440ZWA is een zeer stille vaatwasser, en door de geluiddempende behuizing hoor je bijna niet dat het apparaat aan staat.

Indeling

Over de indeling van de VWV440ZWA is extra goed nagedacht, en het testpanel heeft dat duidelijk gemerkt. Wat meteen opviel is dat de machine verbazend ruim is, ruimer dan op het eerste oog lijkt. Daardoor heb je sowieso al veel ruimte, maar omdat je ook nog de bovenste lade in hoogte kan verstellen, is er onderin voldoende plek voor grote pannen. Een van de leden van het testpanel probeerde specifiek een aantal wijnglazen in te ruimen, en ook dat ging zonder problemen. Wat het aanpasbare bestekbakje betreft, waren de meningen wat verdeeld. Een deel van de testers vond het een handige functie, terwijl de rest liever had gehad dat het bakje wat makkelijk uit elkaar gehaald kon worden, en dat er wat meer ruimte was voor breder bestek.

Resultaat

Ook over het resultaat is het testpanel meer dan tevreden. Welk programma ook gekozen werd, bij de meeste testers werd de vaat iedere keer weer brandschoon. De verschillende wasprogramma's vielen sowieso al in de smaak. Ook het drogen ging bij de meeste testers goed, en het nadrogen met een theedoek was eigenlijk nooit meer nodig. Een van de testers had wat meer moeite met het drogen bij bepaalde programma's, en met het ecoprogramma  werd de vaat niet altijd helemaal perfect schoon met het bijgeleverde wastablet, maar over het algemeen is het resultaat precies zoals je zou verwachten. Daar komt nog bij dat de VWV440ZWA een zeer zuinige vaatwasser is. Tijdens een normaal programma wordt bovendien relatief weinig energie verbruikt, en dat merk je op de lange termijn in de portemonnee.

Functies

De VWV440ZWA onderscheidt zich van de concurrentie door de vele extra functies die zijn ingebouwd, en het testpanel was van een aantal van die functies zeer onder de indruk. Zo is er bijvoorbeeld de AutoDose-functie. Daarmee hoef je de machine maar één keer per maand bij te vullen met wasgel, en het programma zelf bepaalt hoeveel vaatwasmiddel er per wasbeurt nodig is. Afhankelijk van het programma en de staat van de vaat kan er meer of minder wasmiddel gebruikt worden.

Ook het automatisch openen van de deur als de machine klaar is kon op de goedkeuring van het panel rekenen. Dat gold vooral voor testers die de vaatwasser doorgaans niet meteen uitruimen als het programma klaar is, maar de schone vaat liever nog even laten staan. Ook FanDry, de ventilator in de deur die droge lucht de machine in blaast, werd genoemd. Daarnaast is het het ledlampje dat aangaat wanneer de deur open staat en dat helpt bij het in- en uitruimen van de vaatwasser een handige functie. Ook het kinderslot op het toch al fijne, hoewel zeer aanraakgevoelige touchscreen, vonden de testers een belangrijk punt.

Watch on YouTube

Conclusie

De ETNA VWV440ZWA valt al op vanaf het moment dat het plastic eraf wordt getrokken. De geborsteld zwarte afwerking zorgt voor een chique, luxe uitstraling, en de indeling is lekker ruim, met bovendien nog een verstelbare bovenlade. De VWV440ZWA wast op ieder programma brandschoon, en ook het drogen gaat vlekkeloos. Wat het testpanel vooral kon bekoren, waren functies als het automatische doseren van het vaatwasmiddel en de deur die opengaat als de vaat schoon en droog is. Ook het ledlampje binnenin de machine en het kinderslot op het touchscreen waren functies die erg in de smaak vielen. Tel daar een laag energieverbruik bij op, en je hebt een vaatwasser die door het testpanel wordt gewaardeerd met gemiddeld een 8,7 als eindcijfer. Daarmee is de ETNA VWV440ZWA volgens het Kieskeurig.nl Testpanel een zeer fijn apparaat.

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.