ID.nl logo
Zo kun je de Ommetje-app gebruiken
Huis

Zo kun je de Ommetje-app gebruiken

Het is een enorme hit geworden sinds corona: Ommetje. Een app waarmee je jezelf extra kunt motiveren om vaker een blokje om te gaan. Eerlijk is eerlijk, je kunt de app ook aanzetten en hem naast je neerleggen, maar over het algemeen gaan mensen er wel eerlijk mee om. Wil jij ook aan het Ommetje? Dit is hoe je de app gebruikt.

Ommetje is in principe een soort competitie. Je kunt met je sportvereniging, je collega’s, je vrienden of je gezin een competitie starten (al is het ook mogelijk om alleen tegen de rest van Nederland te wandelen). Je hoeft niet met anderen te wandelen: je motiveert elkaar met Ommetje om dagelijks even een blokje om te gaan, ieder op zijn eigen locatie (al mag samen natuurlijk wel!).

Je kunt Ommetje gratis downloaden in de appwinkel van Google (Play Store) of de appwinkel van Apple (App Store). Je hebt een account voor de app nodig, maar die kun je eventueel aanmaken wanneer je de app eenmaal opent. Heb je nog geen account, dan kun je die aanmaken nadat je je taalvoorkeur hebt gekozen. Je kiest daarna een gebruikersnaam en geeft aan of je solo gebruikmaakt van ommetje of je je bij een bestaande competitie voegt (of eventueel zelf een competitie wil beginnen). Geef vervolgens je e-mailadres op, kies een wachtwoord, bepaal welke meldingen je wil ontvangen en je kunt starten met Ommetje (nadat je akkoord bent gegaan met de algemene voorwaarden).

De app is er klaar voor, hopelijk jij ook, want je kunt nu een ommetje gaan maken. De app herkent niet vanzelf dat je aan het wandelen bent, dus zorg dat je op de paarse knop met ‘start ommetje’ klikt om te beginnen. Je kunt vervolgens je telefoon weer op zwart zetten (vergrendelen) en in je zak stoppen. Als je bent uitgewandeld, dan tik je nogmaals op die paarse knop om je ommetje te stoppen. Dat was het. Op zich simpel, maar er zit nog een puntensysteem aan de app verbonden. Je krijgt 5 punten als je 20 minuten per dag loopt, maar meer als je dat voor 9 uur ’s ochtends doet. Bij twee Ommetjes op één dag krijg je nog een punt extra. De app houdt de punten voor je bij, jij hoeft nog steeds alleen op de paarse knop te drukken om te starten en te stoppen met je ommetje.

Wil je weten hoe lang je al met je nieuwe hobby bezig bent, dan kun je altijd even de statistieken raadplegen. Hierin zie je welke ommetjes je al hebt gedaan, maar ook op welke dag je bent begonnen. Alles om je te motiveren lekker te blijven doorlopen, want deze door de Hersenstichting ontwikkelde app is bedoeld om te zorgen dat naast je lijf ook je hersens gezond blijven, en dat doen ze via beweging. Ook is een ommetje een goed moment om even het hoofd leeg te maken, al zijn er ook veel mensen die er juist bij zweren een ommetje te maken buiten als ze een meeting hebben (in hun oren).

Met ‘veel mensen’ bedoelen we ook echt veel mensen: honderdduizenden mensen gebruiken de app. Honderden bedrijven hebben zich bij Ommetje gevoegd om het zo mogelijk te maken voor collega’s om de competitie op te zoeken en te werken aan hun gezondheid. Op zich zijn dit soort competities ook mogelijk binnen bijvoorbeeld Fitbit, maar dit is vaak veel intenser en heftiger. Ommetje is er juist ook een beetje om kneuterig te zijn en vooral: laagdrempelig. Zodat je niet alleen de competitie op zoekt met collega’s, maar ook juist het plezier en de wil om elkaar op een positieve manier te motiveren.

Ommetje gebruiken is een goede gewoonte: het helpt je zowel je fysieke als je mentale gezondheid op peil te houden. Bovendien vertelt de charismatische neuropsychologiehoogleraar Erik Scherder je elke keer een leuk hersenfeitje als je klaar bent. 

Bekijk hier het aanbod aan smartphones op Bol.com

▼ Volgende artikel
Grote Monster Hunter Wilds-uitbreiding wordt aankomende zomer onthuld
Huis

Grote Monster Hunter Wilds-uitbreiding wordt aankomende zomer onthuld

Capcom gaat in de loop van aankomende zomer een grote nieuwe uitbreiding voor het vorig jaar uitgekomen Monster Hunter Wilds onthullen.

Dat liet Ryozo Tsujimooto, de producent van de Monster Hunter-franchise weten in een video waarin het eenjarige bestaan van de game werd gevierd. De video kan hieronder worden bekeken.

De inhoud van de aankomende uitbreiding werd nog niet bekendgemaakt, maar Tsujimoto liet weten dat de uitbreiding vergelijkbaar wordt met Iceborne, een uitbreiding voor voorganger Monster Hunter Worlds. In die dlc zaten nieuwe gebieden, monsters, spelmechanismen en verhalende content. "We zijn van plan om aankomende zomer meer informatie te delen, dus kijk daar naar uit."

Watch on YouTube

Nog meer Monster Hunter Wilds-content

Voordat het zover is hebben Monster Hunter Wilds-spelers genoeg andere nieuwe content om naar uit te kijken. Zo zal op 18 februari update 1.041 uitkomen, met daarin Arch Tempered-monsters van tien sterren, unieke Event Quests en een samenwerking met Monster Hunter Stories 3: Twisted Reflection, een losstaande Monster Hunter-game die op 13 maart uitkomt.

Monster Hunter Wild verscheen in februari 2025 voor PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc. De game draait net als voorgaande spellen in de reeks op het jagen op grote monsters. Spelers ontvangen na het verslaan van een monster nieuwe materialen, waarmee ze hun uitrusting sterker kunnen maken en vervolgens het kunnen opnemen tegen nog sterkere monsters.

Uniek ten opzichte van eerdere delen is dat de graphics en bijbehorende details die in de spelwereld en monsters zijn te zien flink zijn toegenomen. Daarnaast is het voor spelers nu mogelijk om twee wapens tegelijkertijd met zich te dragen op een mount, waardoor men beter voorbereid is voor gevechten.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Eerste setfoto's van Tomb Raider-televisieserie te zien
© Amazon
Huis

Eerste setfoto's van Tomb Raider-televisieserie te zien

De eerste foto's vanaf de set van de aankomende Amazon Prime Video-serie gebaseerd op Tomb Raider zijn online verschenen.

De foto's werden gedeeld door The Daily Mail en tonen Sophie Turner - bekend van haar rol als Sansa Stark in de hitserie Game of Thrones - in de rol van Lara Croft. Begin dit jaar bracht Amazon al een eerste officiële foto van de actrice als het personage uit. De setfoto's die hieronder zijn te zien zijn niet officieel, maar tonen wel een andere outfit dan die op de officiële foto.

Zoals al langer bekend is, werkt Amazon aan een serie gebaseerd op de Tomb Raider-games. Hoewel nog niet bekend is wanneer de serie op Amazon Prime Video te zien zal zijn, zijn de opnames inmiddels van start gegaan. Het script is geschreven door Phoebe Waller-Bridge – bekend van Fleabag. Ook zijn er diverse andere castleden bekend, waaronder Sigourney Weaver (Avatar, Alien) en Jason Isaacs (The White Lotus).

View post on X
View post on X

Meerdere games op komst

Tomb Raider bestaat al sinds de jaren negentig: in de games reist avonturierster Lara Croft de wereld over en neemt ze het op tegen een groot scala aan vijanden. Het personage groeide uit tot een waar icoon en is al meermaals verfilmd – onder andere Angelina Jolie kroop eerder in de huid van Lara.

Fans hoeven niet bang te zijn dat ze de komende jaren geen games ontvangen rondom het personage. Later dit jaar verschijnt Tomb Raider: Legacy of Atlantis, een remake van de allereerste Tomb Raider-game. Voor 2027 staat een compleet nieuwe game gepland met de naam Tomb Raider: Catalyst.