ID.nl logo
Waar voor je geld: 5 krachtige partyspeakers voor jouw (tuin)feest
© JBL
Huis

Waar voor je geld: 5 krachtige partyspeakers voor jouw (tuin)feest

Bij ID.nl zijn we dol op kwaliteitsproducten waar je niet de hoofdprijs voor betaalt. Twee keer per week speuren we binnen een bepaald thema naar zulke deals. Op zoek naar een partyspeaker voor een tuinfeest, barbecue of andere feestelijke aangelegenheid? Vandaag hebben we vijf interessante modellen gespot met een goede prijs-kwaliteitverhouding.

JBL Partybox 310

Wil je een goed geluid op plekken waar geen netstroom is? Deze imposante partyspeaker neem je overal mee naartoe. De onderzijde heeft twee wielen, zodat je de mobiele luidspreker met behulp van het handvat eenvoudig naar een park of pleintje rolt. Een versterker van 240 watt stuurt twee forse woofers en evenzoveel tweeters aan. Het resultaat is een groots geluid dat je op verre afstand kunt horen. Vanwege de ruime accucapaciteit van ongeveer achttien uur kan de JBL Partybox 310 lang zonder netvoeding.

Naast een goed geluid heeft deze partyspeaker nog meer interessante eigenschappen in petto. Zo zitten er rondom de woofers twee lichtgevende ringen. Die deinen mee op de beat van de muziek. Met name in het donker geeft dat een leuk effect. Verder heeft de Partybox 310 een karaokestand. Plug een microfoon in en zing mee met je favoriete nummers. Je verbindt optioneel twee speakers draadloos met elkaar, waarna je luistert naar stereogeluid. De behuizing is overigens spatwaterbestendig, zodat je hem bij een klein regenbuitje niet meteen hoeft op te bergen.

JBL Partybox 710

Kan het jou niet luid genoeg? Dan is de JBL Partybox 710 een ideale partyspeaker. De aanwezige versterker heeft een uitgangsvermogen van maar liefst 800 watt. Hierdoor krijgen twee 8 inch-woofers en de tweeters genoeg energie om muziek groots te laten klinken. Om het laag extra kracht bij te zetten, heeft de behuizing ook nog een basreflexpoort. Vanwege al dit muzikale geweld tikt deze speaker de dertig kilo aan. Gelukkig kun je hem via de geïntegreerde wielen en het handvat evengoed makkelijk verplaatsen. Zorg in de buurt wel voor netvoeding.

Afspelen van muziek is een koud kunstje. Verbind hiervoor een smartphone of tablet met bluetooth en selecteer een feestelijke afspeellijst. Voor muzikale mensen zijn er ook nog aansluitingen voor een gitaar en twee microfoons. Gaat het feest tot in de late uurtjes door? Dan komt de kleurrijke feestverlichting inclusief felle stroboscooplichten goed van pas. Bedien de verlichting via de knoppen op het bovenpaneel of installeer hiervoor de JBL PartyBox-app op een mobiel toestel. De Partybox 710 is vanwege IPx4-classificatie spatwaterdicht.

JBL PartyBox Encore

Wie van karaoke houdt, is met deze JBL PartyBox Encore in één klap klaar. Naast een bluetooth-speaker zit er in de doos namelijk ook nog een draadloze microfoon. Een pluspunt is de accucapaciteit van ongeveer tien uur. Hierdoor bouw je ook op locaties zonder nabijgelegen stopcontact een feestje. Bij een kleine regenbui hoef je niet alles in te pakken. De speaker voldoet namelijk aan de IPx4-norm. Een beetje spatwater is dus geen enkel probleem.

De kubusvormige luidspreker heeft aan de bovenzijde een overzichtelijk bedieningspaneel. Pas daarmee onder meer de hoge tonen en het basniveau aan. Verder activeer je desgewenst de feestverlichting. Met behulp van de JBL PartyBox-app op een smartphone kun je de lichteffecten naar eigen smaak finetunen. Een versterker van honderd watt stuurt twee tweeters en een woofer aan. De behuizing heeft voor partyspeaker-begrippen een bescheiden gewicht van bijna zes kilo.

Salora PartySpeaker L1

De Salora PartySpeaker L1 is een prijsvriendelijke feestluidspreker die luid kan spelen. Met een opgegeven uitgangsvermogen van 400 watt voorzie je hiermee een grote kamer of ruime buitenlocatie van goede muziek. Dit audioproduct ondersteunt meerdere afspeelopties. Streamen via bluetooth ligt natuurlijk voor de hand, maar je kunt ook een usb-stick met mp3-bestanden aansluiten. Daarnaast heeft de behuizing een 3,5mm-geluidsingang voor het verbinden van audioapparatuur.

Ondanks de relatief lage aanschafprijs kun je met de PartySpeaker L1 alle kanten op. Zo sluit je een bedrade microfoon aan wanneer je eens een meezingfeest wilt organiseren. Voor extra gezelligheid in de avond schakel je de feestverlichting in. Een stroomadapter is inbegrepen, al kan de speaker met behulp van de accu ook een tijdje zonder netvoeding. Gebruik het uitgebreide bovenpaneel om de muziek te bedienen. Handig is de geïntegreerde tablethouder!

Sony MHC-V43D

Met de stoer vormgegeven Sony MHC-V43D weet je zeker dat je indruk maakt. De uitgebreide feestverlichting stuurt allerlei kleurrijke patronen de ruimte in. Meerdere lampen houden hierbij rekening met het ritme van de muziek. Ook op muzikaal vlak gooit deze partyspeaker hoge ogen. Twee gevoelige tweeters staan ietwat naar boven gericht, waardoor onder meer gitaar- en zangpartijen de feestgangers beter bereiken. Twee middentoners en basreflexkanalen maken het geluidsveld compleet.

De MHC-V43D heeft twee microfoonaansluitingen, zodat je met iemand een duet kunt zingen. Je kunt als alternatief ook een (bas)gitaar inpluggen. Deze indrukwekkende bluetooth-speaker heeft een uitgebreid bedieningspaneel waarmee je de audioweergave zorgvuldig afstemt. Daarnaast kun je hiervoor ook de Fiestable-app gebruiken. Met behulp van de wielen en het handvat verplaats je de MHC-V43D eenvoudig. Dit audioproduct werkt op netstroom.

▼ Volgende artikel
Video trimmen in VLC: filmpjes eenvoudig inkorten
© monticellllo - stock.adobe.com
Huis

Video trimmen in VLC: filmpjes eenvoudig inkorten

Maak je weleens een filmpje? Daarin zitten meestal stukken die oninteressant zijn. Met de gratis tool VLC media player kun je zo’n video moeiteloos en nauwkeurig tot op het frame inkorten.

Mediatitel verbergen

VLC media player (www.videolan.org) is een van de populairste mediaspelers. Niet alleen omdat de opensource-software voortdurend wordt verbeterd, maar vooral omdat de app zoveel verschillende media moeiteloos kan afspelen en converteren. We gebruiken de tool ook graag om video in te korten. Standaard toont VLC in het begin gedurende enkele seconden de naam van het videobestand. Vind je dat (net als wij) storend, vooral als je in die zone een knip wilt geven? Schakel dit uit door de Eenvoudige voorkeuren te openen met Ctrl+P (met de P van preferences, op de Mac gebruik je Cmd+,). Ga naar het tabblad Ondertitels / OSD en haal het vinkje weg bij de optie Mediatitel weergeven bij starten van de video.

Zorg dat de mediatitel niet in beeld komt.

Beginpositie bepalen

Het splitsen van een video in VLC verloopt anders dan bij een gewone videobewerkingstool waar je een slider moet verplaatsen. Met VLC maak je een opname van het deel van de video dat je wilt extraheren uit een langer filmpje. Het ingekorte fragment wordt dan opgeslagen als een nieuw videobestand en het oorspronkelijke bestand blijft ongewijzigd. Open VLC en klik op Open bestand om de video te selecteren die je wilt inkorten. Laad de video en zoek de exacte positie waar je de video wilt splitsen. Om het je gemakkelijk te maken, kun je de spatiebalk gebruiken om het filmpje te pauzeren en met dezelfde toets zet je het terug in gang. Je kunt de video frame voor frame afspelen door de E-toets in te drukken. Als je de E-toets continu indrukt, verspringt de video in slow motion. Op deze manier ga je naar de plaats waar je de beginknip wilt geven. Klik dan op de rode opnameknop links onder de video.

Gebruik de opnameknop om het begin van het fragment aan te geven.

Opnemen

Laat de video verder lopen en/of gebruik de E-toets om de plaats te zoeken waar je het fragment wilt beëindigen. Klik opnieuw op dezelfde opnameknop om de laatste knip te geven. Dat is alles. De ingekorte video wordt automatisch opgeslagen in de map Video's op je computer. Op de Mac komt dit fragment in de map Films.

In de map Video’s staat het ingekorte filmpje.

▼ Volgende artikel
De Nothing Phone (3a) Lite is goedkoop, maar iets minder Nothing
© Nothing
Huis

De Nothing Phone (3a) Lite is goedkoop, maar iets minder Nothing

Het merk Nothing is inmiddels berucht én geliefd om zijn semi-transparante telefoons, dappere designkeuzes en de knipoog naar oldskool tech. Vandaag voegt het bedrijf daar een betaalbare variant aan toe: de Phone (3a) Lite. Die naam roept meteen vragen op, want hoe 'Lite' is hij eigenlijk?

Vandaag heeft Nothing de Phone (3a) Lite officieel onthuld. Vanaf 4 november ligt het toestel ook daadwerkelijk in de winkel voor een bedrag van 249 euro. Er zijn twee uitvoeringen beschikbaar met 8 GB RAM en 128 of 256 GB opslag, en die zijn leverbaar in de kleuren zwart en wit. Beide varianten bieden ruimte voor een microSD-kaart tot 2 TB, wat in deze prijsklasse vrij uitzonderlijk is.

Met die vriendelijke prijs positioneert Nothing het toestel overigens slim tussen de budget- en middenklasse in. Dus ónder de Nothing Phone (3a), maar boven instappers van bijvoorbeeld Realme of Motorola.

©Nothing

Kleine concessies

De transparante achterkant blijft, maar het Glyph-systeem – de lichtstrips waarmee je meldingen op de achterkant kunt waarnemen – lijkt te ontbreken. Nothing vermeldt het in elk geval niet op de officiële pagina, wat doet vermoeden dat het systeem hier is geschrapt of versoberd. Het toestel heeft een glass finish en een IP54-certificering tegen stof en spatwater, maar is vermoedelijk niet volledig van glas.

Het scherm is een 6,77-inch amoledpaneel met een resolutie van 1084 × 2392 pixels, een piekhelderheid van 3000 nits en een adaptieve verversing van 120 Hz. Het toestel draait op een MediaTek Dimensity 7300 Pro-chip (8-core, 4 nm, tot 2,5 GHz) met een Mali-G615 GPU. Niet de snelste op aarde, maar ruim voldoende voor dagelijks gebruik en je favoriete spelletjes. De batterij heeft een vermogen van 5000 mAh en kun je met 33 watt opladen; in twintig minuten zit je op 50 procent, volledig laden duurt ongeveer een uur. Ook reverse charging (5 watt) wordt ondersteund.

De camera’s zijn inmiddels officieel bevestigd: een 50 MP-hoofdcamera (f/1.88), een 8 MP-ultragroothoeklens (f/2.2) en een 2 MP-macrocamera (f/2.4). De selfiecamera telt 16 MP. Video’s schiet je in 4K met 30 fps of 1080p met tot 60 fps. Daarmee is het een nette, zij het eenvoudige, cameraconfiguratie voor deze prijsklasse.

Software

De telefoon draait op Nothing OS 3.5 (gebaseerd op Android 15). Versie 4.0, gebaseerd op Android 16, volgt later met nieuwe camera- en lockscreenfuncties zoals Stretch mode en Lock Glimpse.

Die laatste optie zorgt trouwens wel voor enige opschudding: Lock Glimpse zou advertenties laten zien op je vergrendelscherm. Gebruikers moeten naar links vegen om ze te bekijken en de functie is weliswaar opt-in, maar het is wél een breuk met Nothings eerdere ‘geen bloatware, geen onzin’-imago. Het voelt een beetje wrang: het merk dat ooit minimalisme predikte, introduceert nu vrijwillige reclame. Maar goed, een kleine prijs voor een lage prijs, zullen we maar zeggen.

Niettemin lijkt de Nothing Phone (3a) Lite een charmant compromis. Minder luxe, minder toeters en bellen, maar nog steeds een eigen gezicht in een markt vol generieke toestellen. Wie vooral design en merkbeleving zoekt voor een zacht prijsje, zal hier vermoedelijk blij van worden.

©Nothing

Conclusie

Met de Phone (3a) Lite brengt Nothing een deel van zijn kenmerkende design naar een lagere prijsklasse. De hardware is degelijk, de prijs scherp en de uitstraling is toch herkenbaar. Maar er zijn ook duidelijke concessies: geen Glyph-lichtshow deze keer, de camera’s zijn bescheiden, en die optionele advertenties...? Nou ja, een aantrekkelijke instapper dus, zolang je weet wat je inlevert voor dat lagere prijskaartje.