ID.nl logo
Review Polar Grit X2 Pro – Vooral de looks van een winnaar
© polar.com
Gezond leven

Review Polar Grit X2 Pro – Vooral de looks van een winnaar

De Grit X2 Pro is de nieuwe multisport smartwatch van Polar. Het horloge is identiek aan het top-sportmodel de Vantage V3, maar dan in een extra fraaie verpakking en zonder de fouten die wij daarin ontdekten. De premium-prijs die Polar ervoor vraagt is te hoog.

Goed
Conclusie

De Grit X2 Pro is een prachtige sportieve smartwatch waarvan het uiterlijk alleen door de Titan-versie nog wordt overtroffen. Je moet echter wel erg graag een stoere Polar om de pols willen, want de prijs die Polar voor deze modellen vraagt is te hoog in vergelijking met de concurrentie. Wil je wel een Polar, maar niet de hoofdprijs betalen? De Vantage V3 beschikt over nagenoeg dezelfde hardware en functionaliteit voor heel veel minder geld.

Plus- en minpunten
  • Amoled-scherm
  • Uiterlijk & design
  • Sportfuncties
  • Offline kaarten
  • Prijs
  • Smartwatchfuncties
  • Langzaam opladen
  • Beperkt nut ECG
  • Geen betaalfunctie/muziek

Je hoeft geen topsporter te zijn om een sportwatch te dragen, zoals je ook geen avontuurlijk leven hoeft te leven om het stoere uiterlijk van de Polar Grit X2 Pro-serie te waarderen. In stijlvol donkergrijs of zwart en voorzien van een bezel met gradenboog en stoere torx-schroefjes, is het een sieraad zeker aan de iets forsere mannenpols. Met 48,7mm doorsnee en 13,4 mm hoogte is de behuizing namelijk zeker niet klein. Het gewicht van 79 gram inclusief de siliconen armband maakt het echter prima draagbaar. Speelt geld geen rol, dan is er bovendien ook een titaniumversie die behalve 15 gram lichter ook een werkelijk prachtige extra set leren armbandjes heeft.

Lees ook: Review Polar Vantage v3 - Alleen hardware is niet genoeg

Polar Grit X2 Pro: Specificaties

Adviesprijs:749,90 euro
Kleuren:Zwart, grijs
Platform:Android, iOS
Scherm:Amoled (454 × 454 pixels)
Formaat:48,6 × 48,6 × 13,4 mm
Gewicht:79 gram roestvrij staal met saffierglas
Sensors:Hartslagmeter, ademhalingssnelheid, slaapmonitor, barometer, stappenteller
Connectiviteit:Wifi, bluetooth
Overig:GPS/Glonass/Galileo, waterdicht 100m, verwisselbare bandjes

©Polar

Functionaliteit

De Grit X2 Pro heeft een kompas, een versnellingsmeter en ook een barometer. Voor meer medische input is er een temperatuurmeter die ‘s nachts de variatie in de lichaams- en huidtemperatuur registreert, een SpO2-sensor voor de hoeveelheid zuurstof in het bloed en een optische hartslagmeter waarmee je nu ook een elektrocardiogram (ECG) kunt maken. Het ECG is echter alleen informatief, anders dan bij Garmin en Apple is het ECG van Polar niet medisch gecertificeerd.

©Edmond Varwijk

Na enkele weken de Grit X2 Pro dag en nacht gedragen te hebben, beschikt Polar over voldoende gegevens om ook echt adviezen over de status van de cardiobelasting en de dagelijkste frisheid te geven en bijvoorbeeld slaap- en hersteladviezen te geven. Bij sportieve inspanning analyseert Polar de inspanning en adviseert over de volgende training, de hersteltijd, en berekent hij de VO2-waarde (een indicatie voor de fysieke gesteldheid). Ook waarschuwt het apparaat wanneer je te veel traint en het aan te bevelen is wat rust te nemen of andere trainingsvormen in te lassen. Behalve op de smartwatch zijn al deze gegevens en analyses vooral goed te bekijken in de Polar Flow-app en op de Flow-website.

©Edmond Varwijk

Offline kaarten en navigatie

Kaarten en navigatie zijn belangrijke functies van een sporthorloge, en dat geldt zeker voor een avonturen-smartwatch als deze Grit X2 Pro. Standaard zijn kaarten van Noord-Amerika en West-Europa aanwezig, en extra gedetailleerde kaarten kunnen worden ingeladen. Helaas laat het 32GB RAM-geheugen zich niet ook bijvoorbeeld met (offline) muziek of podcasts vullen, want met alleen kaarten krijg je het geheugen eigenlijk niet vol.

De navigatiefunctie is vooral geschikt om de eigen route terug te vinden (dit onderdeel ontbrak ineens in de Vantage V3, maar is nu weer terug) of door een GPX-bestand te laden en de route te volgen. Polar heeft zelf geen routefunctionaliteit, maar werkt met Komoot en Strava (routes en segmenten). Dat werkt goed, maar een betaald abonnement bij deze services is wel nodig om ze echt te kunnen gebruiken. Gebruik van Komoot heeft als voordeel dat de Grit X2 Pro bij het naderen van een kruising een signaal geeft; bij routes van Strava of een geïmporteerde GPX-route is deze functionaliteit er niet.

©Edmond Varwijk

©Edmond Varwijk

De hardware

De Grit X2 Pro beschikt over een prachtig amoled-scherm met mooie kleuren. Dat laat zich vlot bedienen via vijf fysieke knoppen of het aanraakscherm en elke combinatie daarvan. Anders dan de Vantage V3 is de Grit X2 Pro tot 100 meter waterdicht én beschikt hij over nog krasvaster saffierglas.

Het verschil had nog groter kunnen zijn, want in onze review van die Vantage V3 waren wij erg negatief over de vele bugs in zowel de firmware van die smartwatch als in de bijbehorende app. Met de nieuwste 2.0.19 firmware zijn die problemen er voor de Grit X2 Pro en inmiddels ook voor de Vantage V3 niet meer. Verder zijn er echter geen verschillen, niet in de hardware en ook niet in de functionaliteit van de Grit X2 Pro ten opzichte van de toch wel heel veel goedkopere Vantage V3.

Afhankelijk van het model van de Grit X2 Pro waarmee je de Vantage V3 vergelijkt, is deze laatste maar liefst 150 of zelfs 270 euro goedkoper. En dat is serieus geld.

©Polar

De software

Nu de belangrijkste softwareproblemen zijn opgelost, is het tijd dat Polar weer eens nieuwe functionaliteit gaat toevoegen. Want in vergelijking tot de concurrentie blijft het merk wel achter. Dat geldt voor meer geavanceerde sport- en gezondheidsfuncties, maar ook de smartwatchfunctionaliteit. Je kunt binnenkomende berichten lezen, muziek besturen en bijvoorbeeld het weerbericht bekijken, maar offline muziek beluisteren, gesprekken aannemen en een betaalfunctie ontbreken. 

Ook de al vaker hier uitgesproken noodzaak het uiterlijk van de firmware eens te vernieuwen is nog altijd niet gehonoreerd. De manier waarop menu’s en belangrijke onderdelen van de firmware zich nu presenteren, is zeker niet van het premium-niveau waarop Polar deze Grit X2 Pro aanprijst en doet ook geen recht aan de resolutie en kleuren van het prachtige amoled-scherm.

Conclusie

De Grit X2 Pro is een prachtige sportieve smartwatch waarvan het uiterlijk alleen door de Titan-versie nog wordt overtroffen. Je moet echter wel erg graag een stoere Polar om de pols willen, want de prijs die Polar voor deze modellen vraagt is te hoog in vergelijking met de concurrentie. Wil je wel een Polar, maar niet de hoofdprijs betalen? De Vantage V3 beschikt over nagenoeg dezelfde hardware en functionaliteit voor heel veel minder geld.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.