ID.nl logo
Diashow met hoofdstukken maken doe je zo
© Reshift Digital
Huis

Diashow met hoofdstukken maken doe je zo

Sinds de komst van Blu-ray en MKV is de dvd min of meer uit de gratie geraakt. Dat geldt echter niet voor de zogeheten dvd authoring tools. Daarmee kun je namelijk perfect gebruikmaken van de interactieve mogelijkheden van de dvd-video, bijvoorbeeld om een diashow te maken.

In dit artikel gaan we een interactieve diashow in elkaar zetten aan de hand van wat mappen met vakantiefoto’s. Altijd leuk voor een avondje familiepret! Programma van dienst is DVDStyler, dat je vindt op www.dvdstyler.org. Dit is een zogeheten authoring tool, waarbij het woord authoring duidelijk maakt dat je met dit programma (veel) meer kunt dan alleen het in elkaar flansen van een eenvoudig filmpje. DVDStyler is niet alleen beschikbaar voor Windows 10, maar ook voor macOS en Linux. Mocht je de voorkeur geven aan je moerstaal: DVDStyler is ook beschikbaar in het Nederlands. Kijk daarvoor op de website bij het onderdeel Translations. Onder de knop Documents vind je extra documentatie, met daarin onder andere de DVDStyler Guide and DVD scripting . In die publicatie lees je een leuke beschrijving van de programmeermogelijkheden die DVDStyler biedt.

©PXimport

Verzamelen

Voor dit artikel hebben we behoefte aan beeldmateriaal, dus dat gaan we verzamelen in afzonderlijke mappen. Met als extra (1) een overkoepelende achtergrond en natuurlijk (2) extra beeldmateriaal voor de hoofdstukknoppen. Dit alles zie je straks vanzelfsprekend terugkomen tijdens het in elkaar zetten van de dvd-video. Maak je je geen zorgen over bestandstypen, DVDStyler kan zo’n beetje alles behappen wat ook maar een beetje op audio, video, afbeeldingen en ondertitels lijkt. Voor nu houden wij het even bij eenvoudige jpg’s.

Instellen

Ga nu binnen DVDStyler naar Configuratie en Instellingen. Dit om de standaardinstellingen zo aan te passen dat we zo dadelijk vliegend van start kunnen gaan. Daarbij je speciale aandacht voor deze onderdelen:

• Standaard videoformaat. Full hd is de standaard in de huiskamer. We werken met dvd-video, dus we moeten ons even behelpen met PAL 720 × 576 met een beeldverhouding van 16:9.

• Standaard titel na-opdracht. Als een hoofdstuk (na het drukken op de hoofdstukknop) is afgespeeld, dan willen we terug naar het hoofdmenu.

• Standaardduur van dia. Hier wordt aangegeven hoe lang een dia op het scherm komt te staan. We kiezen voor 10 seconden.

• Standaardduur overgang. Dit is de tijd die wordt gereserveerd voor het – met een effect – springen naar de volgende dia. Maken we 2 seconden van.

• Standaardovergang dia. De overgang van de ene naar de andere dia gaat gepaard met een effect. Dat mag een willekeurig effect zijn.

• Bestandsverkenner startmap. Meteen naar goed beginnen en wel in de map waarin we ons materiaal hebben verzameld.

©PXimport

Project starten

Al het voorwerk is gedaan. Als je DVDStyler afsluit en opnieuw start, verschijnt er meteen een dialoogvenster waarin je je nieuwe project kunt opzetten. Met als basis de instellingen die je net hebt aangepast. Eigenlijk hoef je dit nieuwe project (en al je nog volgende projecten) alleen nog maar te voorzien van een Disklabel.

Direct daarna krijg je de optie een sjabloon te selecteren uit een forse lijst, die gelukkig in handige categorieën is onderverdeeld. Wel even opgelet, want je moet op méér letten dan alleen de achtergrond. De sjablonen bevatten namelijk ook script-instructies die je tijdens het vervolg van dit artikel nog prima van pas zullen komen! Denk bijvoorbeeld aan een voorpagina waarmee je ook losse hoofdstukken kunt selecteren en aan een vervolgpagina met voorbewerkte knoppen om die losse hoofdstukken te doen starten. Het is dus zaak hier de juiste keuze te maken!

De volgende stap is het kiezen van een leuke achtergrond, waarna je ruwe en nog lege project in de grondverf staat. Als je het werkvenster bekijkt, zie je onderaan de regel: Sleep jouw videobestanden naar hier vanuit bestandsverkenner. Dat is precies wat je zo gaat doen. Sla voor nu het bestand alvast op...

