ID.nl logo
Bose Sleepbuds II - Diep dromen voor doorzetters
© Reshift Digital
Huis

Bose Sleepbuds II - Diep dromen voor doorzetters

Voor mensen met slaapproblemen zijn er veel middeltjes en hulpjes beschikbaar. De Bose Sleepbuds II is daar een van. De prijs kan afschrikken maar wie lastig in slaap kan komen of regelmatig wakker wordt, moet ze echt een keer proberen.

Op het eerste gezicht lijken de Sleepbuds II een setje erg klein uitgevallen oordopjes. En dat zijn ze ook, alleen kunnen ze geen muziek afspelen. Wel wat vooringestelde geluiden die je tot rust moeten brengen en vervelende geluiden waarvan je wakker wordt maskeren. Om de prijshobbel van 270 euro te nemen biedt Bose een vrijblijvende test-tijd van 90 dagen aan. Heel slim, want in de praktijk blijkt dat je de Sleepbuds II echt even de kans moet geven om zich te bewijzen. 

©PXimport

Rond oplaad- en bewaardoosje 

De Sleepbuds II worden geleverd in een luxe doosje die voorzien is van een ingebouwde accu. Daarmee worden de mini-accu’s van de oordopjes opgeladen. Dat is na elke nacht nodig want ze hebben een accuduur tot 10 uur. Op zich meer dan genoeg, ook voor langslapers. Je moet alleen wel goed opletten dat je de oortjes goed in het doosje doet. Dat gaat overigens vrij makkelijk doordat de oriëntatie met magneten wordt begeleidt. Een keer ging het toch mis en toen had ik maar voor een halve nacht lading in de dopjes.

©PXimport

Dunne dopjes

De dopjes zijn erg dun, veel dunner dan gewone oordopjes waardoor je makkelijk op een oor kunt liggen zonder dat ze vervelend in je gehoorgang drukken. Er worden drie verschillende maten tips meegeleverd zodat er altijd wel eentje past. Dit zien we ook bij reguliere oordopjes. Ze sluiten aardig af zodat wel wat omgevingsgeluid wordt gedempt als je ze alleen al in hebt. De rest wordt verzorgd door ‘afleidingsgeluid’ dat je kunt instellen in de Bose Sleep-app. Je kunt kiezen uit meer dan 50 geluiden, variërend van kabbelend water tot achtergrondruis. 

©PXimport

Zoektocht naar de juiste slaaphulp

En daar begint je zoektocht. Want lang niet elk geluid helpt jou met je slaapprobleem. Gelukkig kun je verschillende geluiden en gedrag inplannen. Je bent echt wel een paar nachten bezig om uit te vinden welk geluid het beste werkt en hoe lang dat geluid moet spelen. Ook is het wennen aan je eigen ademhaling en hartslag die je ineens met afgesloten oren veel beter hoort. Voor wie makkelijk inslaapt en juist te vroeg wakker wordt is het nog lastiger om uit te vinden of de Bose Sleepbuds II geschikt zijn. Je moet zeker rekening houden met een week of langer onhandig inslapen, dus plan het idealiter in een ‘rustiger’ periode, bijvoorbeeld een vakantie.

Handig is de mogelijkheid een alarm te zetten of bepaalde telefoon-oproepen door te schakelen. Je Sleepbuds laten dan een vriendelijk maar duidelijk alarm horen.

©PXimport

©PXimport

Conclusie

Voor moeilijke in- en doorslapers kan de Bose Sleepbuds II een geschenk uit de hemel zijn. Maar je kunt er ook niets aan hebben. Daarom is het fijn dat Bose een ruime periode van 90 dagen hanteert om ze uit te proberen. Bevallen ze niet, dan kun je ze terugsturen en je geld terugkrijgen. Heb je slaapproblemen? Probeer ze vooral uit en geef niet na een paar dagen (nachten) op. Een paar weken doorbijten en je weet zeker of je er iets aan hebt of niet. 

Uitstekend
Conclusie

**Prijs** € 269,95 **Afmetingen** Oordopjes: 2,49 x 2,79 x 1,27 cm, Oplaaddoosje: 7,69 x 7,69 x 2,74 cm **Gewicht** 2,27 gram per oordopje **Overig** Oplaadtijd oordopjes: 6 uur, Oplaadtijd doosje: 3 uur

Plus- en minpunten
  • Helpt echt met in- en doorslapen
  • Comfortabel
  • Proefperiode van 90 dagen
  • Gewenningsperiode
  • Helpt niet altijd
  • Elke dag opladen
▼ Volgende artikel
De verschillen tussen Pokémon FireRed en LeafGreen: welke moet je kiezen?
Huis

De verschillen tussen Pokémon FireRed en LeafGreen: welke moet je kiezen?

Vorige week verraste The Pokémon Company ons met de aankondiging dat Pokémon FireRed en LeafGreen naar de Nintendo Switch komen. Deze remakes van de allereerste Pokémon-games komen op Pokémon Day - 27 februari - uit, maar velen vragen zich af wat nou de verschillen tussen de twee titels zijn. Geen paniek: wij leggen het haarfijn voor je uit.

Pokémon FireRed en LeafGreen kwamen in 2004 uit voor de Game Boy Advance, en keren nu dus terug op de Nintendo Switch en de Switch 2. De games zijn los verkrijgbaar voor 19,99 euro per stuk in de Nintendo eShop, maar voordat je dukaten op de virtuele toonbank smijt is het handig om op de hoogte te zijn van de verschillen tussen de twee.

Gelukkig zijn het verhaal en de content van beide games identiek aan elkaar. Er is dus geen uniek gebied in beide games, of een verhaal dat je misloopt wanneer je één van de spellen koopt. Het enige verschil tussen de twee is welke pokémon je tegenkomt en dus in je team kunt stoppen. Hieronder zie je de lijst met welke Pokémon exclusief zijn in hun respectievelijke game.

FireRed

  • Ekans

  • Arbok

  • Oddish

  • Gloom

  • Vileplume

  • Psyduck

  • Golduck

  • Growlithe

  • Arcanine

  • Shellder

  • Cloyster

  • Scyther

  • Electabuzz

  • Bellossom

  • Wooper

  • Quagsire

  • Murkrow

  • Qwilfish

  • Scizor

  • Delibird

  • Skarmory

  • Elekid

  • Deoxys (Attack Form)

LeafGreen

  • Sandshrew

  • Sandslash

  • Vulpix

  • Ninetales

  • Bellsprout

  • Weepinbell

  • Victreebel

  • Slowpoke

  • Slowbro

  • Staryu

  • Starmie

  • Magmar

  • Pinsir

  • Marill

  • Azumarill

  • Slowking

  • Misdreavus

  • Sneasel

  • Remoraid

  • Octillery

  • Mantine

  • Magby

  • Azurill

  • Deoxys (Defense Form)

Watch on YouTube

Dat je bovenstaande Pokémon alleen in die game tegen kunt komen betekent overigens niet dat je de Pokédex nooit gevuld gaat krijgen. Het is namelijk mogelijk om te ruilen met andere spelers die de andere versie van Pokémon FireRed en LeafGreen hebben, en zo de lijst compleet te maken. Het is bevestigd dat de Nintendo Switch-versies van de spellen ondersteuning krijgen voor online multiplayer.

Dat The Pokémon Company deze ports vorige week al uit de doeken heeft gedaan is opvallend, gezien het bedrijf ook direct aankondigde een Pokémon Presents-livestream uit te zenden op Pokémon Day. Volgens veel fans had de aankondiging van FireRed en LeafGreen daarvoor bewaard kunnen worden, maar wellicht wil het bedrijf niet afleiden van een mogelijke grote aankondiging.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Monarch: Legacy of Monsters, Paradise en Lord of the Rings: The War of the Rohirrim
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Monarch: Legacy of Monsters, Paradise en Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

Het is maandag en dat betekent dat er weer een gloednieuwe portie streamtips voor je klaarstaat! Of je nu zin hebt in piraten, thrillers of fantasy, er is voor ieder wat wils. Wij hebben de beste tips van het nieuwe aanbod voor je op een rij gezet, zodat je precies weet wat je deze week niet mag missen.

Paradise (seizoen 2) | Disney+ | 23 februari

De post-apocalyptische politieke thriller Paradise speelt zich af in een ondergrondse bunker ter grootte van een stad in Colorado, drie jaar na ‘doomsday’. De serie volgt Xavier Collins (Sterling K. Brown), een agent van de Amerikaanse geheime dienst, die wordt verdacht wordt van de dood van de president. Om zijn eigen naam te zuiveren en de waarheid te achterhalen, gaat hij op zoek naar antwoorden over wat er werkelijk is gebeurd. Sterling K. Brown is zoals altijd fantastisch en maakt Paradise eigenhandig het kijken waard.

