ID.nl logo
Deze aankondigingen verwachten we op CES 2019
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Deze aankondigingen verwachten we op CES 2019

Begin januari vindt traditiegetrouw de CES plaats, ’s werelds grootste technologie- en elektronicabeurs. Bijna alle techbedrijven presenteren in Las Vegas hun nieuwste apparatuur en innovaties. Wat kunnen we verwachten op CES 2019?

De CES 2019 vindt plaats van 8 tot en met 11 januari en uiteraard doet Computer!Totaal die dagen verslag vanaf de beursvloer. Sommige fabrikanten laten voor de start van het evenement al weten wat ze gaan presenteren, terwijl andere merken hun aankondigingen geheim (proberen te) houden. Hieronder vind je de producten die we (waarschijnlijk) gaan zien op CES 2019.

Nieuwe oled-tv's van LG

Zoals ieder jaar maakt LG ruim voor de start van de CES al bekend wat het in Las Vegas gaat demonstreren. Dit jaar kunnen we rekenen op nieuwe oled-tv’s met een Alpha 9 (gen. 2 processor), al zijn de details nog schaars.

De fabrikant komt ook met twee ultrawide monitoren, waaronder een 49 inch model. De andere monitor heeft een verversnelheid van 144Hz en is niet verrassen gericht op gamers. Daarnaast verschijnen er op de CES drie high-end LG-soundbars die Dolby Atmos en Google Assistent ondersteunen. De spraakmakende opvouwbare smartphone waar LG aan werkt, wordt vermoedelijk niet op de CES getoond. LG zou het toestel anderhalve maand later op de MWC-beurs in Barcelona onthullen.

©PXimport

High-end 4K-beamer met spraakbesturing

LG presenteert op de CES ook de Cinebeam 4K, de opvolger van de Cinebeam uit 2018. De nieuwe beamer toont beelden in maximaal 4K-resolutie op een plat oppervlak. Dat kan een muur zijn, maar ook een plafond of een vloer. Je bedient de beamer via je stem (dankzij LG’s eigen slimme platform) of je smartphone. Het apparaat draait op webOS en kan daarom onder andere Netflix- en YouTube-video’s afspelen. Als de Cinebeam 4K op minimaal 5 centimeter afstand van het oppervlak zet, projecteert hij een 90 inch beeld. Als de afstand tot het oppervlak minimaal 18 centimeter bedraagt, kan de beamer een 120 inch beeld projecteren. De maximale helderheid is 2500 ANSI lumens en het apparaat ondersteunt ethernet, usb en hdmi. Op de beurs maakt LG de prijs van de Cinebeam 4K bekend. Zijn voorganger kost 3000 euro.

Mogelijk ziet op de CES ook de LG Q9 het levenslicht. Dit zou een mid-range smartphone worden met een Snapdragon 660-processor, 3000 mAh accu en 4GB/32GB werk- en opslaggeheugen. Meer informatie over het toestel ontbreekt vooralsnog.

©PXimport

QLED-versie van Samsung's The Frame

De Samsung The Frame is een kunstzinnige televisie die er meer uitziet als een schilderij. Als het scherm in stand-by staat, toont het artistieke werken van allerlei meester-schilders. Leuk, maar de beeldkwaliteit van de led-lcd-tv kan niet tippen aan een oled- of qled-tv. Samsung heeft dat ook door en kondigt op CES 2019 een qled-versie aan van The Frame. Qled is een verbeterd lcd-scherm met een hoger contrast en fraaiere kleuren. Daarnaast krijgt de nieuwe The Frame de Bixby-stemassistent van Samsung. Het bedrijf gaat de bijzondere tv ook via meer winkels verkopen. De 2018-versie is alleen verkrijgbaar bij premium woonwinkels, maar zijn opvolger verschijnt ook bij reguliere elektronicazaken. Op de CES gaat Samsung vermoedelijk vertellen wat de tv moet kosten en wanneer hij uitkomt.

©PXimport

Samsung maakte voor de start van de CES ook al bekend dat zijn tv’s die in 2019 uitkomen, ondersteuning bieden voor Remote Access. Met deze feature kan je content van je telefoon, tablet en laptop via wifi op de televisie projecteren. Het systeem is medeontwikkeld met VMware, een groot softwarebedrijf.

In december presenteerde Samsung de eerste smartphone met een klein gat in het scherm voor de frontcamera. De Galaxy A8s komt vooralsnog alleen in China uit, al is het niet ondenkbaar dat de fabrikant de CES aangrijpt om de telefoon te presenteren voor meer regio’s.

AMD, Intel en Nvidia op CES 2019

Van AMD kunnen we op de CES 2019 onder andere nieuwe grafische producten verwachten, al wil de fabrikant nog geen details geven. Op de beurs worden ook de derde generatie Ryzen-processors getoond.

Traditiegetrouw heeft Intel een enorme stand op de CES, bedoeld om allerlei toepassingen (zakelijk en consument) te demonstreren. Wat de chipmaker dit jaar gaat aankondigen, is nog onduidelijk. Een gerucht wijst op de komst van een eigen grafische kaart. Ook zijn er bronnen die zeggen dat Intel werkt aan een 10-kernige CPU met de codenaam Comet Lake. De CPU zou gebaseerd zijn op Intels 14nm proces. Of deze producten op de CES debuteren, zal snel blijken.

De kans bestaat dat Nvidia de CES 2019 aangrijpt om een arsenaal nieuwe producten te onthullen. De kaartmaker zou de RTX 2070, 2070 Max-Q, 2060, 2050 Ti en 2050 in petto hebben. Mogelijk wordt er op de beurs ook een MX250 aangekondigd.

Sony werkt aan nieuwe smartphones

Sony maakt tal van verschillende producten en daarom verwachten we op de CES veel nieuwe apparatuur. Het lijkt er in ieder geval op dat er nieuwe oled-tv’s aankomen en er wordt ook gesproken over twee of drie nieuwe telefoons. Het zou gaan om de Xperia L3, XA3 en XA3 Plus, budget- en mid-range-modellen met grote schermen en Android 9.0 (Pie). Sony’s nieuwste vlaggenschip, de Xperia XZ4, verwachten we pas op het MWC, eind februari.

Zelfrijdende auto's op CES

Al jarenlang worden op het parkeerterrein van de CES (semi)zelfrijdende auto’s gedemonstreerd. Onder andere Audi en Nvidia laten bezoekers proefritjes maken en die zijn – zo kunnen we uit ervaring zeggen – leuk om mee te maken. Ook dit jaar worden zelfrijdende auto’s een belangrijk onderdeel op de beurs. Nvidia, TuSimple en Almotive zijn present en het is aannemelijk dat ook bedrijven als Audi, Mercedes en Google hun vorderingen laten zien.

▼ Volgende artikel
Korte nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer te zien
Huis

Korte nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer te zien

Er is een korte nieuwe trailer uitgekomen van de aankomende animatiefilm The Super Mario Galaxy Movie.

In de 30 seconden durende spot heeft Yoshi wederom een prominente rol - in de vorige Mario-animatiefilm ontbrak dit personage nog. Er zitten ook een aantal beelden in die al in vorige trailers van de film voorbij kwamen, maar ook compleet nieuwe beelden - waaronder Princes Peach en Toad in een relatief futuristisch ogende omgeving.

Watch on YouTube

Over The Super Mario Galaxy Movie

Nadat enkele jaren geleden de uiterst succesvolle animatiefilm The Super Mario Bros. Movie uitkwam - logischerwijs gebaseerd op de langlopende Mario-reeks van Nintendo - werkt het bedrijf samen met Illumination al enige tijd aan het vervolg, The Super Mario Galaxy Movie.

