ID.nl logo
Wasdroger, wasrek of de buitenlucht: voordelen en nadelen
© anneleven.co.uk
Huis

Wasdroger, wasrek of de buitenlucht: voordelen en nadelen

De was is niet klaar zodra je je kleding uit de wasmachine haalt. Alles moet eerst drogen voordat je kunt strijken, vouwen en opruimen. Maar wat is nu eigenlijk de handigste manier om de was te drogen? Stop je altijd alles in de wasdroger of hang je je wasgoed in het trapgat aan een rekje? Ontdek de voordelen en nadelen van elke manier van drogen.

In dit artikel lees je wat de voordelen en nadelen zijn van de verschillende manieren van de was drogen: *** Binnen aan een wasrek** *** Buiten in de buitenlucht** *** In de wasdroger** Ook gaan we in op een nieuwe manier van je was droog krijgen: de SpeedDryer.

Lees ook: 9 veelgemaakte fouten bij het drogen van je was

Old school: binnen op het wasrek

©nito

Al jaren bekend en voor veel mensen de eerste keus: de was ophangen aan een wasrek. Ze zijn er in allerlei modellen: staand, uitklapbaar in de breedte, als droogmolen voor binnen en buiten en uitgevoerd als waslijnen tussen twee muren. Voor elke kamer of zolder is er wel een model te vinden dat past bij de ruimte en je budget. De voordelen zijn duidelijk: na aanschaf heb je er geen verdere kosten aan, het drogen zelf kost ook niets en je hoeft de was niet verder te sorteren: in principe kan alles aan de lucht drogen. Als je wasverzachter of wasparfum gebruikt, ruikt de was ook nog eens lekker. De nadelen zijn er natuurlijk ook: ophangen is een karweitje dat lang niet iedereen leuk vindt. Ook duurt het, zeker in de winter, erg lang voor de was droog is. De was kan erg gekreukeld blijven na het drogen en vaak blijft wasgoed erg hard en stijf, wat zeker bij bijvoorbeeld handdoeken niet fijn is.

➕ Voordelen: Voordelig, niet sorteren, was ruikt lekker

➖ Nadelen: Handmatig ophangen, drogen duurt lang, was wordt stijf

Lekker geurtje aan je was toevoegen?

Kies eens wasparfum in plaats van wasverzachter!

Van voorjaar tot herfst: buiten aan de lucht drogen

©Oleksandr Kondriianenko

Veel mensen zweren erbij: een droogmolen of droogrek in de tuin, wat wind erdoor en hoppa: in een paar uur tijd is je was droog. Dat klopt, maar uiteraard alleen in de warme en droge seizoenen. De voordelen zijn eigenlijk hetzelfde als bij drogen binnenshuis: het is goedkoop en zeker in de zomer met een zonnetje erbij is de was erg snel droog. Let wel op wat je ophangt aan de zonkant: sommige kleding kan verbleken als het lang in de zon hangt. De frisse geur van was die buiten heeft gehangen is voor sommige mensen een pluspunt. Maar nadelen zijn er natuurlijk ook: de was kan ook hard en stijf worden, je moet opletten dat het niet ineens gaat regenen en overvliegende vogels kunnen je was vuil maken.

💡 Tip: Investeer in een goede set wasknijpers, want kleine stukken zoals sokken kunnen makkelijk wegwaaien als je ze niet vastzet.

➕ Voordelen: Voordelig, niet sorteren, was ruikt lekker en is vaak snel droog

➖ Nadelen: Risico op wegwaaien of omvallend wasrek bij wind, wegwaaiende kledingstukken, weersverwachting in de gaten houden

Nieuw: de SpeedDryer Vind je een wasrek ideaal, heb je geen plek voor een wasdroger, maar vind je het zo eindeloos lang duren voordat alles droog is? Check dan eens de SpeedDryer, het nieuwe draaiende wasrek dat nog niet te koop is, maar binnenkort op de markt komt. Het is een traditioneel model wasdroogrek, zoals je die weleens in tuinen ziet staan, maar dan op een draaiende voet. Volgens de makers kost een droogbeurt maar 5 cent aan energie en is je was binnen 2 uur droog. Voor in een rommelkamertje is ‘ie waarschijnlijk te groot omdat de was wat uitzwenkt tijdens het ronddraaien. Het apparaat doet denken aan een draaimolen, en wie weet is het de vinding die we over een paar jaar allemaal op zolder hebben staan.

Wasdroger: zachte was, maar neemt de tijd

©Praewphan

Veel (jonge) gezinnen kunnen niet zonder: de elektrische wasdroger. Handdoeken en beddengoed en zaken als onderbroeken en sokken komen zacht en droog uit de trommel. Ook kreukels verdwijnen vaak tijdens het drogen in een wasdroger, wat ook een voordeel is. Moderne warmtepompdrogers gebruiken stukken minder energie dan traditionele modellen, maar vanwege de lagere temperatuur duurt het drogen wel urenlang. Andere nadelen zijn er zeker ook: de machines zijn vrij prijzig in de aanschaf en gebruiken best wat energie tijdens het drogen. Niet alles kan erin. Truitjes met een opdruk, beha’s, overhemden en delicate stukken kun je beter op een andere manier drogen. Je moet de was dus wel sorteren en vergeet ook het onderhoud niet: na elke droogbeurt kun je het best het pluizenfilter even leegmaken. De wasdroger is dus een apparaat dat veel gemak biedt, maar waarbij je wel oog moet hebben voor de bijkomende zaken.

➕ Voordelen: Zachte was, machine doet het werk, minder kreukels, gemak

➖ Nadelen: Aanschafprijs en energieverbruik, was sorteren, terugkerend onderhoud

Lees ook:Condens of warmtepomp: welke wasdroger moet je hebben?

Zoek je een wasdroger?

Kijk, vergelijk & kies

Conclusie

Elke manier van de was drogen heeft voordelen en nadelen. Wasrekken zijn voordelig in de aanschaf maar alles ophangen en eraf halen kost best wat tijd. Wasdrogers bieden vooral veel gemak en maken de was lekker zacht. Wil je de voordelen van beide manieren combineren, dan is de SpeedDryer misschien een optie.  

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Roofman, Predator: Badlands en The Grand Budapest Hotel
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Roofman, Predator: Badlands en The Grand Budapest Hotel

Ben je verdwaald in het eindeloze aanbod van series en films? Geen stress, wij hebben ook deze week weer het kaf van het koren gescheiden zodat je zonder keuzestress kunt bingen. Dit zijn de lekkerste nieuwe releases, speciaal voor jou op een rijtje gezet.

Roofman | Amazon Prime Video | 9 februari

De comedyfilm Roofman vertelt het waargebeurde verhaal van Jeffrey Manchester (Channing Tatum), een voortvluchtige voormalige reserveofficier van het Amerikaanse leger. Wanneer hij gepakt wordt, krijgt hij de bijnaam ‘Roofman’, omdat hij McDonald’s-filialen beroofde door via het dak naar binnen te gaan. Hij weet echter uit de gevangenis te ontsnappen en maandenlang uit handen van de politie te blijven door zich op bizarre wijze te verstoppen.

Watch on YouTube

Cross (seizoen 2) | Amazon Prime Video | 11 februari

Het tweede seizoen van de misdaadserie Cross is vanaf deze woensdag te zien op Amazon Prime Video. Cross is gebaseerd op de boeken van James Patterson en volgt Alex Cross, een rechercheur en forensisch psycholoog in Washington D.C. en zijn partner Detective John Sampson. Na de moord op zijn vrouw worstelt Cross al meer dan een jaar met woedeproblemen en overweegt hij om tijdelijk verlof te nemen, tot hij bij een nieuwe zaak betrokken raakt. De eerste drie afleveringen van het nieuwe seizoen verschijnen deze week, de overige vijf worden wekelijks toegevoegd.

