ID.nl logo
Meer energiebedrijven richten zich op dynamische contracten
© Marco2811 - stock.adobe.com
Zekerheid & gemak

Meer energiebedrijven richten zich op dynamische contracten

Steeds meer energiemaatschappijen gaan zich richten op het aanbieden van dynamische contracten. Ze lopen daarmee voor op de nieuwe Energiewet die bepaalt dat energiebedrijven vanaf 2025 verplicht dynamische contracten moeten aanbieden.

Vergelijkingssite Energievergelijk.nl onderzocht de aangeboden contracten van de grootste energieleveranciers in Nederland. Energiebedrijven die nu dynamische contracten aanbieden zijn onder meer Eneco, Vandebron en Budget Energie. Voorheen boden deze leveranciers alleen vaste en variabele contracten aan. Alleen Vattenfall en Essent hebben nog geen dynamische energiecontracten.

Contractverschillen

Een dynamisch energiecontract biedt ook variabele prijzen als het aankomt op de leveringstarieven, los van de gas- of elektriciteitsprijs. De leveringstarieven zijn gekoppeld aan de beursprijzen van de EPEX, LEBA en EEX. Je betaalt dus een bedrag dat afhankelijk is van de koers.

Bij een variabel contract staan de leveringsprijzen voor gas en elektriciteit voor drie maanden vast en varieert dus minder vaak. De prijs die je betaalt verandert dus eens in de zoveel tijd. Bij een vast contract staan de leveringstarieven voor één tot drie jaar vast.

Verder zijn bij een dynamisch contract de stroomprijzen afhankelijk van de EPEX. In dat geval verandert de stroomprijs ieder uur, afhankelijk van vraag en aanbod. Daarbij spelen weersomstandigheden en het tijdstip van de dag een rol. Met een dynamische prijs voor stroom kan het verder ook lonen om bepaalde huishoudelijke taken op een bepaald tijdstip uit te voeren, wanneer de stroom goedkoper is. Bijvoorbeeld voor het draaien van een wasje of het aanzetten van de vaatwasser.

Nieuwe Energiewet

De verwachting is dat iedere energieleverancier vanaf 2025 verplicht wordt om een dynamisch contract aan te bieden. Dit staat in de nieuwe Energiewet die momenteel in behandeling is bij de Tweede Kamer. In België zijn grote leveranciers nu al verplicht een contract met dynamische tarieven aan te bieden.

“De toekomst van dynamische contracten lijkt veelbelovend”, stelt energie-expert Koen Kuijper van Energievergelijk.nl. Hij verwacht dat het dynamische contract binnen vijf jaar even populair zal zijn als de vaste contracten van één of drie jaar.

“Huishoudens zijn steeds bewuster bezig met wanneer ze stroom gebruiken en hoe duur de stroom op een bepaald moment van de dag is. Dat is een goede ontwikkeling, want vraag en aanbod van elektriciteit worden zo effectiever op elkaar afgestemd. Het verbruik tijdens piekuren gaat omlaag, wat de belasting op het elektriciteitsnet vermindert. En het is ook nog eens goed voor het milieu, want tijdens de piekuren draaien nu vooral gascentrales".

View post on LinkedIn
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube