ID.nl logo
Reizen met Uber in het buitenland
© Reshift Digital
Huis

Reizen met Uber in het buitenland

In Nederland wil het met Uber nog niet helemaal lukken in verband met wetgeving. Maar hoe zit het als je straks in het buitenland bent?

In landen als Amerika is Uber een grote hit. Logisch, want er is geen makkelijkere manier om jezelf van de ene naar de andere plek te krijgen, zéker in een gebied dat je niet kent. We kunnen ons echter voorstellen dat het nogal intimiderend is, bij een vreemde in de auto stappen. In dat geval is het goed om te weten dat Uber een flink aantal veiligheidsmaatregelen heeft. Ten eerste worden chauffeurs gescreend en moeten ze aan een flink aantal eisen voldoen. Daarnaast kun je als passagier een chauffeur een cijfer geven (maar zij jou ook), hetgeen betekent dat de sociale controle groot is. Tot slot wordt de route via GPS volledig bijgehouden, zodat je zeker weet dat je niet de halve stad wordt doorgereden waar je alleen maar drie straten verder moest (hetgeen met reguliere taxi's als toerist absoluut wél gebeurt).

Foto van je chauffeur

©PXimport

Een Uber-rit aanvragen is heel eenvoudig

Om je wat meer inzicht te geven in hoe een Uber rit in het buitenland werkt, hebben we een rit voor je gemaakt. Wanneer je Uber start, scant de app je locatie en laat vervolgens zien waar in de buurt zich auto's bevinden. Je ziet dan direct hoeveel minuten de chauffeur er over doet

Wanneer je een chauffeur hebt geselecteerd en de rit hebt besteld, zie je een foto van de chauffeur, een foto van de auto (met vermelding van het type auto) zodat je je chauffeur kunt herkennen.

Ook zie je wat voor cijfer de chauffeur krijgt van andere Uber-gebruikers. Mocht je op dat moment besluiten dat je liever toch niet met deze chauffeur in zee wilt, dan kun je je rit annuleren, en een andere rit bestellen. Annuleren kan, volgens de chauffeur die wij spraken, tot de auto in zicht is.

©PXimport

Via de GPS-tracker kun je op het kaartje in de Uber-app precies zien waar de chauffeur zich bevindt. Het is zowel grappig als een tikje intimiderend om de auto langzaam je locatie te zien naderen, zeker de eerste keer. Handig is het in ieder geval wel, want zodra de auto op de kaart de hoek om komt rijden, komt hij dat in werkelijkheid ook, dus is het niet lastig om je chauffeur te herkennen.

Fraudebestendig

©PXimport

Na afloop betaal je en geef je je chauffeur een waardering

Vervolgens stap je in de auto (voorin of achterin, dat maakt niet uit) en ga je met je chauffeur op weg naar je eindbestemming. Die eindbestemming geef je overigens al op wanneer je de rit aanvraagt, waarmee je direct al weet wat de rit je ongeveer gaat kosten. Dit voorkomt fraude en geeft ook de chauffeur voorafgaand aan de rit al een indicatie van waar hij / zij heen moet. Ben je op je bestemming aangekomen, dan staan de kosten van de rit in beeld (de transactie wordt afgehandeld via PayPal, dus je kunt zo uitstappen). Tot slot geef je je chauffeur een cijfer (dit hoeft niet meteen, dat mag ook later), en je Uber-ervaring zit erop.

Zelf proberen? Uber is gratis te downloaden voor iOS, Android en Windows Phone.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.