©PXimport

Project invullen

De volgende stap is het invullen van het project. Als je goed kijkt, dan zie je (in ons sjabloon-geval) onderin beeld twee pictogrammen: (1) Menu 1 en (2) Menu 2. Het eerste pictogram verwijst naar de voorpagina met het hoofdmenu. Het tweede pictogram is een pagina met zes knoppen die je kunt gebruiken om evenzovele hoofdstukken te starten. Nu even goed opgelet:

• Klik links bovenin beeld op het tabblad Bestandsverkenner.

• Het is de bedoeling dat je naar de map gaat waarin al het materiaal gereedstaat.

• Voor nu concentreren we ons op de zes mappen met inhoud.

• Open de eerste map en selecteer alle jpg-bestanden die in die map staan.

• Sleep de gemaakte selectie naar de onderkant van het werkvenster waar je ziet staan Sleep jouw videobestanden naar hier vanuit bestandsverkenner.

• Herhaal het bovenstaande ook voor de volgende 5 mappen.

• Met als gevolg dat even later de zogeheten Titelset 1 met de titels Titel 1 tot en met Titel 6 is gevuld.

©PXimport

Project testen

Op dit moment hebben we het skelet van het project overeind gezet: “Alle dia’s staan op hun plek.” Om te zien of dat skelet ook overeind blijft staan, kies je voor Bestand en Brand DVD. In het dialoogvenster plaats je een vinkje voor het veld Voorbeeld en je geeft aan dat er gebruik moet worden gemaakt van de mediaspeler VLC Media Player. Een druk op Start is voldoende om DVDStyler aan het ‘renderen’ te zetten en niet veel later (dat is afhankelijk van de hoeveelheid bestanden waaruit het project bestaat) kun je de dvd-video testen in de VLC Media Player.

Een dvd-video dus… Ga meteen, na het project te hebben getest met VLC Media Player, naar je persoonlijke gebruikersmap. Dat is iets als C:\Gebruikers\Uwnaam. In die map vind je een submap met dezelfde naam als het DVDStyler-project. In die submap tref je de structuur aan van een échte dvd-video. Je zou je project ook in VLC media player kunnen starten door de map VIDEO_TS met de rechtermuisknop aan te klikken. Maar dat geheel terzijde.

©PXimport

Netjes afronden

Uiteindelijk moet het project ook nog netjes worden afgerond en daarvoor gebruiken we het extra artwork dat we al eerder hebben klaargezet in de map met de voor het project benodigde jpg-bestanden. Voor het nette moet worden gezegd dat je dat extra beeldmateriaal wel van handige breedte-/hoogte-verhoudingen dient te voorzien! De achtergrondafbeelding voor het titelmenu graag 16:9. Voor de afbeeldingen die ‘onder’ de knoppen komen te zitten, dien je de Eigenschappen van de knoppen op te vragen, waarna de sectie Grootte je vertelt wat je wilt weten; daar komen we zo dadelijk op terug.

Als eerste de achtergrondafbeelding voor het titelmenu. Klik met de rechtermuisknop op de huidige achtergrondafbeelding en kies voor Eigenschappen. Bij het veld Achtergrond klik je op de 3 puntjes en je selecteert je eigen achtergrondafbeelding. Datzelfde doe je uiteraard voor de achtergrondafbeelding van de pagina met de hoofdstukknoppen.

Vervolgens zijn stuk voor stuk de hoofdstukknoppen aan de beurt. Ook die klik je aan met de rechtermuisknop en ook nu kies je voor Eigenschappen. Bij het veld Afbeelding klik je op de 3 puntjes om daarna de juiste afbeelding te selecteren. De al genoemde sectie Grootte weet je intussen precies te vertellen wat de juiste hoogte-/breedte-verhoudingen zijn voor de plaatjes die ‘in’ de hoofdstukknoppen komen te staan; doe daar je voordeel mee.

©PXimport

Project branden

Waarna je het project nog één keer kunt testen om te zien of alles goed is. De stap die dan nog overblijft is het branden van dat het project op een dvd, waardoor er een echte dvd-video wordt gemaakt. Ook kun je de inhoud van de getoonde map VIDEO_TS op een USB-stick zetten, om het mogelijk op die manier af te spelen op een andere computer, op een smart-tv of via een losse mediaspeler.

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 stoomreinigers voor vloeren voor minder dan 125 euro
© ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 stoomreinigers voor vloeren voor minder dan 125 euro

In de rubriek Waar voor je geld gaan we een aantal keer per week op zoek naar handige producten met een mooie prijs. Dit keer kijken we naar stoomreinigers voor vloeren. Die zijn er in vele soorten en maten, zowel voor houten en gladde vloeren en voor tapijt. Wij vonden vijf stoomreinigers voor minder dan 125 euro, geschikt voor uiteenlopende vloeren.

Philips OneUp 3000 series XV3101/01

Bij de Philips OneUp 3000 series XV3101/01 krijg jij een elektrische dweil voor vloeren. Dit apparaat is ontworpen als lichte vloerreiniger; het weegt ongeveer 1,75 kg en heeft een slanke steel van 1,42 m. De brede dweilkop van 35 cm en lengte van 12 cm maken het mogelijk om snel grotere oppervlakken te behandelen. In de verpakking worden een dweilpad, een laadkabel en een fles reinigingsmiddel meegeleverd, waardoor jij meteen kunt starten. De pads zijn bedoeld om vuil van harde vloeren op te nemen; er zit geen stofzuigfunctie in het apparaat. Het water‑ en reinigingsmiddel wordt via een geïntegreerd reservoir op de pad verdeeld, zodat jij geen emmer hoeft te gebruiken. De elektrische aandrijving zorgt ervoor dat de pad voor‑ en achteruit beweegt; hierdoor hoef jij minder kracht te zetten bij het dweilen. Doordat het om een elektrisch systeem gaat, is er een netsnoer nodig tijdens het reinigen. Je kunt zelf doseren hoeveel reinigingsmiddel op de pad terecht komt; dit is handig voor verschillende ondergronden. Het apparaat bevat geen kruimelzuiger of stoomfunctie en is uitsluitend bedoeld voor natte reiniging van vloeren. Het compacte formaat maakt het eenvoudig op te bergen wanneer jij klaar bent met schoonmaken.

Op zoek naar alle stoomreinigers? Kijk dan hier!

BLACK + DECKER BHSM15FX08‑QS

Met de BHSM15FX08‑QS krijg je een stoomreiniger die bedoeld is voor harde vloeren en tapijt. In de steel zit een waterreservoir van 50 cl en via de afneembare dweilplaat kun jij eenvoudig laminaat of tegelvloeren aanpakken. Het apparaat werkt met netstroom (230 V) en verbruikt 1500 W. Dankzij de instelbare stoomverdeling pas jij de hoeveelheid stoom aan de ondergrond aan De snoerlengte van 6 m zorgt voor bewegingsvrijheid zonder steeds van stopcontact te wisselen. Voor kleine ruimtes is er koord‑opslag zodat het snoer niet in de weg zit. Je hoeft niet te werken met accu’s; het apparaat heeft geen oplaadfunctie en is niet draadloos. Een warm‑up van ongeveer 20 seconden laat jou snel beginnen. Omdat de stoomreiniger niet continu navulbaar is, moet jij het reservoir eerst laten afkoelen voordat je opnieuw water bijvult. Dit model weegt ruim drie kilogram en is niet inklapbaar; voor wandmontage zijn geen voorzieningen. Door de dweilfunctie met microvezeldoek kun jij het water en stoom over de vloer verdelen zonder dat er water opzuigt wordt; vloeistoffen opzuigen kan het apparaat namelijk niet

Reviewscores op Kieskeurig.nl

Op Kieskeurig.nl kunnen consumenten reviews schrijven over producten. Elke review moet voldoen aan kwaliteitscriteria: de reviewer moet aangeven of het product gekocht, gekregen of getest is, er mag geen misleidende taal in staan en de inhoud moet betrouwbaar zijn. Zo worden nep- of spamreacties tegengegaan. Bij de beoordeling zie je niet alleen het gemiddelde cijfer, maar ook hoeveel reviews er zijn. Zo krijg je meteen een indruk of de score op basis van één enkele review is of op basis van veel gebruikerservaringen. Kijk ook eens op www.review.nl welke producten jij zelf allemaal kunt testen!

BLACK + DECKER BHSM168D‑QS inclusief accessoires

De BHSM168D‑QS is een stoommop met meerdere accessoires waarmee jij harde vloeren en tapijten kunt reinigen. Een vermogen van 1600 W verwarmt water in ongeveer 20 seconden tot stoom. Het apparaat is niet draadloos; via een snoer van 6 m heb jij bereik zonder veel van stopcontact te wisselen. De stoomkracht is traploos regelbaar en de stoomverdeling is instelbaar, waardoor jij per vloer de juiste hoeveelheid stoom kiest. Handige details zijn het aan‑uit‑schakelaartje aan de handgreep en het koord‑opbergvak. De waterindicator laat zien hoe vol het 50 cl reservoir is en het apparaat kan tijdens het reinigen continu worden bijgevuld. Een afneembaar waterreservoir maakt vullen en schoonmaken eenvoudiger. De stoommop is niet inklapbaar en heeft geen automatische snoeroprol, maar bij de accessoires zitten microvezeldoeken, een tapijtglijder en opzetstukken voor ramen of voegen. De stoomreiniger beschikt niet over een kinderslot, maar er is wel een aan‑uit‑schakelaar en veiligheidsschakelaar. Het model gebruikt netstroom en is niet oplaadbaar

BLACK + DECKER FSMH13E5 2‑in‑1 stoomreiniger

De FSMH13E5 combineert een stoommop en handstomer in één apparaat. Jij reinigt harde vloeren met een snoerlengte van 4,8 m en een waterreservoir van 50 cl. Het 1300 W verwarmingselement produceert stoom en dankzij de regelbare stoomkracht pas jij het niveau aan. Er zit een instelbare stoomverdeling zodat je de stoom gericht kunt afgeven. De stomer heeft een waterniveau‑indicator en een aan‑uit‑schakelaar, maar geen automatische snoeroprol of kinderslot. Handig is de koord‑opslagruimte zodat het snoer niet op de vloer slingert. Het waterreservoir kan worden afgenomen; daardoor vul jij het onder de kraan en klik je het daarna weer vast. Omdat de reiniger niet draadloos en niet oplaadbaar is, gebruik jij hem altijd met netstroom. De specificaties noemen een gebruiksduur van circa 15 minuten per volle watertank. Het apparaat heeft geen inklapbaar handvat en geen continu navulbaar systeem. Volgens de productinformatie is het een 2‑in‑1 stoomreiniger die zowel vlakke vloeren als moeilijk bereikbare plekken kan behandelen.

Kärcher SC 2 EasyFix Cylinder Steam Cleaner – 1500 W

De Kärcher SC 2 EasyFix Cylinder Steam Cleaner is een cilinder‑stoomreiniger die speciaal gemaakt is voor harde vloeren. Met een vermogen van 1500 W en een maximale stoomdruk van 3 bar wordt water binnen zes minuten omgezet in stoom. Jij gebruikt een waterreservoir van 1 liter; er zijn geen accu’s, dus de reiniger werkt via het lichtnet. De cilinderconstructie heeft een lengte van 38 cm, een breedte van 25,4 cm en een hoogte van 26 cm. Met een gewicht van 2,9 kg is hij relatief licht en daardoor gemakkelijk te verplaatsen. Het snoer van 4 m en een lange slang geven jou bewegingsvrijheid. Het apparaat beschikt niet over een zuigfunctie en kan geen vloeistoffen opzuigen; je gebruikt hem uitsluitend voor stoomreiniging. De warm‑up van 6 minuten betekent dat jij even moet wachten voordat de eerste stoom beschikbaar is. Het model is niet oplaadbaar, maar door het grote reservoir kun jij langere tijd achter elkaar stomen. Een verwijderbare microvezeldoek bevestig je via het EasyFix‑kliksysteem aan de vloerzuigmond. De stoomsterkte is niet regelbaar, waardoor je de hoeveelheid stoom niet kunt aanpassen. Bij het apparaat worden verschillende mondstukken meegeleverd voor bijvoorbeeld voegen of een vloeroppervlak.

▼ Volgende artikel
Black Friday 2025 met ZinVolt: hét moment om slim te starten met energieopslag
Energie

Black Friday 2025 met ZinVolt: hét moment om slim te starten met energieopslag

Black Friday is dit jaar méér dan een dag vol gadgets en grote schermen. Voor wie zonnepanelen heeft en slimmer wil omgaan met eigen energie, is het hét moment om een thuisbatterij te overwegen. Zeker nu de ZinVolt Power tijdelijk met 15 procent korting verkrijgbaar is. In dit artikel lees je hoe de energieregels richting 2027 veranderen en wat een plug & play-thuisbatterij voor je kan betekenen.

Partnerbijdrage - in samenwerking met ZinVolt

Black Friday is al jaren het moment waarop mensen grote aankopen doen. Maar in 2025 verschuift de aandacht merkbaar: steeds meer huishoudens kijken niet naar tv’s of laptops, maar naar manieren om hun energierekening te verlagen. En dat heeft alles te maken met de salderingsregeling die in 2027 stopt, stijgende terugleverkosten en het groeiende besef dat je met een thuisbatterij veel van je eigen zonnestroom kunt vasthouden.

In die context introduceert ZinVolt dit jaar een aantrekkelijke Black Friday-deal: 15 procent korting op de ZinVolt Power, een draagbare thuisbatterij die je in één minuut installeert. Daarmee wordt de stap naar energieopslag niet alleen eenvoudiger, maar ook financieel een stuk aantrekkelijker.

Let op: deze aanbieding is geldig tot en met 1 december, dus wees er snel bij!

©ZinVolt

Waarom juist nú interessant?

Als je zonnepanelen hebt, weet je hoe grillig de energiemarkt geworden is. Overdag lever je vaak méér terug dan je zelf nodig hebt, terwijl je ’s avonds juist weer stroom moet inkopen tegen een hoger tarief. Tot eind 2026 kun je dat nog deels wegstrepen dankzij de salderingsregeling, maar die regeling loopt richting zijn einde. Vanaf 2027 krijg je alleen nog een beperkte vergoeding voor wat je terug het net in stuurt.

Dat betekent dat je steeds minder hebt aan 'gratis' teruglevering en steeds meer aan het zelf gebruiken van je eigen stroom. Een thuisbatterij maakt dat mogelijk. En als je die aanschaf toch al overwoog, dan is deze aanbieding met 15 procent korting natuurlijk het ideale moment om in te stappen.

Subsidies en regelingen in 2026

Een landelijke subsidie voor thuisbatterijen wordt in 2026 niet verwacht. Maar als je een thuisbatterij combineert met een dynamisch energiecontract, kun je de 21 procent btw terugvragen. Dat voordeel maakt de stap aanzienlijk interessanter. Daarnaast loont het om lokale regelingen te controleren: sommige gemeentes bieden namelijk tijdelijke ondersteuning.

©ZinVolt

ZinVolt Power: een kleine batterij met groot effect

De ZinVolt Power is anders dan de meeste thuisbatterijen. Traditionele systemen hebben bijvoorbeeld installatie in de meterkast nodig en kampen vaak met lange levertijd. De ZinVolt Power werkt echter volledig plug & play. Je steekt hem in het stopcontact, koppelt de P1-dongle aan je slimme meter en hij begint direct met laden. Binnen één minuut actief, zonder gereedschap of installateur. Bovendien heb je hem na bestelling de volgende dag al binnen!

Met een capaciteit van 1 kWh, uit te breiden tot 6 kWh via de losse ZinVolt Mates, kun je precies zo veel opslaan als past bij je huishouden. Overdag laad je op terwijl je zonnepanelen produceren, ’s avonds gebruik je diezelfde energie zelf. Daarnaast kan de Power via de drie ingebouwde stopcontacten als noodstroomvoorziening dienen; ideaal bij een storing of werkzaamheden aan het net.

Het grootste voordeel? Je hoeft niet meteen groot in te stappen. Je kunt klein beginnen en later rustig uitbreiden. En tijdens Black Friday pak je daarmee ook direct de laagste prijs van het jaar mee!

De ZinVolt Power in het kort

Plug & play: Sluit 'm aan via de P1-dongle, binnen één minuut actief

Uitbreidbaar: Vergroot de capaciteit tot 6 kWh met extra ZinVolt Mates

Slim laden: Laadt automatisch tijdens goedkope uren, levert stroom tijdens piekuren

Noodstroomfunctie: Drie ingebouwde stopcontacten houden je belangrijkste apparaten draaiend bij een storing

Draagbaar en stil: Geschikt voor thuis, camping of werkplaats

©ZinVolt


Persoonlijk advies van ZinVolt

Weet je nog niet precies wanneer voor jou het juiste moment is? Dan kun je bij ZinVolt vrijblijvend een gesprek inplannen. Samen kijk je naar je verbruik, zonnepanelen en toekomstplannen. Geen verkooppraat, gewoon duidelijkheid.

Meer weten?

Vraag hier vrijblijvend een adviesgesprek met ZinVolt aan!