ID.nl logo
Internet thuis wordt vooral gebruikt voor school
© Reshift Digital
Huis

Internet thuis wordt vooral gebruikt voor school

Bijna eenderde van de 10-14 jarigen komt op school niet of nauwelijks in aanraking met internet. Thuis daarentegen heeft 95% van de leerlingen toegang tot internet. Het is dan ook niet vreemd dat voor schooltaken leerlingen vaker thuis gebruikmaken van internet dan op school. Door gebruik te maken van internet vindt drie op de tien leerlingen dat ze betere schoolprestaties halen.

Bijna eenderde van de 10-14 jarigen komt op school niet of nauwelijks in aanraking met internet. Thuis daarentegen heeft 95% van de leerlingen toegang tot internet. Het is dan ook niet vreemd dat voor schooltaken leerlingen vaker thuis gebruikmaken van internet dan op school. Door gebruik te maken van internet vindt drie op de tien leerlingen dat ze betere schoolprestaties halen. In het basisonderwijs krijgt 75% van de leerlingen uit groep 7 en 8 wel eens huiswerkopdrachten waarvoor ze thuis op internet gaan. Op de middelbare school stijgt dit percentage behoorlijk: 89% van de leerlingen in vmbo en 98% van de havo/vwo leerlingen. Internet gebruiken leerlingen bij het huiswerk vooral voor opzoeken van informatie. Zes van elke tien leerlingen vindt dat school daarbij goede tips geeft voor het zoeken van informatie. Havo/vwo leerlingen oordelen in vergelijking met leerlingen uit basisonderwijs en vmbo minder positief over de aanwijzingen die school geeft voor zoeken van informatie op internet: iets minder dan de helft maar (45%) is tevreden over de internettips van school. Verder geldt vooral voor havo/vwo leerlingen dat zij internet thuis ook gebruiken om samen met andere leerlingen aan opdrachten te werken (53%).

Leerlingen uit groep 7 van het basisonderwijs zitten thuis gemiddeld 9 uur per week op internet. Het gebruik van internet stijgt tot 14 uur per week voor leerlingen in het tweede leerjaar van het voortgezet onderwijs. De meeste tijd op internet besteden leerlingen aan MSN, profielsites en games. Het gebruik van internet thuis voor schooltaken leidt volgens 90% van de leerlingen nauwelijks tot afraffelen van huiswerk. De meeste leerlingen vinden dan ook dat hun schoolprestaties niet lijden onder de tijd die ze op internet doorbrengen. Maar in het voortgezet onderwijs geeft 15% van de leerlingen aan dat het op school beter zou kunnen gaan als ze thuis minder op internet zouden zitten.
Wanneer leerlingen thuis op internet zijn, let 64% van de ouders meestal op hen. Op school wordt volgens 88% van de leerlingen op hen gelet als ze op internet bezig zijn. Naarmate leerlingen ouder zijn, voelen zij zich veiliger op internet. In het basisonderwijs geeft eenderde van de leerlingen aan zich niet veilig op internet te voelen. In het eerste jaar voortgezet onderwijs geldt dat nog voor 26% van de leerlingen en in het tweede jaar voortgezet onderwijs voelt 22% zich niet veilig op internet.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube