ID.nl logo
Dierbare bestanden opslaan met STRATO HiDrive
Huis

Dierbare bestanden opslaan met STRATO HiDrive

Bij de Duitse online opslagdienst STRATO HiDrive zijn al je digitale gegevens in veilige handen. Maak een back-up in de cloud van al je documenten, foto’s en video’s. Je raakt deze waardevolle data vervolgens nooit meer kwijt. Een bijkomend voordeel is dat je de bestanden met elk (mobiel) apparaat kunt openen. Dankzij de lage tarieven en ruime online opslagcapaciteit bestaat er voor iedereen een passend abonnement. ID.nl-bezoekers profiteren nu van een aantrekkelijke aanbieding. In deze workshop maak je kennis met HiDrive.

In samenwerking met Strato.

Cloudopslag in een streng beveiligd datacenter is een uiterst veilige back-upmethode. Je bewaart hiermee een kopie van belangrijke bestanden buitenshuis. Zelfs na een computercrash, woningbrand, diefstal of ander rampscenario gaan je bestanden niet verloren. Verdiep je daarom in de gebruiksvriendelijke mogelijkheden van STRATO HiDrive. In tegenstelling tot gratis cloudaanbieders berg je daarmee álle belangrijke bestanden veilig op, omdat je er veel meer opslagruimte hebt.

Aanmelden bij STRATO HiDrive

Voor ID.nl-bezoekers heeft STRATO een interessante aanbieding. Betaal voor een royale 500 GB aan cloudopslag slechts 3,50 euro per maand. De eerste drie maanden zijn gratis. De uitbreidingsmodule HiDrive Office is inbegrepen bij de aanbieding, zodat je Office-documenten online kunt bewerken (daarover later meer). Normaal gesproken kost dit pakket maandelijks 7 euro. ID.nl-lezers ontvangen dus 50 procent korting. Wacht niet langer en verzilver deze tijdelijke aanbieding op www.strato.nl/id.

Bestanden toevoegen aan de cloud

Heb je eenmaal een HiDrive-abonnement afgesloten, dan ontvang je inloggegevens via e-mail. Je vult op de webpagina https://my.hidrive.com/#login je gebruikersnaam en het wachtwoord in, waarna je bevestigt met Login.

Vervolgens verschijnt de accountpagina van HiDrive op het scherm. Vanzelfsprekend staan er nog geen bestanden in de cloud. Gebruik de blauwe knoppen rechtsboven om je persoonlijke cloudruimte te organiseren. Creëer met de knop Nieuwe map bijvoorbeeld aparte bestandslocaties voor documenten, foto’s en video’s. Bestanden aan HiDrive toevoegen is kinderspel. Klik hiervoor bovenaan op Uploaden / Bestanden uploaden (afbeelding 1). Nadat je één of meerdere bestanden hebt geselecteerd, klik je op Openen. Afhankelijk van de uploadgrootte verschijnen de gegevens binnen enkele ogenblikken in beeld.

HiDrive toont van diverse bestandsformaten een voorbeeldweergave. Klik maar eens op een foto of video om die in groot formaat te tonen. Bang dat je de datalimiet overschrijdt? Zie op de accountpagina van HiDrive rechtsboven hoeveel opslagruimte er momenteel in gebruik is.

Afbeelding 1: Via de uploadknop in de webomgeving van HiDrive voeg je eenvoudig bestanden (of een map) toe.

Map synchroniseren

Het is verstandig om back-ups te automatiseren. HiDrive heeft hiervoor een doeltreffende oplossing. Voeg simpelweg een synchronisatiemap toe via je computer of in de app. Alle bestanden die je hierin stopt, belanden automatisch in de cloud. De data staan dus op minimaal twee plekken opgeslagen, namelijk op je eigen apparaat en een streng beveiligde online server.

Heb je meerdere (computer)systemen? Voeg de synchronisatiemap dan ook aan deze pc’s en laptops toe. Hierdoor heb je altijd toegang tot al je bestanden. HiDrive zorgt ervoor dat de inhoud van de synchronisatiemap op elk systeem identiek is.

Op een Windows-computer of Mac installeer je HiDrive-software voor extra gebruiksgemak. Klik onderaan de accountpagina op Download en kies daarna Windows Software of macOS Software. Je opent nu het installatiebestand en doorloopt alle stappen. Als je het programma opstart, log je in met de accountgegevens van HiDrive en bevestig je met Toestaan. Op Windows-computers verschijnt nu rechtsonder een oranje logo in het systeemvak. Open hiermee de HiDrive-instellingen. Klik op Verder en pas via Wijzigen eventueel de maplocatie aan (afbeelding 2). Stel met Configureren / Accepteren definitief de synchronisatiemap in. Je kunt het instellingenvenster nu sluiten.

Afbeelding 2: Voeg een HiDrive-map aan de computer toe en bewaar voortaan automatisch een kopie van je bestanden in de cloud.

Office-documenten online bewerken

HiDrive-abonnees kunnen de Officeuitbreiding activeren binnen hun lidmaatschap. Normaal gesproken kost deze functie 2 euro per maand, maar bij onze lezersaanbieding is dit al inbegrepen. Een groot voordeel, want je hebt voortaan geen Word, Excel of PowerPoint meer nodig om documenten te bewerken. Open Office- of OpenDocument-bestanden direct vanuit de webomgeving van Hi-Drive. Klik op een bestaand document en vervolgens op Open om HiDrive Office op te starten (afbeelding 3).

Werk je liever in een blanco document? Dat kan uiteraard ook! Klik binnen de webomgeving van HiDrive rechtsboven op Nieuw document en typ een relevante bestandsnaam. Via Aanmaken komt de online tekstverwerker tevoorschijn. Naast teksten creëer je vanuit HiDrive ook een nieuwe presentatie of spreadsheet. Door Office-bestanden online te beheren, kun je documenten op elke computer bewerken.

Afbeelding 3: Gebruik in HiDrive Office bovenaan de knoppenbalk om een tekst op te maken.

HiDrive-app op mobiel

Met behulp van de HiDrive-app heb je je bestanden altijd op zak (afbeelding 4). Ben je bijvoorbeeld ergens op visite, dan laat je op de smartphone moeiteloos je foto’s aan iemand zien. Installeer de HiDrive-app vanuit de App Store of Play Store op een smartphone of tablet. Tik daarna op Aanmelden en log in met je accountgegevens. Je geeft met Toestemming / Akkoord de app toegang tot je HiDrive-account. Een overzicht met alle mappen en bestanden verschijnt. Handig is dat je nieuw gemaakte foto’s automatisch naar HiDrive kunt uploaden. Activeer deze functie in de instellingen. Verder kun je onder meer bestanden met bekenden delen en documenten scannen. Kortom, een goedkoop HiDrive-abonnement biedt heel wat voordelen!

Afbeelding 4: Dankzij de gebruiksvriendelijke HiDrive-app neem je alle foto’s overal mee naartoe.
▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.