ID.nl logo
De invloed van tablets op zakendoen
© Rymden - stock.adobe.com
Huis

De invloed van tablets op zakendoen

Pas 18 maanden geleden bracht Apple de iPad uit. De snelle bevolking van bedrijven door tablet pc's heeft nu al grote invloed op gebruikersproductiviteit.

De iPad is een gigantisch succes. Met 32,4 miljoen verkochte exemplaren in het fiscale jaar 2011 valt dat niet te ontkennen. Ook binnen het bedrijfsleven heeft de iPad meer invloed verworven dan menigeen op voorhand had gedacht.

Tijdens het evenement Enterprise MobileNext Forum, vorige week gehouden in San Francisco, was een van de meest besproken onderwerpen de plussen en minnen bij het gebruik van tablets binnen een onderneming. Hoofd onderzoeker Crawford Del Prete van IDC ging in op de mobiele voorspellingen voor de komende tien jaar.

Niet zo verrassend is dat IDC voorspelt dat het gebruik van tablets komende vijf jaar drastisch toeneemt. Del Prete verwacht dat het aantal businessapplicaties wat door mobiele apparatuur wordt benaderd toeneemt van 10 procent (2010), naar 41 procent (eind 2011) om uiteindelijk uit te komen op 70 procent in 2015. Waar in 2010 'slechts' 6,8 miljard mobiele apparaten actief gebruikt werden, verdriedubbelt dat aantal tot 29 miljard apparaten in 2020.

Weliswaar biedt deze verandering veel voordelen, niet vergeten mag worden dat het beheer van tablets een complexe taak is waaraan veel risico's kleven, van ze beveiligen tot er budget voor kunnen vrijmaken,

Het gevaar van voor iedereen een tablet kopen

Hoewel de voordelen van tablets duidelijk mogen zijn - ze zijn mobieler dan laptops, ze doen het direct, kennen duizenden beschikbare apps, kennen prachtige graphics en bieden een handige aanraakgebaseerde gebruiksinterface - zijn er genoeg IT-managers te vinden die worstelen met de uitdagingen die er soms nog liggen.

Misschien belangrijker nog dan het instellen van policies en beveiligde toegang tot data, is het inkaderen van tablets in een budget, zegt Del Prete.

"Tablets kunnen het benodigde budget tot 60 procent laten toenemen en hun verversingscyclus is gelijk aan dat van een smartphone - twee en een half jaar", zegt Del Prete. "Als je zonder blikken of blozen ja zegt tegen iedereen die een tablet wil hebben, ga je failliet."

De onderzoeksdirecteur raadt aan om goed te bepalen wie er van het personeelsbestand werkelijk een tablet nodig heeft. Over het algemeen genomen hebben werknemers die aan een bureau gebonden zijn en content creëren gewoon een pc nodig, terwijl bestuurders en reizigers zoals verkopers die juist content consumeren prima kandidaten zijn voor een tablet.

Beveilig de tablet: vind een balans tussen controle en flexibiliteit

Het belangrijkste bij het veilig houden van een tablet als de iPad en tegelijkertijd gebruikers tevreden stellen is door een balans te zoeken tussen flexibiliteit en controle, zegt IDC-onderzoeksdirecteur Nick McQuire.

"Tabletgebruik en de consumerisatie van IT hebben de traditionele rol van IT ondersteboven gekeerd", zegt McQuire. "Nu maken de gebruikers de beslissingen en is de taak voor IT om deze nieuwe vrijheid toe te staan zonder het te laten ontaarden in anarchie."

iT-afdelingen hebben de keus tussen het ondersteunen van private tablets van werknemers of om ze zelf voor hen te kopen. De meeste bedrijven ondersteunen persoonlijke tablets; een gedeelte van de BYOD-beweging kwam pas van de grond toen C-level directeuren hun iPads naar werk meebrachten en om ondersteuning van IT gingen vragen.

Desondanks zijn er ook organisaties te vinden waar wel tablets voor werknemers worden gekocht (de duurdere optie). Hoe dan ook moet IT securitymaatregelen treffen: het gebruik van sterke wachtwoorden, MDM (Mobile Device Management), dataversleuteling en ondersteuning - zonder dat er sprake is van een 'lock-down' modus waarin de bewegingsruimte van de gebruiker te beperkt wordt. "Je wilt niet de toegang tot apps beperken of het snelle opstarten die de tablet op de eerste plaats een succes maken", zegt McQuire.

Voordelen: tablets 'bevrijden' werknemers

Als je het goed doet, zorgen tablets voor meer productieve werknemers en verdienen ze zichzelf uiteindelijk met gemak terug. Voor Roche, een Zwitserse farmaceut met 80.000 werknemers, betekende een ambitieuze uitrol van iPads eerder dit jaar een bevrijding voor de verkooptak van het bedrijf.

In juli kocht Roche 8000 iPads voor zijn verkopers. De iPads vervangen hiermee traditionele laptops, waarmee het een gewaagde keuze vormt. De verkopers zijn niet ontevreden. Integendeel, zegt projectmanager Marc Wiest van Roche. "Onze salesvertegenwoordigers kunnen efficiënter werken met iPads want ze hebben vaak niet zoveel tijd om iets te pitchen."

"Ze hebben een kwartier met een dokter en moeten zoveel mogelijk in die tijd doen", legt Wiest uit. "De iPad staat direct aan, apps zijn direct toegankelijk en wat getoond kan worden is grafisch van hoogstaande kwaliteit."

Wiest geeft toe dat governance en compliance bij de iPad lastig zijn, helemaal in een streng gereguleerde branche als de farmaceutische industrie. "Het is minder veilig dan een laptop", zegt Wiest, "en het is een uitdaging om te voldoen aan de eisen met wat eigenlijk een consumentenapparaat is."

Hoe meer bedrijven, waaronder Roche, hun eigen apps en app stores bouwen en hoe meer zakelijke softwarereuzen als Citrix, Oracle, SAP en IBM bouwen aan iPad apps, hoe meer de iPad een zakelijk apparaat wordt wat de extra aandacht aan security waard is, zegt Wiest.

"iPads hebben onze salesforce bevrijd van het bureau en hebben hen de vrijheid gegeven om beter zaken te doen", zegt hij.

▼ Volgende artikel
Eerste Samsung Galaxy S26-teaservideo's verschenen
© Samsung
Huis

Eerste Samsung Galaxy S26-teaservideo's verschenen

Samsung heeft drie korte video's gedeeld waarmee het hint naar de komst van de Samsung Galaxy S26-smartphones.

Het is al een tijdje bekend dat het bedrijf later deze maand de nieuwe smartphonelijn uit de doeken gaat doen, die waarschijnlijk onder de noemer 'S26' gaat vallen. Nu zijn er drie teaservideo's gedeeld om mensen alvast lekker te maken.

View post on Instagram
 

De teaservideo's

De video's heten Closer, Groove en Glow, en richten zich zo lijkt het op verbeteringen die de Galaxy S26-smartphones gaan brengen. In 'Closer' is te zien hoe de camera van een flinke afstand inzoomt op een hond, zonder dat er veel kwaliteit verloren gaat.

In de 'Groove'-video is een dj-set te zien waarbij de camera duidelijk de dj in beeld brengt, inclusief alle bewegingen en lichtveranderingen. In de laatste video, 'Glow', wordt benadrukt hoe de camera's van de S26 zelfs donkere scènes helder kunnen filmen.

Watch on YouTube

De video's lijken dus vooral te hinten naar de verbeteringen in de camera's van de S26-lijn, al moet nog maar blijken of de filmpjes een realistische representatie zijn van wat er straks allemaal mogelijk is.

In alle drie de video's wordt overigens ook melding gemaakt van AI. Zoals eerdere geruchten al aangaven, gaat AI waarschijnlijk een prominente rol spelen bij de nieuwe smartphones van Samsung.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung S26 onthuld?

Het is zo goed als zeker dat de nieuwe Samsung S26-smartphones op 25 februari worden onthuld. Uit een gelekte uitnodiging voor het aankomende Galaxy Unpacked-evenement blijkt namelijk dat die show op 25 februari wordt gehouden, en dat lijkt de ideale plek om de nieuwe smartphones van het bedrijf te onthullen.

Watch on YouTube

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Een grote focus zou ook liggen op de toevoeging van een privacyscherm - een optie zodat het moeilijker wordt voor omstanders om je het scherm van je smartphone te kijken.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: kijk hier morgen om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: kijk hier morgen om 15:00 uur

Nintendo zendt op donderdagmiddag 15:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe Nintendo Direct Partner Showcase uit. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream komt hier te staan wanneer hij van start gaat, dus geïnteresseerden kunnen hem hier op donderdag 5 februari vanaf 15:00 uur bekijken.

Over de inhoud is nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf. De presentatie duurt ongeveer een halfuur.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Watch on YouTube

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: Fantazio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.