Watch on YouTube

Predator: Badlands | Disney+ | 12 februari

De zesde Predator-film, Predator: Badlands, is vanaf deze donderdag te zien op Disney+. De jonge Yautja Dek (Dimitrius Schuster-Koloamatangi) is verstoten door zijn clan. Om het respect van zijn volk terug te winnen, gaat hij erop uit om het op te nemen tegen het gevaarlijkste monster in het universum. Tijdens zijn reis wordt hij gedwongen samen te werken met de android Thia (Elle Fanning). Onze Dunke vond de film destijds een frisse wind:

“Als actieblockbuster vinkt Predator: Badlands alle goede vakjes af. Fantastische actiescènes voel je tot op je botten door de keiharde soundtrack, het verhaal doet precies genoeg om de vele set pieces te waarborgen en de meedogenloze Yautja worden in een intrigerend nieuw licht neergezet.”

Watch on YouTube

The Grand Budapest Hotel | Netflix | 12 februari

The Grand Budapest Hotel speelt zich af in de jaren twintig van de vorige eeuw en volgt een hotel-conciërge, Monsieur Gustave (Ralph Fiennes). Na een one-night-stand met de rijke Madame D. (Tilda Swinton), wordt zij op mysterieuze wijze vermoord en erft Gustave een kostbaar schilderij. Hij wordt als schuldige voor haar moord aangewezen en moet zich met de hulp van de lobbyjongen Zero Moustafa (Tony Revolori) en zijn vriendinnetje Agatha (Saoirse Ronan) zien te verstoppen voor de autoriteiten en de zoon van Madame D, Dimitri (Adrien Brody). The Grand Budapest Hotel is zonder twijfel een van regisseur Wes Andersons beste films. Voor wie houdt van charmante en absurde verhalen, is deze film absoluut het kijken waard. 

Daddio | HBO Max | 13

Daddio speelt zich volledig af in een taxi die van JFK Airport naar Manhattan rijdt. Normaal gesproken duurt die rit minder dan een uur, maar door een ongeluk komen de hoofdpersonen vast te zitten in het verkeer. De chauffeur, Clark (Sean Penn), en zijn passagier, die alleen bekendstaat als Girlie (Dakota Johnson), hebben ineens veel tijd te doden. In eerste instantie bestaat het gesprek uit de smalltalk die je in een taxi verwacht. Hoe langer ze praten, hoe dieper het gesprek echter wordt en de twee beginnen een onverwachte band te vormen.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Gerucht: Halo-remake arriveert komende zomer al
Huis

Gerucht: Halo-remake arriveert komende zomer al

De afgelopen najaar aangekondigde remake van de eerste Halo, genaamd Halo: Campaign Evolved, zou mogelijk al ergens aankomende zomer verschijnen.

Dat claimt The Verge-journalist Tom Warren van bronnen te hebben vernomen. Toen de game vorig jaar werd aangekondigd, werd gemeld dat het spel ergens in 2026 uit zou komen, maar werd er geen preciezere indicatie gegeven.

Warren meldt nu dat de game dus waarschijnlijk ergens aankomende zomer uitkomt. Wel wordt benadrukt dat de releasedatum nog niet helemaal zeker is, en dat er dus nog vertragingen kunnen plaatsvinden.

Warren meldt daarnaast overigens dat er ook nog altijd gewerkt wordt aan een remake van Fallout 3. Daar gaan al jaren geruchten over, maar vooralsnog is die remake niet officieel aangekondigd. De remake zou volgens Warren in ieder geval van vergelijkbare kwaliteit moeten worden als de remake van The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Halo voor het eerst naar PlayStation

De remake van de singleplayercampagne van Halo: Combad Evolved werd zoals gezegd vorig najaar aangekondigd. De game krijgt daarbij verbeterde graphics, aangepaste filmpjes en verfijndere besturing. Campaign Evolved draait daarbij op Unreal Engine 5. De game bevat daarnaast nieuwe missies, wapens en de mogelijkheid om te sprinten.

Overigens is het grootste nieuws rondom deze Halo-game dat hij niet alleen naar Xbox Series-consoles en pc komt, maar ook naar PlayStation 5. Het is voor het eerst dat er een Halo-game naar een Sony-console komt.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.