ID.nl logo
Alles weer schoon na je raclette-feestje
© stockcreations
Huis

Alles weer schoon na je raclette-feestje

Als iedereen heeft genoten van de raclette, is het tijd om op te ruimen en schoon te maken. Niet ieders favoriete klusje, maar met onze tips is alles zo weer aan kant!

In dit artikel ontdek je:

  • Hoe je je raclette-toestel het best schoonmaakt
  • Hoe je vervelende geurtjes snel laat verdwijnen
  • Wat je kunt doen met de kliekjes raclettekaas

Ook interessant: Zo vier je met de hele familie een gezellige én betaalbare kerst!

Raclette-apparaat schoonmaken

Als je klaar bent met de raclette en iedereen is voldaan, wil je misschien zo snel mogelijk je raclette-apparaat schoon en in de kast hebben. Helaas zul je wat geduld moeten hebben, want dit soort funcooking-apparaten moet je echt even laten afkoelen voordat je ze kunt schoonmaken. Aangebakken stukjes kaas worden vaak hard, en met een klein houten spateltje kun je ze makkelijk lossteken voordat je de plaat reinigt.

©doupix

De pannetjes kunnen na afkoelen in een sopje, waarna je ze goed afdroogt. De bakplaat zelf kun je vaak met een vochtige microvezeldoek schoonmaken. Kijk uit met schoonmaakspray, want die is lang niet altijd geschikt. Check eventueel de gebruiksaanwijzing om te zien wat de fabrikant aanbeveelt.

Geurtjes zijn snel weg

Na het eten kan er een beetje vettige geur blijven hangen in de kamer waar je hebt gegeten. Een pannetje natuurazijn op het fornuis kan dan helpen geurtjes te verdrijven, zeker als je daarna even goed ventileert. In de winter is dat niet zo prettig omdat de temperaturen dan laag zijn, dus houd deuren richting andere kamers zo veel mogelijk gesloten.

Watch on YouTube

Lekker met left-overs

Heb je raclettekaas over? Gooi die dan niet weg! Het is kaas die heel makkelijk smelt en een stevige smaak heeft, dus prima geschikt in een tosti, op een pizza of om een ovenschotel mee te gratineren. Gerechten met veel vet erin zijn lekker om te combineren met wat zuurs, zoals augurkjes of bijvoorbeeld zuurkool. Of aardappelpuree in de oven en dan raclettekaas erover: heerlijk! Zo heb je nog langer plezier van jouw raclette.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube