ID.nl logo
Voorwaardelijke opmaak in Excel: Dit kun je er mee
© Reshift Digital
Huis

Voorwaardelijke opmaak in Excel: Dit kun je er mee

Wil je grip krijgen op je uitgaven, dan is het een goed idee om je vaste lasten en variabele kosten bij te houden. Dat doe je natuurlijk in Excel. In dit artikel leer je hoe je bedragen automatisch laat verkleuren, zodat je meteen ziet hoe je ervoor staat. Dit werkt door middel van de optie voorwaardelijke opmaak in Excel.

We gaan aan de slag met de functie Voorwaardelijke opmaak. Daarmee krijgen getallen of cellen een kleur, afhankelijk van de voorwaarde die je opgeeft. We hebben als voorbeeld een aantal vaste lasten onder elkaar gezet. Alle omschrijvingen staan in kolom A. In kolom B staan de bedragen die in januari moeten worden betaald. In kolom C neem je het opschrift uit onderstaande afbeelding over.

©PXimport

In kolom D komen de bedragen die je in februari moet betalen, kolom F is voor de bedragen van maart enzovoort. De meeste bedragen moeten iedere maand betaald worden, andere bedragen slechts drie keer per jaar of zelfs maar eenmaal per jaar. Je noteert in de kolommen van alle maanden welke bedragen daarin horen.

Om aan te geven dat een bedrag in januari (in kolom B) is betaald, typ je er in kolom C iets naast: je typt een x, of OK of het woord betaald of je vult de datum in waarop het is betaald; maakt niet uit. Heb je een bedrag van de februari-kolom betaald, dan noteer je je aanduiding in kolom E enzovoort.

Veel mensen vinden Excel ingewikkeld, terwijl het juist zo handig is om deze software onder de knie te hebben. Bekijk daarom eens de cursus Excel in de praktijk van onze Tech Academy. Of ga voor de Cursusbundel Excel in de praktijk, inclusief praktijkboek!

Opmaakformule

Vervolgens zorgen we dat het betreffende bedrag rood wordt zodra je er iets naast hebt getypt. Wellicht ben je bekend met Voorwaardelijke opmaak in Excel. Daarmee laat je een cel verkleuren, afhankelijk van het getal dat daarin staat. Als dan bijvoorbeeld het getal groter wordt dan 10, wordt de cel geel en wordt dat getal vet.

Nu willen wij niet de cel laten verkleuren als het getal in diezelfde cel verandert, maar als er in de cel ernaast iets wordt getypt. Die voorwaarde stel je in door middel van een formule.

Selecteer de cellen B3 tot en met B30 en klik in het tabblad Start op Voorwaardelijke opmaak. Het menu dat opent, geeft de voor de hand liggende instellingen, maar wij gaan voor een gevorderde optie. Kies onder in dat menu Nieuwe regel; in het venster dat verschijnt, kies je Een formule gebruiken om te bepalen welke cellen worden opgemaakt, waarop een invoervak verschijnt. Daarin voer je de formule in: =C3>0.

©PXimport

Is te doen, toch? Let erop dat in deze formule het rijnummer (de 3 van C3) gelijk is aan het nummer van de eerste rij die je hebt geselecteerd, de 3 van B3 in dit geval.

Klik in ditzelfde venster op Opmaak; het venster Cellen opmaken gaat open. Neem de tab Lettertype, want hiermee bepaal je de kleur van het bedrag. Kies met de keuzelijst onder Kleur voor rood. Om te zorgen dat het bedrag ook vet wordt, klik je onder Tekenstijl op Vet. Sluit de vensters door driemaal op OK te klikken.

Zodra je nu in kolom C iets naast het bedrag typt (een x, OK, een datum of een woord), wordt het bedrag zelf rood en vet.

Het leuke is dat dit ook werkt voor negatieve bedragen, dus voor bedragen die je ontvangt, zoals storneringen van een incasso. Want de formule =C3>0 houdt niet in dat er een positief bedrag moet staan, maar betekent louter: als er ook maar iets staat in kolom C (ook een letter of een woord geldt als ‘groter dan nul’). Waarop dan de cel ernaast in kolom B zal verkleuren.

Wil je deze voorwaardelijke opmaak bijstellen, dan klik je op een van de cellen die je zojuist hebt ingesteld (in kolom B), klik je op Voorwaardelijke opmaak, Regels beheren en Regel bewerken.

Cel verkleuren

Misschien vind je het niet handig om het betaalde bedrag rood en vet te maken en wil je liever dat de cel met dat bedrag in dat geval grijs kleurt. Zet dan dezelfde stappen als hiervoor; klik na het invoeren van de formule op Opmaak, maar klik in het venster Cellen opmaken op de tab Opvulling en kies uit het kleurenpalet een grijstint. Dan zal de cel met het bedrag grijs kleuren zodra je in kolom C iets naast het bedrag typt.

Dezelfde formule wordt op alle cellen toegepast

Je hebt de formule =C3>0 ingegeven voor de hele serie B3 tot en met B30. Zien hoe dat werkt? Klik nog eens op cel B3, klik in het lint Start op Voorwaardelijke opmaak en klik in het menu op Regels beheren. Rechts in het venster ziet je Formule: =C3>0; dat is de voorwaarde, de if-then, maar zonder ALS ervoor. Onder Opmaak zie je het voorbeeld van de opmaak. Links lees je onder Van toepassing op: voor welke cellen deze regel geldt: =$B$3:$B$30 in ons geval. Denk de dollartekens even weg, dan staat er B3 tot en met B30 (dit is een zogeheten absolute verwijzing).

Sluit dit venster en klik op een cel een paar rijen lager, bijvoorbeeld op B5. Klik weer op Voorwaardelijke opmaak en op Regels beheren. In het venster met de instellingen zie je precies dezelfde formule! Je zou verwachten dat hier zou staan =C5>0, zoals het rijnummer gewoonlijk opschuift als je een formule omlaag kopieert. Dat gebeurt bij voorwaardelijke opmaak ook wel, maar je ziet dat hier niet. Je ziet alleen de formule zoals die geldt voor de eerste cel in deze serie.

Zolang rijnummer 3 van C3 maar gelijk is aan rijnummer 3 van B3 onder Van toepassing op, kun je ervan op aan dat op de achtergrond voor de kleur van B5 de formule wordt toegepast =C5>0. Dat gaat ook goed, maar dat is in dit venster dus niet te zien.

©PXimport

Opmaak kopiëren

We hebben de voorwaardelijke opmaak voor de eerste maand, januari, ingesteld. Voor de volgende maanden wordt het makkelijk, wan je kunt deze opmaak kopiëren. Ken je het trucje met de opmaak-kwast? Dat is de knop links boven in het lint Start, onder Knippen en Kopiëren. Die heet Opmaak kopiëren/plakken en dat is precies wat deze knop doet. Is een cel bijvoorbeeld geel en vet, en wil je een andere cel ook deze opmaak geven, dan klik je op de gele en vette cel, klik je op de knop Opmaak kopiëren/plakken en klik je u op een andere cel; de opmaak van de eerste cel wordt dan overgebracht op de andere cel.

Dat kan deze knop ook met een hele kolom: klik op de letter van een bepaalde kolom, klik op Opmaak kopiëren/plakken en klik op de letter van een andere kolom; alle kenmerken van de eerste kolom worden overgebracht op de andere kolom. En als je niet op die ene andere kolom klikt, maar over meer kolomletters sleept, worden alle kenmerken van de originele kolom overgebracht op die andere kolommen.

©PXimport

Dat kan ook voor twee kolommen die naast elkaar staan. Klik je nog even op kolom B, klik op de knop Randen en kies uit het menu de Linkerrand. Klik op kolom C, klik op de knop Randen en kies uit het menu de Rechterrand. Zo wordt duidelijk dat deze beide kolommen bij elkaar horen, bij de maand januari. De opmaak van deze randen, plus de voorwaardelijke opmaak, gaan we kopiëren met de kwast Opmaak kopiëren/plakken.

Selecteer de kolommen B en C (klik hiervoor op kolomletter B en sleep opzij, zodat B en C geselecteerd zijn). Klik op de knop Opmaak kopiëren/plakken, sleep over de kolommen D tot en met Y en laat los; alle opmaak van kolom B en C wordt overgebracht op de andere maanden van het jaar.

©PXimport

Indrukwekkende code

Wil je terugzien dat deze voorwaardelijke opmaak in de kolommen met de bedragen is terechtgekomen, klik dan op een cel met een bedrag, bijvoorbeeld op F6. Klik op Voorwaardelijke opmaak en op Regels beheren. In het venster met de instellingen zie je onder Van toepassing op een indrukwekkende code. Dat zijn de cellen 3 tot en met 30 van de kolommen B, D, F enzovoort, van precies de twaalf maanden.

Bij Formule zie je nog steeds =C3>0. Deze formule wordt dus ook horizontaal toegepast, op de kolommen om en om, en automatisch aangepast. In kolom D kijkt Excel of er iets in kolom E staat, in kolom F wordt gecheckt of er iets naast staat in kolom G enzovoort.

©PXimport

Variabele kosten

Vaste kosten laten zich redelijk voorspellen, maar met variabele kosten wordt dat lastiger. En nu we toch met het huishoudboekje bezig zijn, willen we die ook meenemen. Bij de variabele kosten willen we niet weten of een bedrag betaald is, maar of dat bedrag hoger of lager was dan begroot. Hiervoor zetten we een begroting op voor twaalf maanden, voeren we in een aparte tabel de werkelijke bedragen in en vergelijken we die twee met elkaar. Vervolgens laten we via voorwaardelijke opmaak met kleur weergeven of het bedrag hoger of lager was dan verwacht.

De opzet ziet eruit als onderstaande afbeelding.

©PXimport

In kolom Q tot en met AB staan de maanden met de bedragen die je verwacht. In kolom B tot en met M staan dezelfde maanden en daar komen de werkelijke bedragen. Kolom N telt de bedragen van elke post op, in N3 staat daarvoor de formule =SOM(B3:M3).

Kolom O berekent het gemiddelde per maand; hiervoor staat in O3 de formule: =N3/12. Kopieer deze beide cellen omlaag. Kopieer N3 ook naar AC3, kopieer O3 naar AD3 en kopieer ze daar omlaag, zodat je ook bij de begroting de totalen van elke post ziet met het gemiddelde per maand.

Bedragen vergelijken

Je houdt in de linkerhelft, onder WERKELIJK, je werkelijke uitgaven bij. Als een bedrag in werkelijkheid lager is dan begroot, is dat een meevaller. We willen dat de cel met dit bedrag dan groen wordt. Een bedrag dat in werkelijkheid hoger uitvalt dan was begroot, is een tegenvaller, die cel moet rood worden. We stellen de voorwaardelijke opmaak in één klap voor de hele tabel in. Selecteer de cellen B3 tot en met O30, begin met het selecteren in B3 en sleep schuin omlaag. In het Naamvak, links van de formulebalk, moet je B3 zien. Dit is belangrijk, want we stellen hierna de formule op, zoals die voor B3 geldt, en dan wordt deze achter de schermen op alle geselecteerde cellen toegepast.

Klik op Voorwaardelijke opmaak en kies Nieuwe regel; er verschijnt een venster. Kies Een formule gebruiken… en voer in het vak de formule in: =B3<Q3.

Klik in dit venster op Opmaak, neem in het volgende venster de tab Opvulling en kies lichtgroen. Sluit de vensters met een klik op OK. Hetzelfde gebied is nog geselecteerd? Klik dan nogmaals op Voorwaardelijke opmaak, Nieuwe regel. Kies weer Een formule gebruiken… en voer in het vak de formule in: =B3>Q3. Klik op Opmaak, neem weer de tab Opvulling en kies een lichte kleur rood. Sluit deze vensters.

We gaan testen: typ in B3 eens een bedrag kleiner dan Q3: de cel met dit bedrag wordt groen. Typ in B3 een bedrag groter dan Q3: de cel wordt rood. En is het bedrag in B3 gelijk aan Q3, dan blijft de cel wit. Dit effect geldt voor de hele tabel WERKELIJK. Je kunt onder elke maand een bedrag invoeren; dat wordt dan meteen vergeleken met wat je begroot had en de cel verschiet van kleur.

©PXimport

Groene bedragen

Hier en daar zie je een groene cel zonder bedrag. Had je bijvoorbeeld voor de bus in juli 50 euro begroot, maar heb je daaraan in juli niets uitgegeven, dan wordt die cel groen, want niets is kleiner dan 50. Wil je dat lege cellen wit blijven en pas groen worden als je daar ook echt een lager bedrag hebt ingevuld, stel de formule dan even bij.

Klik hiervoor op een van de cellen van de tabel WERKELIJK (je hoeft niet de hele tabel te selecteren), klik in het tabblad Start op Voorwaardelijke opmaak en op Regels beheren. In het venster dat verschijnt, dubbelklik je op de regel met het groene vlak (of klik op Regel bewerken); het vak met de formule verschijnt. Verander deze formule in: =EN(B3>0;B3<Q3).

De functie EN zegt hier: het bedrag in B3 moet groter zijn dan nul EN dat bedrag moet kleiner zijn dan Q3. Pas dan wordt de cel groen. Dat geeft een rustiger beeld.

©PXimport

Wil je meer lezen over de talloze mogelijkheden van Voorwaardelijke opmaak, lees dan het kleurrijke ‘ExpertHandboek Datavisualisatie in Excel’. Of ‘Excel voor professionals’, beide zijn geschreven door deze auteur.

▼ Volgende artikel
Printer vastgelopen? Zo krijg je de wachtrij weer leeg
© Elnur Amikishiyev
Huis

Printer vastgelopen? Zo krijg je de wachtrij weer leeg

Wanneer je het printcommando geeft, komt het document dat de printer moet verwerken eerst in de printwachtrij. Soms kan het gebeuren dat een document in de wachtrij blijft hangen en daardoor de rest blokkeert. Met deze drie stappen los je het probleem op.

Dit gaan we doen:

We leggen eerst uit hoe je een vastgelopen opdracht uit de wachtrij haalt. Daarna zie je hoe je de Print Spooler reset en de tijdelijke printbestanden verwijdert. Tot slot start je de spooler opnieuw, zodat je printer weer verder kan.

Lees ook: De perfecte printer kiezen? Hier moet je op letten

Stap 1: Boosdoener in de wachtrij elimineren

Als één bestand de printwachtrij blokkeert, worden alle volgende printopdrachten tegengehouden. De eenvoudigste manier om dit op te lossen is de wachtrij handmatig leegmaken. Dat betekent dat je het vastgelopen document verwijdert en de printopdracht opnieuw probeert. Open met Win+I de Instellingen en ga naar Bluetooth en apparaten. Klik daar op Printers en scanners om een overzicht te zien van alle printers die met de pc verbonden zijn. Selecteer de printer die problemen geeft en kies in het volgende scherm de optie Afdrukwachtrij openen. Klik met de rechtermuisknop op het document dat blijft hangen (meestal het eerste in de lijst) en kies Annuleren.

Annuleer de eerste opdracht in de wachtrij.

Stap 2: Print Spooler stoppen

Lukt het niet om een printtaak te verwijderen of opnieuw te starten, dan kun je de printer vaak toch weer aan de praat krijgen door de Print Spooler te resetten. De Print Spooler is de Windows-service die alle afdrukopdrachten beheert. Door deze service te herstarten, worden fouten en geblokkeerde processen beëindigd, wordt de buffer met tijdelijke printbestanden opgeschoond en kan Windows de spooler opnieuw opstarten om nieuwe opdrachten te verwerken. Typ in het zoekveld Windows Services en open de lijst met alle systeemservices. Om snel Print Spooler te vinden, klik je eerst op een willekeurige naam in de lijst en druk je daarna op de P-toets. Klik vervolgens met de rechtermuisknop op Print Spooler en kies Stoppen.

Met de rechtermuisknop stop je Print Spooler.

Stap 3: Print Spooler leegmaken en opnieuw starten

Laat het venster Services open en activeer daarnaast Windows Verkenner. Typ in de adresbalk: %windir%\System32\spool\PRINTERS. Je krijgt een waarschuwing, maar die mag je negeren. Het is de bedoeling dat je de volledige inhoud van deze map verwijdert. Selecteer alles met Ctrl+A en druk daarna op Delete. Verwijder alleen de inhoud van de map, niet de map zelf. Sluit de map en ga terug naar het venster Services. Klik met de rechtermuisknop op Print Spooler en kies Opnieuw starten.

Verwijder alles wat in deze map zit en start de Print Spooler opnieuw.

Wie print, heeft het nodig:

PRINTERPAPIER
▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: Alle aankondigingen en trailers
Huis

PlayStation State of Play: Alle aankondigingen en trailers

Sony heeft donderdagavond een nieuwe State of Play uitgezonden. Wij hebben al het grote nieuws en de nieuwste trailers verzameld en een overzicht voor je gemaakt.

God of War: Sons of Sparta nu uit, God of War Trilogy Remake in ontwikkeling

Tijdens de State of Play vannacht kondigde Sony twee nieuwe God of War-projecten aan: een remake van de eerste drie God of War-games, en de 2D-actiegame God of War: Sons of Sparta. Die laatste game wordt vandaag meteen uitgebracht.

God of War: Sons of Sparta betreft een tweedimensionale actie-platformer die zich in de jeugd van Kratos - het hoofdpersonage uit de God of War-reeks - afspeelt. Het gaat om de tijd voordat Kratos de 'God of War' werd, waarbij hij trainde bij de Spartan Agoge met zijn broer Deimos.

Het duo moet vele obstakels en bedreigingen overwinnen en hun volledige training ten volste benutten. Daarbij heeft het spel een retro-achtig, pixelig uiterlijk. God of War: Sons of Sparta is ontwikkeld door Mega Cat Studios in samenwerking met Santa Monica Studio. De game is nu uit voor PlayStation 5.

Er werd ook een remake van de God of War-trilogie aangekondigd. God of War Trilogy Remake zal de eerste drie God of War-games in een nieuw jasje steken. Er werden nog geen beelden getoond, en de ontwikkeling bevindt zich nog in een vroeg stadium. Lees hier het complete nieuwsbericht over de aangekondigde God of War-games.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Ghost of Yotei: Legends-modus arriveert op 10 maart

De vorig jaar aangekondigde Legends-modus voor Ghost of Yotei heeft tijdens de State of Play een releasedatum gekregen, namelijk 10 maart. De modus komt gratis beschikbaar voor alle eigenaren van de game.

De coöperatieve multiplayermodus Legends werd na release van voorganger Ghost of Tsushima ook al aan die game toegevoegd. Ghost of Yotei krijgt een vergelijkbare modus, waarin maximaal vier spelers samen kunnen werken om vijanden te verslaan in meerdere modi. Meer informatie over Ghost of Yotei: Legends is op PlayStation Blog te vinden.

Watch on YouTube

Kena: Scars of Kosmora aangekondigd

Tijdens de State of Play werd Kena: Scars of Kosmora aangekondigd, waarbij spelers een grotere spelwereld dan in het origineel kunnen verwachten. De game moet in de loop van dit jaar op PlayStation 5 en pc verschijnen.

Het eerste deel in de reeks, Kena: Bridge of Spirits, verscheen in 2021, en draaide om de Rot. Dit zijn kleine wezentjes die hoofdpersonage Kena, de Spirit Guide, kan inzetten voor het beïnvloeden van de omgeving. De game, die eerst op PlayStation 5, PlayStation 4 en pc verscheen, kwam later ook naar Xbox. Vooral de kleurrijke graphics vielen bij spelers in de smaak.

Kena is in het vervolg een vergevorderde Spirit Guide. Ze reist naar het mysterieuze eiland Kosmora om een medicijn te vinden voor haar aandoening, maar wordt geconfronteerd met een krachtige corruptie die haar staf breekt. Tijdens haar reis zal ze kennismaken met krachtige geesten die haar bijstaan en haar helpen bij het verslaan van vijanden en oplossen van puzzels.

Watch on YouTube

Marathon-trailer getoond, server slam-test op komst

Tijdens de State of Play werden er nieuwe beelden van Marathon getoond, de nieuwe shooter van Destiny-ontwikkelaar Bungie. Vanaf 26 februari tot en met 2 maart wordt er daarnaast een open bèta voor de game gehouden. Deze 'server slam' is bedoeld om de servers te testen voordat het spel uitkomt.

Marathon is een player-versus-player extraction-shooter met een sciencefictionthema. In de game besturen spelers een soort futuristische huurmoordenaars die ook wel Runners worden genoemd. Spelers verkennen een verloren kolonie op de planeet Tau Ceti IV en vechten het tijdens het verzamelen van loot tegen elkaar uit. Er kan in teamsverband of alleen gespeeld worden.

De releasedatum van Marathon werd eerder al onthuld. De game komt op 5 maart naar PlayStation 5, Xbox Series X en S en Steam. De standaard editie gaat 39,99 euro kosten. Mensen die de game aanschaffen, krijgen het gehele jaar door nieuwe content voorgeschoteld, inclusief nieuwe maps en evenementen. Daarnaast is er ook een Deluxe Edition voor 59,99 euro beschikbaar. Hierbij ontvangt men onder andere extra cosmetische items voor wapens, een voucher voor een Premium Rewards Pass en 200 'Silk Rewards Pass Tokens'. Tot slot is er een Collector's Edition die via de Bungie Store beschikbaar komt met daarin een Thief Runner Shell-beeldje, een miniatuur WEAVEworm en meer.

Watch on YouTube

Krafton Montreal onthult Project Windless

Tijdens de State of Play werd Project Windless aangekondigd, een singleplayer-openwereld-actie-rpg die zich afspeelt in het universum van de Koreaanse fantasyboekenreeks The Bird That Drinks Tears. Spelers besturen hier een machtige Rekon-krijgen die een adembenemende, door oorlog verscheurde wereld verkent. Daarbij maken vooral de grootschalige slagvelden veel indruk. De onthullingstrailer is hieronder te zien.

Watch on YouTube

Silent Hill: Townfall blijkt een first-person game

Konami brengt weer aan de lopende band nieuwe (en remakes van oude) Silent Hill-games uit. Silent Hill: Townfall werd al in 2022 aangekondigd, maar de eerste gameplaytrailer van het spel die tijdens de State of Play werd uitgezonden onthult dat het om een game met een eerstepersoonsaanzicht gaat - voor het eerst in de horrorreeks.

De door de Schotse studio Screen Burn (bekend van NoCode) ontwikkelde game die door Konami en Annapurna uitgegeven gaat worden draait om een man genaamd Simon Ordell, die een CRTV heeft - een nieuwe versie van de iconische radio uit vele Silent Hill-games. Door het scherm in de gaten te houden, kunnen spelers er achter komen waar vijanden zich bevinden. Silent Hill Townfall komt in de loop van dit jaar naar moderne platforms.

Watch on YouTube

Nieuwe beelden van Saros te zien

Nieuwe gameplaybeelden van Saros kwamen ook voorbij op de State of Play. De game is ontwikkeld door Housemarque, het bedrijf achter Returnal. Net zoals in die game betekent doodgaan helemaal opnieuw beginnen, maar men ontgrendelt wel permanente upgrades die meegenomen kunnen worden naar de volgende ‘run’. Anders dan bij Returnal is dat men in Saros een ‘Second Chance’ heeft, om eenmalig meteen verder te gaan waar ze zijn gestorven.

De releasedatum van Saros was eerder al aangekondigd: het spel verschijnt op 30 april voor PlayStation 5. De game zou eigenlijk op 20 maart al uitkomen, maar werd voor een ruime maand uitgesteld. Mensen die de game reserveren, krijgen 48 uur voor de releasedatum al toegang tot het spel.

