ID.nl logo
LG G3 - Eerste smartphone met een qHD-scherm
© Reshift Digital
Huis

LG G3 - Eerste smartphone met een qHD-scherm

Met z'n resolutie van 2560 x 1440 heeft LG's G3-smartphone een resolutie die bijna twee keer zo hoog is als de laptop waar ik deze review op schrijf. Het is tekenend voor de enorm snelle ontwikkeling die smartphones doormaken. Maar de G3 heeft meer te bieden dan haarscherp beeld alleen.

De LG G3 is een Android-smartphone met uitstekende specificaties, waarmee het zich kan meten met de andere topsmartphones van Apple, Sony, HTC en Samsung. Het toestel heeft een Snapdragon 801-quadcore-processor, die een snelheid van 2,5 GHz klokt, en 2 GB aan werkgeheugen. Dat is ongeveer hetzelfde als de Galaxy S5, HTC One en Xperia Z2.

Het toestel is van plastic gemaakt, maar op het eerste gezicht lijkt het frame van gepolijst metaal door de afwerking. De plastic behuizing laat het toestel iets goedkoper overkomen dan z'n concurrenten met metalen behuizing. De bouwkwaliteit is verder prima en bijkomend voordeel is dat de achterkant verwijderd kan worden om de batterij te vervangen en de geheugen- en simkaart te plaatsen.

©PXimport

De G3 lijkt van metaal te zijn gemaakt, maar de behuizing is van plastic.

Maar het opvallendste onderdeel is natuurlijk het beeldscherm, dat met z'n 5,5 inch (13,97 cm) op papier bijzonder groot is. In praktijk valt het wel mee. Qua formaat is hij maar een fractie groter dan de Galaxy S5 (5,1 inch-scherm) en vrijwel even groot als de Xperia Z2 (5,2 inch). Dit is vooral te danken aan de ontzettend dunne randen rondom het scherm.

Om zo'n enorm gedeelte van de voorkant van het toestel te besteden aan het scherm, moeten er wel opofferingen gemaakt worden: de aan/uit-knop en de volumeknoppen. Deze zijn (net als bij de G2) achterop het toestel geplaatst in plaats van aan de zijkanten of bovenkant. Dat is even wennen en ik vind de plaatsing geen verbetering, maar dat is natuurlijk iets persoonlijks.

qHD op 5,5 inch?

De grootste vraag over het qHD-beeldscherm blijft natuurlijk: in hoeverre merk je een positief verschil ten opzichte van Full HD-schermen van ongeveer hetzelfde formaat? Weinig helaas. Maar mocht je moeite hebben met lezen, dan zijn de letters die het scherm toont prettig af te lezen en worden afbeeldingen haarscherp getoond. Maar de verschillen tussen Full HD en qHD zijn op dit formaat helaas nauwelijks merkbaar. Terwijl er wel een prijs voor betaald moet worden, het enorm hoge pixelaantal kost namelijk de nodige systeemcapaciteit en belast de accu ook flink. Hierdoor heeft een opgeladen accu er in praktijk moeite mee om een hele dag mee te gaan.

Het mag voor zich spreken dat het scherm haarscherp is. Maar ook de kleuren komen helder en realistisch van het beeldscherm. Gebruik je de G3 echter buiten in de zon, dan merk je wel dat het lastig wordt om van het scherm af te kijken bij tegenlicht.

Lasercamera

De 13 megapixelcamera die in de G3 zit, is in feite dezelfde camera die we terugvinden in z'n voorganger de G2. De camera is in staat gedetailleerde, kleurechte foto's te maken. Opvallend is wel dat er naast de lens een infraroodlasertje is geplaatst. Dit lasertje wordt gebruikt om snel scherp te kunnen stellen. In gewone lichtomstandigheden merk je weinig verschil, maar in donkere omgevingen merk je dat je snel een scherpe foto hebt geschoten.

De app waarmee je foto's maakt is erg minimaal weergegeven. Er is alleen een menuknop in de hoek te vinden die je naar de camera-instellingen leidt, waar je terecht kunt voor de modus, flitsinstellingen, HDR, etc. Een foto maak je door simpelweg te drukken op het scherm op het punt waarop je wilt scherpstellen. Er is geen sluiterknop aanwezig. Inzoomen doe je door twee vingers van elkaar af te bewegen.

©PXimport

De camera-applicatie is er minimaal met een tik op het scherm maak je een foto.

Android 4.4

De smartphone draait op Android 4.4, maar met een eigen uiterlijk en voorgeïnstalleerde apps. Op de vorige smartphones van LG waren er storend veel overbodige apps voorgeïnstalleerd en zag de skin er behoorlijk verouderd uit. Wat dat betreft heeft LG een flinke inhaalslag gemaakt. Android met LG's skin ziet er een stuk consistenter uit, met platte vierkante en ronde incoontjes, heldere kleuren en een wat minimalistisch uiterlijk. Helaas vinden we nog wel wat overbodigheden terug, zoals een eigen appstore (LG Smartworld) en de McAfee Security-applicatie.

De LG G2 introduceerde de 'knock to unlock', waarmee je het toestel kunt ontgrendelen of juist vergrendelen door twee keer op het scherm te tikken. Deze prettige functie is nu uitgebreid met een 'knockcode', waardoor je het toestel ontgrendelt door een vooraf ingesteld patroon te tikken. Zo heb je je smartphone even snel ontgrendeld als de vingerafdrukbeveiliging van de iPhone 5s.

©PXimport

LG is eindelijk in staat Android beter te presenteren.

Conclusie

LG is de laatste tijd een flinke inhaalslag aan het maken met uitstekende smartphones die op Android draaien. De Nexus 4 en 5 zijn uitstekende smartphones voor een vriendelijke prijs en ook de voorganger LG G2 is allround een goede smartphone. Met de G3 meldt LG zich definitief aan de top. Het toestel is van goede bouwkwaliteit, het scherm haarscherp (hoewel de toegevoegde waarde van qHD valt te betwijfelen), de camera is in staat snel goede foto's te maken en de algemene specificaties zijn prima. Android is netjes onder handen genomen en voegt vooral met de knock-functies een handigheid toe. Tel daarbij op dat de prijs een slag lager ligt dan de andere topmodellen van HTC, Samsung, Apple en Sony, en je kunt concluderen dat de LG G3 een prima keuze is voor een smartphone waar je (minstens) twee jaar mee door wilt.

Uitstekend
Conclusie

LG G3 ----- **Prijs:** Ca. € 549,- **Beschikbare kleuren:** zwart, wit **Besturingssysteem:** Android 4.4.2 **Beeldscherm:** 5,5 inch (2560x1440) **Processor:** 2,5 GHz Quadcore (Qualcomm Snapdragon 801) **Werkgeheugen:** 2 GB **Opslag:** 16 GB (uitbreidbaar met geheugenkaart) **Batterij:** 3000 mAh **Camera achterkant:** 13 megapixel **Camera voorkant:** 2,1 megapixel **Connectiviteit:** Bluetooth 4.0, WLAN, GPRS, EDGE, NFC, infrarood **Afmetingen:** 14,6 x 7,5 x 0,9 cm **Gewicht:** 149 gram

Plus- en minpunten
  • Beeldscherm
  • Scherpstelling camera
  • Knock-vergrendeling
  • Accuduur
▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.