Watch on YouTube

The Bluff | Amazon Prime Video | 25 februari

The Bluff speelt zich af in de late negentiende eeuw in de Caraïben. Ercell Bodden (Priyanka Chopra Jonas) heeft haar piratenleven achter zich gelaten en leidt een rustig gezinsleven op een afgelegen plek op de Kaaimaneilanden. Wanneer haar voormalige, moordlustige bemanning haar opspoort om gestolen goud terug te eisen onder leiding van de wraakzuchtige Captain Connor (Karl Urban), wordt ze genoodzaakt haar oude trukendoos tevoorschijn te halen om haar familie te beschermen.

Watch on YouTube

Bridgerton (seizoen 4 - deel 2) | Netflix | 26 februari

Het blijft een ietwat gekke trend, dat uitbrengen van nieuwe seizoenen in 'delen'. Enfin, de conclusie van Bridgerton seizoen 4 waltst deze week onze levens in. Het verhaal over Benedict en zijn relatie met de huishoudster Sophie, terwijl hij de mysterieuze 'Lady in Silver' eigenlijk ook zeer interessant vindt, wordt voortgezet. Zet je dus maar weer schrap voor een flinke dosis drama.

Watch on YouTube

Girl Taken (seizoen 1) | SkyShowtime | 26 februari

Tiener Lily (Tallulah Evans) loopt op een avond weg van huis en neemt een lift aan van haar ogenschijnlijk charmante leraar Rick Hansen (Alfie Allen). Hansen kidnapt haar en weet haar vijf jaar gevangen te houden. Haar moeder Eve (Jill Halfpenny) en tweelingzus Abby (Delphi Evans) zijn na een eindeloze zoektocht radeloos geworden. Geen zorgen, dat is geen spoiler, de serie richt zich namelijk vooral op de naweeën van Lily’s kidnapping en volgt haar terwijl ze moet leren omgaan met haar trauma’s en moet wennen aan een wereld die jarenlang zonder haar is doorgegaan.

Watch on YouTube

Monarch: Legacy of Monsters (seizoen 2) | Apple TV+ | 27 februari

Zeg nou even eerlijk: er is praktisch niets *cooler* dan een kaiju, toch? Dat snappen ze bij Apple TV dondersgoed, dus deze week kunnen we zowel de King of Monsters als zijn primatische aardsrivaal weer zien. Godzilla én Kong zijn van de partij in het tweede seizoen van Monarch: Legacy of Monsters, waarin ook Kurt Russell en zijn zoon Wyatt Russell terugkeren. De serie volgt mensen door de geschiedenis van onze wereld die te maken krijgen met de titanische monsters. Wie teleurgesteld was in de hoeveelheid schermtijd die de kaiju's in het eerste seizoen ontvingen kan gerust een klein sprongetje maken: de wezens komen in dit vervolg namelijk nog vaker aan bod. Als je het aantal kaiju verdubbeld, moet de schermtijd dat ook, niet? Dat is simpele wiskunde.

Watch on YouTube

The ‘Burbs (seizoen 1) | SkyShowtime | 27 februari

The ‘Burbs is een gemoderniseerde versie van de gelijknamige cultklassieker met Tom Hanks uit de jaren tachtig en speelt zich af in de idyllische buitenwijk Hinkley Hills. Een jong koppel Rob (Jack Whitehall) en Samira Fisher (Keke Palmer) verhuizen naar Robs ouderlijk huis. Hun rustige leven wordt al snel op zijn kop gezet wanneer een mysterieuze man intrekt in het huis aan de overkant van de straat. Tijdens haar zwangerschapsverlof, wanneer ze veel tijd alleen thuis doorbrengt, raakt Samira bevriend met een bont gezelschap excentrieke buren. Samen gaan ze op onderzoek uit en komen ze steeds dichter bij de duistere waarheden over hun buurman en hun stad. 

Watch on YouTube

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim | Netflix | 28 februari

The War of the Rohirrim is gebaseerd op een van de appendices van The Lord of the Rings en speelt zich zo’n tweehonderd jaar voor de gebeurtenissen van de boeken af. De film volgt Héra, de dochter van de legendarische koning van Rohan, Helm Hammerhand. Een adellijke Dunlending biedt zijn zoon Wulf aan als huwelijkskandidaat voor Héra. Haar afwijzing leidt tot een gevecht tussen hem en Helm, dat onbedoeld uitmondt in een moord. Om zijn vader te wreken begint Wulf een oorlog en worden Helm, Héra en haar broers geforceerd hun koninkrijk te verdedigen. The War of the Rohirrim is een vermakelijke toevoeging aan de verfilmingen van Tolkiens werk en is voor Lord of the Rings-fans zeker het kijken waard, al is hij met een speeltijd van twee uur en een kwartier wel een tikkeltje aan de lange kant.

Watch on YouTube