ID.nl logo
Logitech Zone Vibe 100 – Dure kantooraccessoire
© Reshift Digital
Huis

Logitech Zone Vibe 100 – Dure kantooraccessoire

De Logitech Zone Vibe 100 is een koptelefoon die bedoeld is voor mensen die thuis werken of studeren. Het is een over-ear model dat erg comfortabel zit, door zijn lage gewicht en zachte oorkussens. Maar dat betekent niet dat dit hét kantooraccessoire is dat je móet hebben.

Wanneer je de Logitech Zone Vibe 100 voor het eerst oppakt, dan voel je meteen hoe licht de koptelefoon is. Met een gewicht van ongeveer 185 gram is dat idee ook meteen gerechtvaardigd. Dat is ontzettend positief, aangezien het de bedoeling is dat je deze headset thuis gebruikt voor je werk of studie, waarbij het belangrijk is dat je deelneemt aan videovergaderingen of -meetings. De hoofdband is van hard plastic gemaakt, maar daaroverheen zit een zacht laagje stof.

Nergens heb je het idee dat de Logitech Zone Vibe 100 teveel druk zet op je hoofd. Dat komt onder meer door de zeer zachte en ademende oorkussens en de verstelbare band. Met heel weinig moeite trek je de band naar onderen, waardoor je al snel een ideale positie vindt tijdens het werken. De koptelefoon voelt, door de overdaad aan plastic, wel een beetje goedkoop aan, waardoor je niet meteen het idee krijgt dat de prijs van ongeveer 120 euro gerechtvaardigd is.

©PXimport

Functie boven vorm

120 euro mag misschien niet heel veel geld zijn in de wereld van koptelefoons, maar het is en blijft natuurlijk gewoon 120 euro. Daar mag je wel iets meer van verwachten. De bediening achterop op de kantooraccessoire voelt eveneens een beetje goedkoop aan, maar is wel zeer functioneel. En dan is duidelijk dat Logitech zich meer over functie dan vorm ontfermde. De knopjes zijn gelukkig goed bereikbaar en prima blind te bedienen, dus aan de functionaliteit ligt het niet.

Een fijn aspect aan de Logitech Zone Vibe 100 is de inklapbare microfoon aan de linkerkant. Net als bij een gameheadset kun je de mic inklappen op het moment dat je niet aan het woord bent of hoeft te praten. En met een moeiteloze handeling haal je hem tevoorschijn wanneer nodig. Je bent perfect verstaanbaar via de mic. Je klinkt dichtbij en persoonlijk, al klink je bij vlagen ook wat blikkig. En verder gaat de accu ongeveer achttien tot twintig uur mee op een volle lading.

©PXimport

Overige functies

Helaas is het zo dat de Logitech Vibe Zone 100 niet beschikt over ruisonderdrukking of een transparante modus. Die laatste modus is in principe niet nodig, want de koptelefoon laat meer dan genoeg geluid door tijdens het gebruik. Werk je in een omgeving waarin je gezin ook actief is, dan is het wel handig dat je een rustig plekje in huis opzoekt. Is het buiten lawaaierig omdat er weer één of ander buur zo nodig moet verbouwen, reken er dan ook dat je dat geluid niet filtert.

Daarnaast zijn er nog wat functies die je via de app van Logitech beheert. Zo kun je de microfoon uitschakelen of toestaan of de headset spraakberichten mag opnemen. Daarnaast is er een equalizer en kun je de sidetone beheren. Die laatste optie verdient nog wat extra aandacht, aangezien je daarmee instelt in hoeverre je jezelf hoort tijdens een meeting. Voor sommige mensen is dit belangrijk, zodat ze op een natuurlijk manier kunnen blijven communiceren.

Daarnaast is het goed om te zien dat de Logitech Vibe Zone 100 ondersteuning aanbiedt voor bluetooth 5.2 en multipoint. Daardoor is het mogelijk twee apparaten op de koptelefoon aan te sluiten. Je sluit hem moeiteloos aan op je laptop en je smartphone, waardoor je snel wisselt tussen beide apparaten. 

Heb je een meeting en word je gebeld, dan schakel je gewoon over op je smartphone. Ben je klaar met bellen, dan kun je wederom deelnemen aan de lopende meeting.

©PXimport

En de geluidskwaliteit?

De audiokwaliteit beoordelen is niet geheel onbelangrijk. Maar omdat dit product meer bedoeld is als kantoor- of studie-accessoire, moeten we er toch met een iets andere blik naar kijken. Want eerlijk is eerlijk: wanneer je met dit model muziek beluistert, dan kom je al gauw van een koude kermis thuis. Het bereik is flink beperkt, waardoor muziek wat modderig en totaal niet gedetailleerd klinkt. Dat kan beduidend beter, al is dat voor deze prijs misschien goed zoeken.

Waar het hier meer om gaat is of de headset z’n werk doet tijdens een vergadering. Dat staat onomstotelijk vast. Je verstaat de persoon aan de andere kant van de lijn zeer goed. De audio klinkt scherp en precies en een beetje kil en kantoorachtig. Verwacht geen warmte in iemands stem. Dat is ook deels afhankelijk van de microfoon die iemand anders gebruikt, dus de ervaringen kunnen hierin flink uiteenlopen. Hoe dan ook; over het algemeen is de koptelefoon hier zeer geschikt voor.

De Zone 100 ondersteunt overigens alleen de audiocodec AAC. In de basis is dit prima, want daardoor kun je hem gebruiken met Android- en iOS-apparaten. Maar de kwaliteit van deze codec is ook sterk afhankelijk van de hardware van de bron en de ontvanger. Dat komt doordat AAC meer van een processor vraagt dan concurrerende codecs. Apparaten die energie-efficiëntie boven prestaties plaatsen, hebben de neiging AAC in een lagere kwaliteit en bitrate af te spelen.

©PXimport

Logitech Zone Vibe 100 – conclusie

Op het gebied van audiokwaliteit overtuigt de Logitech Vibe Zone 100 dus niet helemaal. Muziek klink wat modderig en mist detail. Daardoor is dit apparaat niet zo breed inzetbaar als je zou willen voor de prijs. Wanneer je hem uitsluitend gebruikt voor meetings en digitale vergaderingen, dan haal je hiermee een goed werkend product mee in huis. Je hoort de mensen aan de andere kant goed en scherp (en ja, de mic van de andere persoon speelt daar natuurlijk een rol in).

Daarnaast is duidelijk dat Logitech meer nadruk op functie legt. De headset voelt een beetje goedkoop, maar heeft wel een paar aantrekkelijke eigenschappen. Denk dan aan het lage gewicht, de toegankelijke knoppen en de uitklapbare microfoon. Desondanks maakt de Logitech-koptelefoon zich niet onmisbaar op het thuiskantoor, onder meer vanwege het gebrek aan ruisonderdrukking (in welke vorm dan ook). Een lagere prijs zou de dure kantooraccessoire wat meer sieren.

Goed
Conclusie

**Adviesprijs** € 119,- **Kleuren** Wit, zwart, roze **Verbinding** bluetooth 5.2 **Gewicht** 185 gram **Codecs** AAC **In de doos** Usb-c-kabel, hoesje **Website** [www.logitech.com](https://www.logitech.com/nl-nl/products/headsets/zone-vibe-100-wireless.981-001219.html)

Plus- en minpunten
  • Inklapbare microfoon
  • Gewicht
  • Bediening
  • Multipoint (bluetooth 5.2)
  • Prijs
  • Audiokwaliteit
  • Voelt goedkoop aan
▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie
© MG | ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie

Heb je een kantoorbaan en werk je ook veel thuis? Dan loop je vast wel eens tegen het probleem aan dat je een document wil afdrukken of iets belangrijks moet inscannen of kopiëren, maar dat je dan weer moet wachten tot je op kantoor bent. Waarom niet gewoon thuis alles doen? Met een betaalbare all-in-one-printer met scanfunctie doe je alles vanuit je eigen werkkamer. Handig voor iedereen in huis.

Canon PIXMA TS3750i

Met de Canon PIXMA TS3750i haal je een inkjet all-in-one-printer in huis die printen, kopiëren en scannen combineert in één apparaat. Het is een kleureninkjet met een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi en A4 als grootste papierformaat. Je legt papier in één papierlade met een capaciteit van 90 vellen, waarbij de invoer handmatig gebeurt. De printer ondersteunt standaard A4-papier en print zwart tot ongeveer 7 ipm en kleur tot 4 ipm. De scanner is een flatbed-type zonder automatische documentinvoer; je legt dus losse pagina’s op de glasplaat en scant enkelzijdig.

De verbinding met je netwerk verloopt via wifi, waardoor je via een laptop maar ook een tablet of telefoon kunt printen. De printer werkt uiteraard goed met Windows- en macOS-systemen en hij is compatibel met mobiele besturingssystemen als iOS en Android.

De TS3750i gebruikt twee cartridges (zwart en kleur) maar vier inkten, waarbij de kleuren in één gecombineerde kleurcartridge zitten.

HP DeskJet 2921

De HP DeskJet 2921 is een thermische inkjet-all-in-one die speciaal bedoeld is voor thuisgebruik. Je hebt één apparaat dat kan printen, kopiëren en scannen; de scanner is een flatbedscanner zonder automatische documentinvoer. De printtechniek gebruikt twee cartridges: een zwarte en een driekleurencartridge. De kleurfunctie is beschikbaar voor zowel printen als kopiëren. De papierlade biedt ruimte aan 60 vellen normaal papier en ondersteunt DL-enveloppen.

Als draadloze all-in-one-printer kan deze DeskJet via wifi op je netwerk worden aangesloten, maar het is ook mogelijk om de printer via een usb-kabel rechtstreeks met een computer aan te verbinden. De printsnelheid bij dit model is rond de 7 pagina's in zwart en 5,5 pagina's per minuut in kleur. Automatisch dubbelzijdig afdrukken wordt niet ondersteund.

Epson Expression Home XP-2200

Bij de Epson Expression Home XP-2200 draait het om een compacte kleureninkjet waarmee je zowel kunt printen als scannen en kopiëren. De printer werkt met vier afzonderlijke inkten en heeft een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi. De maximale papiermaat is A4 en de papierlade kan 50 vellen bevatten. Printen gebeurt via een handmatige papierinvoer, zonder extra lade.

De XP-2200 heeft een flatbed-scanner zonder automatische documentinvoer; dubbelzijdig scannen wordt niet automatisch ondersteund. Op printsnelheid scoort dit model tot 27 pagina’s per minuut in zwart en tot 15 pagina’s per minuut in kleur in de snelste modus. Verbinden gaat via usb of draadloos via wifi. Via een fysieke WPS-knop maak je eenvoudig verbinding.

Epson Expression Home XP-3200

De Epson Expression Home XP-3200 is een all-in-one-printer met iets meer mogelijkheden aan de bedieningskant. De inkjet is voorzien van een 1,44-inch lcd-scherm en kan dubbelzijdig printen. De maximale afdrukresolutie is 5760 x 1440 dpi. Het apparaat ondersteunt diverse papierformaten tot en met A4 en ook verschillende envelop- en fotopapierformaten accepteert de printer.

De geïntegreerde flatbed-scanner haalt een optische scanresolutie van 1200 x 2400 dpi, met 48-bit kleurdiepte bij de invoer en 24-bit bij de uitvoer. De XP-3200 gebruikt vier losse cartridges en heeft een papierlade voor standaard papier; randloos printen behoort ook tot de mogelijkheden. De printsnelheid ligt rond de 10 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur. Voor verbinding met je netwerk is wifi aanwezig, plus usb voor directe koppeling. Apple AirPrint wordt ondersteund.

HP Smart Tank 5108 - Multifunctionele printer

De HP Smart Tank 5108 is een inkjet all-in-one met navulbare inkttanks in plaats van losse cartridges. De printer kan scannen en kopiëren. De papierlade heeft volgens de gegevens plaats voor 100 vellen en ondersteunt verschillende formaten, met een formaatbereik tot ongeveer 215,9 x 355,6 mm.

Bij de printspecificaties wordt een snelheid van ongeveer 12 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur genoemd en automatisch dubbelzijdig afdrukken is eveneens mogelijk. De scanner is een flatbedscanner en ondersteunt enkelzijdige scans; automatische documentinvoer en automatisch dubbelzijdig scannen zijn niet aanwezig. De verbinding met netwerk gaat via wifi en je kunt de printer direct via usb aansluiten.

▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.