Panasonic TX-55LXW944 (2022)
8/10
Score
De Pluspunten
  • Goede en verfijnde beeldverwerking
  • Uitgebreide werking van de lichtsensor
  • 120 Hz-scherm met en bewegingsscherpte
  • Support voor HDR10+ en Dolby Vision IQ
  • Dubbele tv-tuner, twee CI Plus-slots
  • 2x HDMI 2.1-aansluitingen geschikt voor next gen-gaming
De Minpunten
  • Matige contrastweergave
  • Geen efficiënte anti-banding oplossing
  • My Home Screen biedt minder standaardapps dan concurrenten
Productprijzen
Prijzen worden geladen...
Panasonic TX-55LXW944
  • Prijs: 1.199 euro
  • Wat: Ultra HD LCD-tv (local dimming)
  • Schermformaat: 55 inch (139 cm)
  • Afmetingen: 1.231 x 778 x 270 mm (incl. voet)
  • Gewicht: 18,5 kg (incl. voet)
  • Verbruik: SDR 79 (G) / HDR 167 watt (G)
Beeldkwaliteit
Panasonic koos voor de LXW944 een 120 Hz IPS-type paneel. Die keuze wijst duidelijk in de richting van een familie-tv. Het IPS-scherm levert immers maar een zeer bescheiden contrast, maar geeft in ruil wel een vrij ruime kijkhoek zodat ook wie niet recht voor de televisie zit nog geniet van correcte kleuren. De schermuniformiteit was goed, en er was geen dirty-screen-effect zichtbaar. Met zijn hoge refreshrate kan het scherm erg goede bewegingsscherpte leveren, handig voor sport en games. Daarvoor activeer je ‘Intelligent Frame Creation’ in de laagste stand.
Topniveau beeldbewerking
Doorsnee audio
Review Panasonic TX-55LXW944 - Fraai afgewerkte familie-tv
My Home Screen 7.0
Voor gamers is het ‘Game Control Board’ voorzien, een compact menu onderaan het beeld waar je informatie vindt over frame rate en VRR-toestand, en sommige instellingen kunt aanpassen, zoals de ‘Dark Visibility Enhancer’. De tv ondersteunt HDMI VRR en AMD Freesync (48 tot 120 Hz) en heeft een uitstekende input-lag van 8ms in 2K120 en 17ms in 4K60.