Watch on YouTube

Eerste gameplay van Control Resonant getoond

Tijdens de State of Play toonde Remedy Entertainment de eerste beelden van het eind vorig jaar aangekondigde Control Resonant, een vervolg op de culthit Control. In Control Resonant besturen spelers Dylan Faden, de broer van Control-hoofdpersonage Jesse. In plaats van telekinetische gameplay in de Federal Bureau of Control, lopen spelers in dit vervolg rond in de straten van Manhattan, en voert mêleegameplay de boventoon. De game komt in de loop van dit jaar naar PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc.

Watch on YouTube

Death Stranding 2: On the Beach komt naar pc

Death Stranding 2: On the Beach verscheen vorig jaar al voor PlayStation 5, maar komt op 19 maart ook naar pc, zo werd tijdens de State of Play aangekondigd. Het eerste deel kwam eerst ook alleen naar PlayStation 4, maar uiteindelijk ook naar pc en andere platforms.

In de Death Stranding-games besturen spelers Sam Porter Bridges (gespeeld door The Walking Dead-ster Norman Reedus), die als koerier pakketjes bezorgt aan diverse menselijke vestingen. De samenleving is namelijk uit elkaar gevallen na een opmerkelijke gebeurtenis waarbij de grens tussen de wereld van de levenden en het hiernamaals is vervaagd. Het vervolg verplaatst de actie van de Verenigde Staten naar Australië en Mexico.

Watch on YouTube

Een nieuwe trailer van Resident Evil Requiem

In bijna elke presentatie de afgelopen maanden komt er wel een nieuwe trailer van Resident Evil Requiem voorbij, en de State of Play was geen uitzondering. De nieuwe trailer is hieronder te zien.  In de game besturen spelers zowel Leon als Grace, waarbij beide personages unieke gameplay met zich meebrengen. Het spel komt op 27 februari uit voor PlayStation 5, Xbox Series-consoles, Nintendo Switch 2 en pc.

Watch on YouTube

John Wick-game in de maak

Saber Interactive werkt aan een nieuwe John Wick-game. De nog naamloze game zal Keanu Reeves - die de rol van John Wick speelt in de films - bevatten. De game speelt zich jaren voor de Impossible Task af en de lore uit de filmfranchise uitbreiden.

Het creatieve team achter de films zal veel invloed hebben op de game zelf, waaronder regisseur Chad Stahelski. Daarbij zal de vechtstijl uit de films een belangrijke rol spelen in de game, zoals ook uit de trailer blijkt.

Watch on YouTube

Castlevania: Belmont’s Curse is een compleet nieuwe Castlevania

Konami heeft tijdens de State of Play een compleet nieuwe Castlevania-game aangekondigd, genaamd Castlevania: Belmont’s Curse. Daarmee wordt het veertigste jubileumjaar van de franchise gevierd. Het gaat om een tweedimensionale game, net zoals de populairste delen uit de reeks.

Castlevania: Belmont’s Curse wordt ontwikkeld door Evil Empire en Motion Twin, bekend van The Rogue Prince of Persia en Dead Cells.

Watch on YouTube

Metal Gear Solid: Master Collection Vol.2 op komst

Na de release van de eerste volume is nu ook Metal Gear Solid: Master Collection Vol.2 aangekondigd. Deze collectie bevat de spellen Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots en Metal Gear Solid: Peace Walker. Het is voor het eerst dat Metal Gear Solid 4 op een ander platform dan PlayStation 3 speelbaar wordt. De collectie verschijnt op 27 augustus.

Watch on YouTube

Nieuwe Dead or Alive-game in ontwikkeling

Koei Tecmo werkt aan een nieuwe Dead or Alive-game, die in ieder geval naar PlayStation 5 komt. Dat werd tijdens de State of Play aangekondigd. Meer details buiten een korte teaser trailer werden niet gegeven, maar als zoethoudertje komt op 25 juni dit jaar wel een nieuwe versie van Dead or Alive 6 - met de subtitel Last Round - naar PS5. Deze nieuwe versie van de in 2019 uitgekomen game moet de definitieve editie van het spel worden, en zal zowel als standaard aankoop als free-to-play-versie beschikbaar komen.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Meer beelden van Star Wars: Galactic Racer getoond

Het eind vorig jaar aangekondigde Star Wars: Galactic Racer, een racespel gesitueerd in het Star Wars-universum, werd tijdens de State of Play getoond in een nieuwe trailer. In de game kunnen spelers met allerlei landspeeders en speeder bikes bekende locaties uit de Star Wars-franchise bezoeken om mee te doen aan races, zoals op Ando Prime en Jakku.

De game wordt ontwikkeld door Fuse Games, een nieuwe studio van Matt Webster - voorheen de leidinggevende van Burnout- en Need for Speed-ontwikkelaar Criterion Games. Star Wars: Galactic Racer verschijnt in de loop van dit jaar voor PS5, Xbox Series-consoles en pc.

Watch on YouTube

Rayman: 30th Anniversary Edition komt vandaag uit

Er gingen al geruchten over, maar tijdens de State of Play werd Rayman: 30th Anniversary Edition daadwerkelijk officieel aangekondigd. Dit spel maakt de klassieke platformer Rayman speelbaar op moderne platforms, en wel vanaf vandaag - zij het digitaal.

Naast de oorspronkelijke versie bevat de Anniversary Edition meerdere versies van de game, waaronder handheldversies. Daarnaast zijn er 120 extra levels speelbaar uit verschillende bonuspakketten. Er zijn meerdere saveslots, en er is de mogelijkheid om de tijd tot wel zestig seconden terug te spoelen. Verder is er een interactieve documentaire aanwezig. Een fysieke versie moet in juni verschijnen.

Watch on YouTube

Bekijk nieuwe beelden van 007 First Light

Ook 007 First Light kreeg een nieuwe trailer tijdens de State of Play. 007 First Light is een James Bond-game van IO Interactive – de ontwikkelaar van de Hitman-spellen. De afgelopen jaar aangekondigde game betreft een origineverhaal rondom de beroemde Britse geheim agent, en laat spelers dan ook een Bond besturen die nog de fijne kneepjes van het vak leert.

Verder moet 007 First Light de gebruikelijke actie die men van James Bond kent bevatten, waaronder auto-achtervolgingen en infiltratieactie. De game komt op 27 maart naar PlayStation 5, Xbox Series-consoles, Nintendo Switch 2 en pc (via Steam en Epic Games Store).

Watch on YouTube

Legacy Of Kain: Defiance krijgt een remaster, nieuwe Legacy of Kain-game op komst

Tijdens de State of Play werd een remaster van Legacy of Kain: Defiance aangekondigd. Het origineel verscheen in 2003 en komt nu dus naar moderne platforms, om precies te zijn op 3 maart. Het gaat om de derde game in de Soul Reaver-saga, waarbij zowel Raziel als Kain speelbare personages zijn. De remaster wordt ontwikkeld door Crystal Dynamics, en bevat verbeterde graphics, bonusmateriaal, een fotomodus en een nieuwe camera.

Daarnaast werd er een nieuw deel in de reeks aangekondigd, Legacy of Kain: Ascendance. Het gaat om een snelle, tweedimensionale actie-platform in twee dimensies die draait om vloeiende gevechten en verticale verkenning. De game komt op 31 maart uit op moderne platforms.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Marvel Tokon: Fighting Souls komt op 6 augustus uit

Tijdens de State of Play werd er een nieuwe trailer getoond van Marvel Tokon: Fighting Souls. Daarbij stonden de X-Men centraal. Ook werd aangekondigd dat de game op 6 augustus verschijnt.

Marvel Tokon werd al enige tijd geleden aangekondigd en is een fighter gesitueerd in het Marvel-universum. De game laat spelers dan ook met helden en slechteriken uit de Marvel-stal knokken. De gameplay bestaat daarbij uit 4v4-taggevechten. Vooral de graphics vallen daarbij op, met een grafische stijl die veel wegheeft van Japanse games. De game wordt ontwikkeld door Arc System Works, bekend van Guilty Gear en Blazblue. Marvel Tokon komt naar PlayStation 5 en pc.

Watch on YouTube

En verder...

Er werden nog veel meer trailers getoond en games aangekondigd tijdens de State of Play. Hieronder kun je ze bekijken.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube