ID.nl logo
Mag ik met de zakelijke leaseauto naar het buitenland?
© Kirill Gorlov - stock.adobe.com
Mobiliteit

Mag ik met de zakelijke leaseauto naar het buitenland?

Jouw zakelijke leaseauto is niet van jou en staat niet op jouw naam. In veel gevallen is dat geen enkel probleem, maar wat heb je nodig als je met je zakelijke leaseauto naar het buitenland gaat?

In dit artikel bespreken we wat je nodig hebt om in je zakelijke leaseauto naar het buitenland te gaan. We bespreken:

  • Het feit dat een leaseauto niet op jouw naam staat
  • Wat een buitenlandverklaring is
  • In welke landen een buitenlandverklaring nodig is
  • In welke landen je zelfs nog meer nodig hebt dan dat
  • Wat de regels voor overige Europese landen zijn
  • Het feit dat elk leasecontract specifieke verplichtingen stelt aan het rijden van privékilometers

Download nu GRATIS het EV Duurtest-rapport 2024!

In het EV Duurtest-rapport zijn nieuwe elektrische auto's door verschillende consumenten getest. Alle resultaten vind je terug in dit digitale rapport. Door het invullen van je naam en e-mailadres meld je je aan voor ontvangst van het Kieskeurig EV Duurtest-rapport. Tevens ben je ingeschreven voor de Kieskeurig.nl EV-nieuwsbrief.

Bij een zakelijke leaseconstructie staat de auto niet op jouw naam, maar op naam van de leasemaatschappij. Normaal gesproken levert dat geen problemen op, maar wat als je naar – pak 'm beet – Frankrijk rijdt en je wordt staande gehouden? Hoe kun je bewijzen dat dit weliswaar niet jouw auto is, maar dat je wel degelijk wordt gezien als de de facto eigenaar van het voertuig? En mág je eigenlijk wel naar het buitenland met een leaseauto? We zetten een paar do's en dont's van het rijden in het buitenland op een rijtje.

©Irwin Versteegh

Nee, een leaseauto is niet van jou

De letterlijke vertaling van het Engelse werkwoord 'to lease', is 'huren'. Bij een leaseconstructie húúr je dus een auto. Deze auto blijft gedurende de hele periode waarin je hem gebruikt eigendom van de leasemaatschappij. Zit de looptijd erop, dan breng je de auto terug en stap je over op iets anders. Dat betekent dat een leaseauto dus nooit van jou is en je dus nooit in je eigen auto rijdt. Dat is binnen de Nederlandse grenzen sowieso geen probleem, maar in diverse landen heb je extra documentatie nodig, die bewijst dat je niet rondrijdt in een auto waar je niets in te zoeken hebt.

Alleen voor zakelijke lease

Deze documentatie geldt alleen voor auto's die via een zakelijke leaseconstructie worden bestuurd. Bij private lease en financial lease is dat niet nodig. Deze contracten staan namelijk wel degelijk op jouw naam, en bij financial lease ben je zelfs direct economisch eigenaar van de auto. Heb je een zakelijke leaseconstructie, dan is het nodig om extra op te letten.

Buitenlandverklaring

Wat je in sommige landen nodig hebt als je daar in je zakelijke leaseauto rijdt, is een zogenaamde buitenlandverklaring. Hierin staat dat de leasemaatschappij jou als bestuurder officieel toestemming heeft gegeven om met de auto in het buitenland te rijden. Deze buitenlandverklaring kun je in de regel eenvoudig aanvragen via de leasemaatschappij en wordt zo verstrekt. 

In welke landen heb je een buitenlandverklaring nodig?

Voor de meest populaire vakantielanden heb je geen buitenlandverklaring nodig. Landen als Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje hebben deze verplichting bijvoorbeeld niet. Waar het wel moet? Een buitenlandverklaring heb je nodig in:

  • Albanië

  • Algerije

  • Bulgarije

  • Bosnië-Herzegovina

  • Estland

  • Finland

  • Griekenland

  • Hongarije

  • Israël

  • Kroatië

  • Letland

  • Litouwen

  • Macedonië

  • Marokko

  • Moldavië

  • Oekraïne

  • Polen

  • Roemenië

  • Servië

  • Slovenië

  • Slowakije

  • Tsjechië

  • Tunesië

  • Turkije

  • Verenigd Koninkrijk

  • Noord-Ierland

Is in al deze landen een buitenlandverklaring genoeg?

Niet helemaal. In Algerije, Marokko, Oekraïne, Tunesië en Turkije heb je nog een extra verklaring nodig in de vorm van een gelegaliseerde machtiging. Hierin heb je de volgende gegevens nodig.

  • Een handtekening van een bevoegd persoon van je leasemaatschappij

  • Een KvK-stempel

  • Een Apostille-stempel van een rechtbank in Nederland (dit geldt alleen voor Algerije).

De meeste leasemaatschappijen kunnen deze additionele informatie moeiteloos voor je regelen, al is het niet altijd gratis. Voor een dergelijke verklaring kunnen kosten in rekening worden gebracht, maar die lopen nooit heel erg op. Wil je trouwens met je leaseauto naar Algerije, dan is het verstandig om vooraf contact op te nemen met het ministerie van Buitenlandse Zaken. Algerijnse regels wijken namelijk iets af van de rest van de genoemde landen, en dit land vraagt de meeste documentatie van mensen met een leaseauto.

©Sundry Photography

Op naar de bergen in het buitenland? Check van tevoren of je extra documentatie nodig hebt.

Hoe zit dat met de overige Europese landen?

In de overige Europese landen zijn de regels aanmerkelijk soepeler en kun je min of meer vrij reizen met je leaseauto. Wel is het natuurlijk belangrijk om de gebruikelijke documentatie aan boord te hebben, zoals je rijbewijs. Maar dat spreekt natuurlijk voor zich. Zoals gezegd zijn de meeste populaire vakantielanden vrij van verplichtingen voor een buitenlandverklaring en hoef je dus geen extra voorzorgsmaatregelen te treffen.

Let altijd op je kilometers

Vanuit het perspectief van een zakelijke leaseconstructie is een trip naar het buitenland iets zakelijks, óf een privéreis. Is de trip zakelijk, dan houd je gewoon de kilometers bij zoals je dat altijd doet en verandert er niets binnen je contract. Is de trip echter privé, dan gaan de privékilometers tellen. Daar zit in veel gevallen een beperking op, dus houd altijd rekening met de kilometers die je gaat rijden. Je wilt hoe dan ook voorkomen dat je aan het eind van het jaar te veel privékilometers hebt gereden, omdat zoiets je op een naheffing komt te staan. Is de reis echter volledig gepland en heb je er goed over nagedacht, stap dan vooral lekker in je auto en geniet.

▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.