Net zoals The Super Mario Bros. Movie lijkt ook het vervolg elementen uit allerlei verschillende Mario-games te pakken, al gebruikt deze nieuwe film de insteek van de twee Super Mario Galaxy-games, waarin Mario het universum afreist.

Diverse acteurs uit de eerste film keren terug in dit vervolg. Mario en Luigi worden wederom ingesproken door Chris Pratt en Charlie Day, en Jack Black vertolkt wederom de stem van Bowser. Ook acteurs als Keegan-Michael Key en Anya Taylor-Joy keren terug. De stem van Bowser Jr. zal in deze film ingesproken worden door Benny Safdie - vooral bekend voor zijn regiewerk - en het personage Rosalina krijgt een stem via Oscar-winnares Brie Larson.

The Super Mario Galaxy Movie gaat wereldwijd - op sommige markten na - op 1 april dit jaar in première.

Nintendo-films

Nintendo zet steeds meer in op het uitbrengen van films gebaseerd op IP van het bedrijf. Naast deze Mario-films werkt Nintendo ook aan een live-action verfilming van The Legend of Zelda-reeks, die in 2027 in de bioscoop zal draaien en daarna naar Netflix komt. Volgens geruchten gaat het bedrijf ook werken aan een spin-off-animatiefilm rondom Donkey Kong, die in de Mario-films wordt ingesproken door Seth Rogen.

Nintendo gaf onlangs in een gesprek met investeerders aan dat ze de verfilmingen niet maken om op korte termijn winst te maken, maar om de franchises van het bedrijf bij een nog groter publiek vanzelfsprekend te maken - wat op de lange termijn de games van het bedrijf nog populairder moet maken.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Wordt Netflix na Warner Bros.-overname te duur? 'Zeg dan maar op'
© ink drop - stock.adobe.com
Huis

Wordt Netflix na Warner Bros.-overname te duur? 'Zeg dan maar op'

Wat Netflix betreft hebben consumenten die Netflix na de overname van Warner Bros. (en dus HBO Max) te duur vinden worden een simpele oplossing: hun abonnement opzeggen.

Netflix en Warner Bros. hebben vorig jaar een overeenkomst gesloten waarbij eerstgenoemde streamingbedrijf het filmproductiebedrijf overneemt. Als dit allemaal doorgaat, zal Netflix dus niet alleen de films van Warner Bros. in handen krijgen, maar ook concurrerende streamingdienst HBO Max, dat van Warner Bros. is.

Onder sommige abonnees bestaat dan ook de angst dat een Netflix-abonnement veel duurder gaat worden, bijvoorbeeld wanneer er Warner Bros.-films die nog maar net uit zijn in de bioscoop op zullen verschijnen, of als HBO Max eventueel met Netflix wordt samengevoegd.

Die angst bestaat ook bij Amerikaanse waakhonden die controleren of de overname wel door kan gaan, en in een verhoor van de senaat onlangs werd een van Netflix' ceo's, Ted Sarandos, daarover aan de tand gevoeld.

Eén klik

Aldus Sarandos: "Netflix en Warner Bros. hebben beiden streamingdiensten, maar ze complementeren elkaar enorm. Sterker nog: 80% van alle HBO Max-leden hebben ook een abonnement op Netflix. We zullen consumenten meer content voor minder geld geven."

Daarna werd gevraagd of Netflix hun abonnementen "betaalbaar" zou houden na de overname. Daarop had Sanandos een duidelijk antwoord: "Je kunt ons abonnement met één klik opzeggen. Als de consument het teveel geld vindt voor wat ze krijgen, kunnen ze hun abonnement met één klik opzeggen."

Klare taal dus, al wordt hieruit niet duidelijk of prijzen na de overname daadwerkelijk zullen stijgen. Het is ook mogelijk dat Netflix beide streamingdiensten gescheiden houdt, of dat het een allesomvattend abonnement voor beide streamingdiensten aan gaat bieden. Op moment van schrijven is dit niet bekend.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.