ID.nl logo
Waar voor je geld: 5 handzame Chromebooks van max 300 euro
© www.peopleimages.com
Huis

Waar voor je geld: 5 handzame Chromebooks van max 300 euro

Bij ID.nl zijn we dol op kwaliteitsproducten waar je niet de hoofdprijs voor betaalt. Een paar keer per week speuren we binnen een bepaald thema naar zulke deals. Op zoek naar een betaalbare Chromebook dat je makkelijk kunt meenemen? Vandaag hebben we vijf interessante modellen gespot met een goede prijs-kwaliteitverhouding.

Disclaimer: op het moment van schrijven zijn de Chromebooks bij de goedkoopste webwinkels niet duurder dan 300 euro. De prijzen kunnen schommelen.

HP Chromebook 14a-na0178nd

ChromeOS stelt veel lagere eisen dan Windows of macOS. Het voordeel daarvan is dat je dit besturingssysteem prima op een wat goedkopere laptop kunt gebruiken. Voor een snelle werking heb je namelijk geen vliegensvlugge processor nodig. Met de betaalbare HP 14a-na0178nd kun je moeiteloos surfen, webwinkelen, internetbankieren, foto’s beheren en documenten bewerken. Bovendien is het 14inch-scherm van 1920 × 1080 pixels uitermate geschikt voor videostreaming. Naast een scherp beeld toont het ips-paneel realistische kleuren en duidelijke contrasten. Mooi meegenomen zijn de geïntegreerde Bang & Olufsen-speakers. HP werkt voor de geluidsweergave nauw samen met dit Deense audiomerk.

De rekenprestaties zijn voor Chromebook-begrippen eveneens dik in orde, want de Intel Pentium Silver N5030-processor stuurt dit systeem aan. Deze chipset bevat vier rekenkernen die in turbomodus presteren op een kloksnelheid van 3,1 GHz. Daarnaast heeft deze laptop 4 GB werkgeheugen. ChromeOS is op een interne opslagdrager van 64 GB voorgeïnstalleerd. Dat lijkt misschien krap, maar Google heeft zijn besturingssysteem geoptimaliseerd om zoveel mogelijk in de cloud te werken. Bovendien breid je de opslagcapaciteit dankzij drie usb-poorten en de microSD-kaartlezer makkelijk uit.

HP Chromebook 14a-na0900nd

De HP 14a-na0900nd is momenteel zeer goedkoop! Deze Chromebook lijkt erg op het hierboven besproken model. Zo heeft dit systeem ook een scherp 14 inch-scherm van 1920 × 1080 pixels. Verder zijn er aan weerszijden van het toetsenbord Bang & Olufsen-speakers ingebouwd. Het belangrijkste verschil is de aanwezige processor. De Intel Celeron N4120 is namelijk een fractie trager. Bij dit exemplaar zijn er vier rekenkernen afgeregeld op een kloksnelheid van hoogstens 2,6 GHz. Voor alledaagse taken als internetten, e-mailen en webwinkelen voldoet deze processor prima. Verder bevat het systeem 4 GB werkgeheugen en 64 GB interne opslag.

Gunstig is dat je behoorlijk wat randapparaten en/of opslagdragers kunt aansluiten. In de zijkanten vind je een microSD-kaartlezer, een reguliere usb-aansluiting en twee usb-c-poorten. Laatstgenoemde aansluitingen ondersteunen overigens DisplayPort, zodat je één of twee losse pc-schermen kunt koppelen. Als laatste is de lichte behuizing van amper anderhalve kilo een groot pluspunt. Je neemt de 14a-na0900nd dus makkelijk mee naar school of kantoor!

Acer Chromebook 314 CB314-1H-C5DC

Deze goedkope Chromebook van Acer gebruik je met gemak op meerdere locaties. Volgens de fabrikant ondersteunt de accu een werktijd tot zo’n 12,5 uur. Je kunt dus ruim een werkdag zonder netvoeding, terwijl je op de terugweg in de trein nog wat laatste zaken afrondt. Het 14inch-scherm heeft een prettig formaat om onder andere webpagina’s te lezen en documenten te bewerken. Verder kun je ook videostreams in Full-HD-kwaliteit afspelen. Kortom, profiteer zo volop van een Netflix- of Disney+-abonnement.

Een dualcore-processor van Intel is verantwoordelijk voor de rekenprestaties. In combinatie met 4 GB werkgeheugen verricht je probleemloos alledaagse computertaken. Denk onder meer aan het bezoeken van websites in Chrome, versturen van e-mails in Gmail en beheren van persoonlijke bestanden in Google Drive. Deze Chromebook heeft van zichzelf 64 GB opslagcapaciteit. Als je meer eigen data lokaal wilt opslaan, sluit je hiervoor een externe opslagdrager aan. Het systeem telt maar liefst vier usb-poorten. Je leest hier enkele reviews van Kieskeurig.nl-bezoekers.

Lenovo IdeaPad 3 CB 14M836 (82KN002LMH)

De Lenovo IdeaPad 3 14M836 biedt net wat betere specificaties ten opzichte van veel andere Chromebooks in deze prijsklasse. Dankzij 128 GB interne opslag kun je naast het besturingssysteem en meerdere apps ook wat eigen bestanden opslaan. Bovendien bevat de laptop een riant werkgeheugen van 8 GB. Hierdoor doe je zonder morren verschillende taken tegelijk. Open bijvoorbeeld een tiental tabbladen in Chrome, werk ondertussen aan een tekst in Google Documenten en zet een vrolijk muziekje op. Meerdere computertaken leiden dus niet tot hinderlijke vertragingen.

Op rekengebied koos Lenovo voor de MediaTek MT8183-processor. Acht rekenkernen presteren op een kloksnelheid van maximaal 2 GHz. Het Full-HD-scherm van 14 inch heeft goede kijkhoeken en een levendige kleurenweergave. Het is namelijk een hoogwaardig ips-paneel. Dankzij het touchscreen kun je apps eventueel met je vingers bedienen. Verder valt het schuifje voor de webcam op. Hierdoor kunnen digitale inbrekers jou niet bespioneren. Deze krachtige Chromebook heeft een bescheiden formaat en laag gewicht. Hij weegt maar 1,3 kilo!

ASUS Chromebook CX1400CKA-EK0212

Wie een betaalbare en mooie Chromebook zoekt, kan dit afgeprijsde exemplaar van ASUS overwegen. De slanke constructie en zilver-zwarte kleurstelling ogen erg stijlvol. De behuizing is met een gewicht van 1,47 kilo nogal licht, zodat scholieren, studenten en kantoorwerkers het apparaat makkelijk meenemen. Het 14inch-scherm ondersteunt een resolutie van 1920 × 1080 pixels. Voor liefhebbers van Netflix, Videoland en andere streamingdiensten voldoet dat uitstekend.

De Intel Celeron N4500-processor stuurt dit systeem aan. Met een kloksnelheid van 2,8 GHz in turbomodus voer je soepel alledaagse taken uit. Verder bevat de laptop 4 GB werkgeheugen en 128 GB interne opslag. Een voordeel is dat je met behulp van twee reguliere usb-aansluitingen en evenzoveel usb-c-poorten heel wat (opslag-)apparaten kunt aansluiten. De zijkant heeft ook nog een microSD-kaartslot. Tot slot is de aanwezige wifi 6-adapter vermeldingswaardig. Hiermee profiteer je van een snelle en stabiele draadloze netwerkverbinding.

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.