ID.nl logo
Zo gebruik je de Belastingaangifte-app
© piter2121 - stock.adobe.com
Huis

Zo gebruik je de Belastingaangifte-app

Belastingaangifte doen gaat heel makkelijk met de app van de Belastingdienst. Heb je alleen inkomsten uit loondienst en geen aftrekposten (of alleen hypotheekrenteaftrek)? Dan is er een goede kans dat je de app kunt gebruiken. Maar soms kun je belasting besparen door via de website aangifte te doen. Zorg dat je weet wat je moet kiezen.

Na het lezen van dit artikel heb je antwoord op de volgende vragen. 🔵 Waarvoor is de Belastingaangifte-app handig? 🔵 Hoe kun je geld besparen of geld terugkrijgen met de app? 🔵 Wanneer kun je de Belastingaangifte-app niet gebruiken? 🔵 Welke gegevens heb je nodig voor het invullen van de aangifte in de app?

Ook interessant voor jou: Zo werkt de Berichtenbox-app

Tussen 1 maart en 1 mei is het tijd voor de belastingaangifte over het voorafgaande jaar. Je moet in ieder geval aangifte doen als je hierover een brief hebt gekregen van de Belastingdienst. Maar ook als je geen brief hebt gekregen, moet je soms toch aangifte doen. Als je weet (of had kunnen weten) dat je meer dan 56 euro belasting moet bijbetalen, is aangifte doen verplicht.

Doe je aangifte voor 1 april, dan belooft de Belastingdienst dat je voor 1 juli bericht krijgt over het bedrag dat je moet betalen of terugkrijgt. Een eventuele teruggave krijg je dan ook voor 1 juli op je rekening gestort. Je moet in ieder geval voor 1 mei aangifte doen. Dan krijg je binnen drie maanden bericht. Red je het niet om voor 1 mei aangifte te doen? Vraag dan uitstel aan. 

©Belastingdienst

Waarvoor is de Belastingaangifte-app handig?

Ben je ook zo iemand die de belastingaangifte alsmaar uitstelt? Je bent niet de enige. Misschien kom je er net iets eerder aan toe als je je telefoon of tablet gebruikt. Je kunt er gewoon mee beginnen op de bank, in de trein of in de wachtkamer bij de tandarts. Heb je meer tijd nodig om gegevens op te zoeken? Dan kun je de gegevens die je al hebt ingevuld of gecontroleerd opslaan en later verder gaan.

Aangifte doen in de app is meestal heel geschikt als je weinig bijzonderheden te melden hebt. Bijvoorbeeld als je alleen een (bij)baan of een uitkering hebt en geen aftrekposten. Als je een eigen huis hebt en alleen hypotheekrente wilt aftrekken, kun je de app ook gebruiken.

Aangifte doen in de app betekent niet dat je minder informatie krijgt. De app kan bij elk onderwerp extra uitleg geven. Tik daarvoor op het vraagteken.

Geld besparen of terugkrijgen met de app

Als je in één jaar verschillende banen hebt gehad of als je maar een gedeelte van het jaar hebt gewerkt, is er een kans dat je geld terugkrijgt van de Belastingdienst. In de meeste gevallen kun je deze teruggave aanvragen met de app. Ook als je zelf weinig of geen inkomen had maar je fiscaal partner wel, kunnen jullie geld terugkrijgen.

Weet je niet zeker of aangifte doen verplicht of verstandig is in jouw situatie? Je kunt de aangifte in de app ook 'op proef' invullen en pas versturen als je de uitkomst weet.  

Dit heb je nodig

Je hebt een telefoon of tablet nodig met de app van de Belastingdienst. Als je vorig jaar al aangifte hebt gedaan met de app, hoef je hem niet opnieuw te downloaden. De app wordt automatisch geüpdatet naar 2024. Je kunt de app downloaden in Google Play of in de App Store. Je moet in deze app inloggen met de DigiD-app en die moet op je telefoon of tablet staan.

 Wanneer kun je de Belastingaangifte-app niet gebruiken?

  • De Belastingdienst vult bepaalde gegevens van tevoren in, zoals het inkomen dat je in loondienst hebt verdiend en het saldo van je bank- en spaarrekening(en). Je moet die gegevens zelf controleren met de jaaroverzichten die je van je werkgever en je bank hebt ontvangen. Klopt er iets niet? Dan kun je dat niet in de app aanpassen. Daarvoor moet je naar Mijn Belastingdienst.

  • Heb je andere aftrekposten dan hypotheekrente, zoals zorgkosten, inleg voor een lijfrente, giften of kosten voor de aankoop van een eigen huis? Ook dan kun je alleen maar aangifte doen in Mijn Belastingdienst.

  • Je kunt de app niet gebruiken als je niet het hele jaar dezelfde fiscale partner had, als je ondernemer bent of freelance inkomsten hebt, als je je woning tijdelijk verhuurde of als je een buitenlandse bankrekening hebt (bijvoorbeeld voor cryptovaluta). Op de website van de Belastingdienst staan nog een paar specifieke situaties waarvoor je de app niet kunt gebruiken.

  • Heb je aangifte al verstuurd en ontdek je daarna een fout? Die mag je corrigeren. Dat kan alleen op Mijn Belastingdienst. Ook hiervoor kun je de app dus niet gebruiken. 

©Belastingdienst

Tips

Belastingaangifte doen wordt pas echt leuk als je er ook geld aan overhoudt. Met deze 5 tips vergroot je die kans.

🪙:Je mag afronden op hele euro's in je voordeel. Inkomsten en spaargeld kun je naar beneden afronden, aftrekposten naar boven.
🪙🪙:Benut aftrekposten. Als je aangifte doen op Mijn Belastingdienst kun je allerlei rekenhulpen gebruiken voor het berekenen van je recht op aftrek van giften, inleg voor lijfrente en zorgkosten.
🪙🪙🪙:Doe samen met je partner aangifte. Je moet dan allebei inloggen met je DigiD op hetzelfde apparaat. Het voordeel is dat je jullie vermogen en bepaalde aftrekposten zo gunstig mogelijk kunt verdelen.
🪙🪙🪙🪙:Je mag nog tot vijf jaar terug aangifte doen. Kom je er dit jaar achter dat je in vorige jaren waarschijnlijk belastingteruggave hebt gemist? Doe dan alsnog aangifte in Mijn Belastingdienst.
🪙🪙🪙🪙🪙:Doe op tijd aangifte. Als je na 1 mei aangifte doet en geen voorlopige aanslag hebt aangevraagd, heb je kans dat je 7,5 procent rente moet betalen over het bedrag dat je moet betalen.

🧦 Geen oude sok meer

Om je geld in te bewaren?
▼ Volgende artikel
Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2
© Fresh ’n Rebel
Huis

Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2

Fresh 'n Rebel introduceert de Clam Ace 2, een draadloze over-ear koptelefoon die technologie en comfort slim samenbrengt. Hij klinkt niet alleen goed, maar past zich ook aan jou aan. Met gepersonaliseerd geluid, intelligente noise cancelling en een batterij die het moeiteloos meerdere dagen volhoudt is dit een koptelefoon die meebeweegt met jouw dag.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Fresh 'n Rebel

Stilte wanneer jij dat wilt

Of je nu werkt, reist of ontspant: de Clam Ace 2 helpt je de juiste focus te vinden. Dankzij Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling bepaal je zelf hoeveel van de wereld je hoort. De technologie filtert storend geluid weg, en jij bepaalt zelf hoeveel daarvan je wilt dempen. In de My Sound App stel je het niveau eenvoudig bij, afhankelijk van waar je bent – op kantoor, in de trein of thuis op de bank. Zo houd je zelf de controle over wat je wel en niet hoort.

Met de Ambient Sound Mode blijf je alert op wat er om je heen gebeurt. Het omgevingsgeluid wordt subtiel versterkt, zodat je bijvoorbeeld het verkeer hoort of iemand kort kunt aanspreken. De Quick Access-functie maakt het extra handig: houd kort de linkeroorschelp ingedrukt en je schakelt direct over naar hear-through, zonder instellingen te veranderen.

©Fresh ’n Rebel

Geluid dat zich aan jou aanpast

Iedereen hoort anders, en dat merk je pas echt met Personal Sound by Audiodo. Deze technologie, geïntegreerd in de My Sound App, meet met een gehoortest hoe goed jij verschillende frequenties waarneemt. Op basis daarvan wordt een geluidsprofiel aangemaakt dat de muziek afstemt op jouw gehoor. De lage tonen worden iets krachtiger waar nodig, de hoge juist helderder. Zo klinkt elke noot precies goed!

De app geeft bovendien volledige controle over je instellingen. Je kunt de equalizer aanpassen, knoppen een eigen functie geven, het volume begrenzen of batterijbesparing activeren. Alles in één overzichtelijke interface.

©Fresh ’n Rebel

Schakelen zonder onderbreking

De Clam Ace 2 ondersteunt Multipoint Bluetooth, waarmee je twee apparaten tegelijk kunt verbinden. Zo kun je moeiteloos wisselen tussen laptop en smartphone. Een inkomend telefoontje aannemen terwijl je muziek luistert of een video bekijkt? De koptelefoon schakelt automatisch over.

Tijdens gesprekken zorgen twee Environmental Noise Cancelling-microfoons dat je stem helder blijft, zelfs in een rumoerige omgeving. En met Wind Noise Cancelling blijft ook buiten het geluid helder, zelfs als het waait. Dankzij on-ear detectie pauzeert de muziek automatisch als je de koptelefoon afzet, en gaat hij verder zodra je hem weer opzet. Met het volumewieltje en de klikbare knop op de oorschelp bedien je muziek, noise cancelling en spraakassistent zonder je telefoon erbij te hoeven pakken.

©Fresh ’n Rebel

Dagenlang luisteren zonder opladen

Een van de grootste pluspunten van de Clam Ace 2 is de speeltijd. Met meer dan 100 uur luisteren op één lading hoef je nauwelijks nog aan opladen te denken. Zelfs met actieve noise cancelling ingeschakeld haal je nog 60 uur speeltijd, en met tien minuten snelladen heb je alweer acht uur muziek. Handig als je vaak onderweg bent.

Het draagcomfort is net zo goed doordacht. De zachte oorkussens vormen zich naar je oren, terwijl de flexibele hoofdband ook bij lange luistersessies prettig blijft zitten. Na gebruik klap je de Clam Ace 2 eenvoudig in en berg je hem op in het meegeleverde tasje.

Kleur en karakter

Fresh 'n Rebel staat bekend om zijn frisse kleuren, en dat zie je terug in de Clam Ace 2. Van subtiel Ice Grey en Storm Grey tot opvallender Dreamy Lilac, Dried Green, True Blue en Pastel Pink – er is altijd een uitvoering die bij je past. Welke kleur je kiest, maakt voor de prijs geen verschil: die is voor elke tint 99,99 euro.

©Fresh ’n Rebel

In het kort: dit zijn de belangrijkste features van de Clam Ace 2

  • My Sound App + Audiodo Personal Sound

  • +100 uur speelduur

  • Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling

  • Multipoint Bluetooth (verbind 2 apparaten tegelijkertijd)

  • Ambient Sound Mode met Quick Access

Dit maakt de Clam Ace 2 bijzonder

De Clam Ace 2 past zich aan jou aan. Hij filtert storend geluid weg, stemt het geluid af op jouw gehoor met Personal Sound by Audiodo en houdt het moeiteloos dagenlang vol. Een slimme koptelefoon die meedenkt, comfortabel zit en altijd klaarstaat. Zoals het hoort. Zoals jíj het hoort!

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro
© © Przemek Klos
Huis

Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro

In de rubriek Waar voor je geld gaan we op zoek naar bijzondere producten voor een mooie prijs. Vinyl is de laatste jaren weer helemaal terug, maar die kun je natuurlijk alleen afspelen op een platenspeler. Wij vonden vijf interessante modellen voorzien van een stofklep, voor minder dan 275 euro.

Platenspelers worden steeds vaker aangeboden, en ook op Kieskeurig.nl zien we ze meer en meer in de verschillende aangesloten webshops. Wij vonden vijf mooie exemplaren voor je die ook nog eens zijn voorzien van een klep om het mechanisme en je platen te beschermen tegen stof.

Sony PS-LX310BT

De Sony PS-LX310BT is een volautomatische platenspeler. Dit betekent dat je met een druk op de knop de arm naar de plaat kunt bewegen om het afspelen te starten. Aan het einde van de plaat keert de arm automatisch terug naar zijn beginpositie. De speler is aangedreven met een snaar. Een kenmerkende functie is de ingebouwde Bluetooth-zender, waarmee je het geluid van je vinyl draadloos kunt doorsturen naar een Bluetooth-speaker, -soundbar of -hoofdtelefoon.

Mocht je de voorkeur geven aan een bekabelde opstelling, dan kan dat ook via de RCA-uitgang. De platenspeler heeft een ingebouwde phono-voorversterker. Dit maakt het mogelijk om de speler direct aan te sluiten op een versterker of actieve luidsprekers die geen speciale phono-ingang hebben. De aluminium draaischijf is ontworpen om trillingen te minimaliseren en een stabiele rotatie te waarborgen. De meegeleverde stofkap beschermt de plaat en de naald tegen stof.

Lenco L-3808

Bij de Lenco L-3808 heb je te maken met een direct aangedreven platenspeler, wat inhoudt dat de motor de draaischijf direct aandrijft zonder tussenkomst van een snaar. Dit zorgt voor een snelle start- en stoptijd. Een bijzondere eigenschap is de USB-aansluiting. Hiermee kun je de platenspeler verbinden met een computer om je vinylplaten te digitaliseren.

Verder beschikt dit model over een ingebouwde phono-voorversterker, die je naar wens kunt in- of uitschakelen. Hierdoor kun je hem aansluiten op een breed scala aan audiosystemen, zowel met als zonder specifieke phono-ingang. De arm is S-vormig en voorzien van een afneembare headshell, wat het wisselen van het element vereenvoudigt. De aanwezigheid van pitch control geeft je de mogelijkheid om de afspeelsnelheid handmatig fijn te stellen. Een doorzichtige stofkap houdt stof op afstand.

Audio-Technica AT-LP60XBT

De Audio-Technica AT-LP60XBT functioneert als een volautomatische, snaaraangedreven platenspeler. Het bedieningsgemak staat hierbij centraal: met knoppen voor start en stop kun je het afspeelproces eenvoudig beheren. De arm plaatst zichzelf op de groef en keert na afloop van de plaat vanzelf weer terug. Net als de Sony beschikt dit model over een geïntegreerde Bluetooth-functionaliteit. Dit maakt het mogelijk om draadloos verbinding te maken met maximaal acht verschillende Bluetooth-apparaten, zoals luidsprekers of een koptelefoon.

Voor een standaard opstelling is er een RCA-uitgang beschikbaar. De ingebouwde phono-voorversterker is uitschakelbaar, waardoor je de keuze hebt tussen aansluiting op een phono- of een lijningang van je versterker. De draaischijf is vervaardigd uit gegoten aluminium. Het meegeleverde element is een Dual Magnet-cartridge met een vervangbare naald. De stofkap is scharnierend en afneembaar.

Denon DP-29F

Dit model, de Denon DP-29F, is een snaaraangedreven en volautomatische platenspeler. Je bedient de speler met de start- en stopknoppen, waarna de toonarm automatisch naar het begin van de plaat beweegt en aan het einde weer terugkeert. Een belangrijk kenmerk is de ingebouwde, inschakelbare RIAA phono-equalizer. Dankzij deze voorversterker kun je de DP-29F direct aansluiten op een versterker of receiver via een standaard AUX- of lijningang, zonder dat een aparte phono-ingang nodig is.

De draaischijf is gemaakt van gegoten aluminium en de platenspeler wordt geleverd met een MM-element (Moving Magnet), zodat je na het aansluiten direct kunt beginnen met luisteren. Het geheel wordt beschermd door een stofkap die het mechanisme en je platen vrijhoudt van stof en vuil.

Lenco LBT-188

Ook deze Lencois uitgerust met een snaaraandrijving. Een opvallende functie van dit model is de ingebouwde Bluetooth-zender. Hiermee heb je de mogelijkheid om het geluid van je vinylplaten draadloos te streamen naar een compatibele Bluetooth-luidspreker of -hoofdtelefoon. Daarnaast is de platenspeler voorzien van een USB-aansluiting, waarmee je hem aan een computer kunt koppelen. Dit stelt je in staat om je platencollectie te digitaliseren.

De Lenco LBT-188 beschikt over een geïntegreerde phono-voorversterker, wat betekent dat je hem direct kunt aansluiten op de aux-ingang van vrijwel elke versterker of set actieve speakers. De toonarm is voorzien van een instelbaar contragewicht voor een nauwkeurige naalddruk. Het geheel wordt geleverd met een afneembare, doorzichtige stofkap die de draaitafel en de plaat beschermt.