ID.nl logo
Huawei MateBook X Pro - Surface-alternatief in Macbook-jasje
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Huawei MateBook X Pro - Surface-alternatief in Macbook-jasje

De laptopmarkt trekt na jaren van misère weer aan, dus durven fabrikanten het weer aan hun laptops in Nederland aan bieden. Zo ook Huawei. Je kent de Chinese fabrikant wellicht van hun smartphones, maar met de MateBook hebben ze ook een luxe laptopserie. Hoe goed is de Huawei laptop MateBook X Pro?

De Matebook-serie bestaat in Nederland uit de MateBook D en deze MateBook X Pro. Wellicht verwacht je het niet van een Chinese fabrikant, maar de MateBook X Pro is fors aan de prijs: 1900 euro. Huawei heeft dus een echte high-end Windows 10-laptop uitgebracht, die moet concurreren met de duurste notebooks van onder andere Apple, Microsoft, Asus en HP. Maar vooral voor wie in de markt is voor een Apple Macbook (Pro) of Microsoft Surface zou ook eens de MateBook moeten overwegen, want deze Huawei laptop heeft serieus veel te bieden.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Ontwerp

Allereerst het ontwerp, want gelukkig krijg je voor de hoge prijs een notebook die serieus luxe oogt. De laptop is van metaal, hierdoor voelt hij massief en misschien ietsje zwaar aan. Het gewicht blijft binnen de perken: 1,3 kilo. Dat is ongeveer 100 gram zwaarder dan bijvoorbeeld de Surface Laptop (die rondom het toetsenbord over een suede afwerking beschikt) en hij is lichter dan een Macbook Pro.

Huawei en veel andere Chinese fabrikanten staan erom bekend ontwerpen soms schaamteloos over te nemen, helaas is dat ook het geval bij deze Matebook. Het ontwerp is wel heel erg afgekeken van de MacBook, inclusief het grote touchpad en gebruikte kleur. Zelfs de dongel, die op vrijwel alle moderne Apple-apparatuur onmisbaar lijkt is aanwezig. Deze usb-c-dongel (met een hdmi-, vga-, usb- en usb-c-aansluiting) zit gelukkig gewoon in de doos. Geen nare extra kosten dus. Het is overigens een gemiste kans van Huawei om net als Apple geen geheugenkaartslot in de laptop te plaatsen. Sterker nog. Deze zit niet eens in de dongel. Het is alsof Huawei de geheugenkaart simpelweg is vergeten.

MateBook X Pro beschikt over twee usb-c-poorten. Deze aansluiting gebruik je tevens om de laptop op te laden. Daarmee ben je met de MateBook x Pro helemaal bij de tijd. De accu gaat gewoon een werkdag mee, maar dat is natuurlijk erg afhankelijk van de werkzaamheden die je ermee uitvoert. Er is ook een ‘ouderwetse’ usb-poort aan de rechterzijde van de laptop aanwezig en een vingerafdrukscanner boven het toetsenbord, die werkt met Windows Hello voor de aanmelding. Verrassend is dat tussen de F6 en F7 knop een camera-knopje verwerkt zit. Druk je er op, dan klikt het cameraatje omhoog uit het toetsenbord. Dat is best slim! Zo hoef je geen lelijke stickers meer over de webcam te plakken om er zeker van te zijn ongewenste meegluurders te slim af te zijn. Nadeel is echter dat de webcam je vanuit een oncharmante hoek bekijkt die onderkinnen benadrukt. Over het toetsenbord gesproken, ik mis toetsenbordverlichting wel een beetje.

Scherm

Dat scherm, dat is toch wel een reden om direct bij de kassa de portemonnee ondersteboven te houden. De randen rondom het 14 inch scherm zijn van minimale grootte. Maar de beeldkwaliteit, woah! De kleurweergave is prachtig en met een resolutie van 3000 bij 2000 enorm gedetailleerd. Bovendien is de helderheid genoeg om een donkere ruimte te verlichten. Zelfs wanneer je buiten zit met een felle zon op je scherm, kun je gewoon je werk blijven doen. Ook is het scherm aanraakgevoelig, wat bij Windows 10 zeker niet onmisbaar is, maar wel handig erbij.

Krachtpatser

Ook de overige specificaties zijn indrukwekkend: een Intel Core i7-processor, 16GB werkgeheugen, een SSD met 512GB aan opslagcapaciteit. Ook is er een GeForce MX150 videokaart aanwezig. Krachtige specificaties en het indrukwekkende scherm zorgen ervoor dat de mogelijkheden uitgebreid zijn. Foto- en videobewerking is geen probleem, ook had ik veel virtuele machines nodig om de MateBook te laten zweten. Zelfs gamen op de MateBook X Pro is geen probleem. Zo heb ik zonder problemen GTA V in full-HD resolutie gespeeld, alleen merkte ik wel dat bij een resolutie van 3000 bij 2000 de framerate net even te laag was om de game soepel te spelen. Het komt echter niet vaak voor dat ik soepel kan gamen op een krachtige laptop die mooi ontworpen is (zonder een overdaad aan gekleurde logo’s en ledjes).

De fraaie metalen behuizing zorgt er echter wel voor dat de laptop erg warm kan worden als je deze het vuur aan de schenen legt. Tijdens het benchmarken kon ik mijn vingers bijna branden aan de linkerbovenzijde van de laptop. De MateBook heeft natuurlijk actieve koeling, die subtiel naar de zijkanten blaast. Maar soms lijkt dit ietsje te subtiel.

©PXimport

Windows 10 Home

Veel fabrikanten die laptops en pc’s met Windows 10 maken gooien het apparaat vol met bloatware, zoals McAfee virusscanners en andere onzinnige diensten. Dat is nog exclusief de onnodige apps die Microsoft zelf installeert. Op smartphones heeft Huawei er ook een handje van om te veel in te grijpen in Android met Huawei’s EMUI-skin.

Daarom valt het des te meer op dat Huawei je op bloatware-gebied met rust laat bij de MateBook X Pro. Daarmee is Huawei een voorbeeld voor andere fabrikanten als Asus en Acer. Het enige programma dat prominent aanwezig is, heet PC Manager en kan gebruikt worden om je hardware te testen en de drivers up te daten: een waardevolle aanvulling (die zich helaas wel wat vervelend tussen de klok en het notificatie-knopje in de taakbalk van Windows nestelt). Het is in ieder geval erg fijn dat je de kracht van deze laptop kunt inzetten voor de programma’s die je zelf wilt draaien.

©PXimport

©PXimport

Concurrenten

De MateBook X Pro mag een forse uitgave zijn, het is een goedkoper en veelzijdiger alternatief dan de Surface Laptop en Surface Book 2 van Microsoft. De Surface-varianten met vergelijkbare specificaties kunnen niet tippen aan de MateBook, en vooral de krachtige videokaart maakt de Huawei laptop veelzijdiger. Bovendien ben je met de MateBook X Pro klaar voor de toekomst, dankzij de aanwezigheid van usb-c-poorten, het is een enorme flater dat Microsoft deze nog altijd niet op de Surface Laptop heeft geplaatst.

Conclusie

De MateBook X Pro is een ongekend krachtige en mooie notebook. Ook het scherm is een positieve vermelding waard, waarmee de laptop een veelzijdig apparaat is: voor werk, media en gaming. Ondanks dat hij meer te bieden heeft dan zijn directe concurrenten is de prijs van 1900 euro wel behoorlijk slikken.

Uitstekend
Conclusie

**Prijs** € 1899,- **Kleur** zilver, grijs **Processor** Intel Core i7-8550U (1,8 GHz) **Geheugen** 16GB (DDR 3) **Grafisch** Nvidia GeForce MX150 (2GB GDDR5) **Display** 13,9 inch LTPS (3000x2000) **Opslag** 512 GB SSD **Besturingssysteem** Windows 10 Home (64 bit) **Formaat** 22 x 30 x 1,5 cm **Gewicht** 1,3 kilo **Accu** 57,4 Wh **Connectiviteit** 2x usb-c, 3,5 mm, usb 3.0, wifi **Overig** vingerafdrukscanner, dongel **Website** [https://consumer.huawei.com](https://consumer.huawei.com/nl/laptops/matebook-x-pro)

Plus- en minpunten
  • Specificaties
  • Scherm
  • Bouwkwaliteit
  • Usb-c
  • Geen geheugenkaartslot
  • Afgekeken ontwerp
  • Duur
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube