ID.nl logo
In 3 stappen handiger navigeren door de Verkenner
© Reshift Digital
Huis

In 3 stappen handiger navigeren door de Verkenner

De interface van Windows Verkenner zit prima in elkaar en je kunt er vrij eenvoudig doorheen navigeren. Maar hoe je met het programma werkt, is natuurlijk heel persoonlijk. Er zijn dan ook heel wat trucjes die het werken met de Verkenner nét even wat makkelijker of sneller maken.

Map omhoog

Veel mensen die Windows Verkenner gebruiken doen dat met de muis (behalve als het beroemde 'copy/paste' om de hoek komt kijken). Maar wist je dat je met de toetscombinatie Alt+PijltjeOmhoog een map omhoog kunt navigeren? Vooral handig wanneer je diep in een bepaalde mappenstructuur zit en je een aantal mappen omhoog wilt: houdt de Alt-toets ingedrukt en druk net zo vaak op de toets PijltjeOmhoog als het aantal mappen dat je omhoog wilt. Druk je op Alt+PijltjeLinks dan ga je terug naar de map waarin je zojuist was. Lees ook: Slim sorteren in Windows Verkenner.

©PXimport

Met Alt+PijltjeOmhoog kun je eenvoudig omhoog navigeren in een mappenstructuur.

Slepen met rechts

In de vorige stap hadden we het al even over kopiëren/plakken. Dat doen veel mensen ook met het toetsenbord (Ctrl+C en Ctrl+V), maar er zijn mensen die toch altijd veel liever de muis gebruiken. Wanneer je een bestand versleept, dan verplaats je het. Maar versleep je datzelfde bestand terwijl je de rechtermuisknop ingedrukt houdt, dan verschijnt er een contextmenu met de vraag of je het bestand wilt kopiëren, verplaatsen of er een snelkoppeling naar wilt maken.

©PXimport

Wanneer je sleept met de rechtermuisknop ingedrukt, kun je kiezen wat er met het bestand moet gebeuren.

Map openen

Wanneer je Windows Verkenner start, opent doorgaans automatisch de map Bibliotheken. Maar misschien wil je liever dat Verkenner opent in een andere veelgebruikte map. Klik op de taakbalk met rechts op het Verkenner-pictogram, vervolgens op de optie Verkenner / Eigenschappen. In het veld Doel zie je staan %windir%\explorer.exe. Typ hier een spatie achter en vervolgens c:\mapnaam, waarbij je 'mapnaam' vervangt door je eigen map (en je kunt uiteraard ook de stationsletter aanpassen). Klik op Toepassen en Verkenner opent voortaan standaard in deze map.

Andere sneltoetsen

Alt+D = selecteer pad in adresbalk

Alt+Enter = eigenschappen van bestand

Alt+P = open of sluit voorbeeldvenster

Alt+PijltjeLinks = vorige map

Alt+PijltjeRechts = volgende map (als je bent teruggegaan)

Ctrl+Muiswiel = verander icoongrootte

Enter = open map of bestand

F2 = bestandnaam wijzigen

F3 = open zoekbalk en toon filteropties

F4 = open adresbalk en toon keuzemenu

F11 = open of sluit fullscreen-modus

Windows+E = open Windows Verkenner

▼ Volgende artikel
Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden
Huis

Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden

Catherine O'Hara, de actrice die onder andere bekend is van haar rol in de eerste twee Home Alone-films, is op 71-jarige leeftijd overleden.

Ze kwam in haar huis te Los Angeles te overlijden na een korte ziekte. Het internet stond gisteren vol met mooie herinneringen aan O'Hara van collega-acteurs en anderen uit het acteervak.

De Canadees-Amerikaanse actrice was vooral bekend om haar rol als moeder van hoofdpersonage Kevin McCallister in de eerste twee Home Alone-films. Ook haar rol als Delia Deetz in de gotische Tim Burton-film Beetlejuice was bekend.

De laatste jaren kreeg O'Hara's carrière een tweede leven dankzij haar rol in de sitcom Schitt's Creek, alsmede in het vervolg op Beetlejuice. Daarnaast had ze rollen in recente series als The Last of Us en The Studio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.