ID.nl logo
Huis

Woensdagmiddagreview: De Kingzone K1 is veel waar voor weinig geld

Soms krijgen we van fabrikanten telefoons opgestuurd waarover we erg sceptisch zijn. De Kingzone is er zo één - een Chinees merk waar we nog nooit van hoorden, en dat claimt een toptoestel te zijn voor een topprijs. Die hebben we vaker gehoord, maar over de Kingzone K1 zijn we aangenaam verrast over de prijs-kwaliteitsverhouding.

De Kingzone is een degelijke smartphone, met een zeldzaam stevige behuizing. Het hele apparaat heeft een metalen behuizing, zowel aan de zij- als de achterkanten. Die is aan de boven- en onderkant ook nog eens strak afgewerkt, waarbij de buitenkant mooi als één geheel aanvoelt. Nadeel is wel dat het toestel er behoorlijk zwaar mee wordt - lange tijd met het apparaat levert uiteindelijk pijn aan je handen op.

Poorten aan de zijkant

Die ronde randen betekenen overigens wel dat de poorten van het apparaat aan de zijkant zitten. De usb-poort zit bovenaan aan de zijkant, maar vooral de positie van de 3,5 mm-plug voor oordopjes zit vreemd onderaan. Dat is in de praktijk behoorlijk onpraktisch, zeker als je het apparaat in je broekzak hebt zitten.

Het scherm is een groot nadeel van de telefoon, want hoewel dat 5,5" groot is heeft de Kingzone K1 een resolutie van slechts 1280 x 720 pixels. Dat is niet heel goed, en dat merk je ook een het toestel. Het scherm leest af en toe wat moeilijk en is niet bijster helder.

Draadloos opladen

Een handige feature van het toestel is dat je die draadloos kunt opladen. Het toestel kan met een speciaal hoesje worden opgeladen met een draadloze powerbank, via NFC. Dat werkt redelijk snel, maar uiteindelijk is het eigenlijk wel zo gemakkelijk om een oplader te zoeken - of desnoods een kabel aan je powerbank te hangen.

Handgebaarbediening

Een andere leuke toevoeging is dat je de telefoon kunt bedienen met handgebaren. Dat betekent dat je je vingers over de camera kunt vegen, zodat je bijvoorbeeld naar een volgende webpagina kan gaan of een andere app kunt openen. Dat werkt verrassend goed, maar blijkt in de praktijk vooral een leuke gimmick die meer tijd kost dan het oplevert.

Lelijke skin

De Kingzone K1 draait op Android 4.4, met een eigen unieke schil die eigenlijk best vervelend is. Veel icoontjes van standaard-apps, zoals de browser, geven niet meteen duidelijk aan om welke apps het gaat, al is dat uiteindelijk een kwestie van gewenning. Bovendien zijn alternatieve browsers als Firefox of Chrome gewoon beschikbaar, dus kun je in het uiterste geval die nog gebruiken.

... maar wel snel

Opvallend is ook hoe snel en stabiel de Kingzone is, zeker voor het geld dat je betaalt voor het toestel. De specificaties verklappen weinig goeds - een 1,4 GHz CPU is en 2 GB RAM zijn niet echt iets om over naar huis te schrijven - maar de telefoon is verrassend snel. Ook met het draaien van meerdere apps vind je amper lag in het OS, al starten apps na verloop van tijd trager op dan in het begin.

Snelle camera

Ook de camera is verrassend goed. De 14-megapixel-camera komt van Sony, en maakt snelle foto's. De camera ondersteunt HDR-foto's en heeft een hoop features zoals een panorama-modus en een een 'oppoetsmodus'. De camera focust snel, maar maakt soms nog wat korrelige foto's. Ook in het donker is de camera niet heel sterk.

Het grote probleem is dat het toestel amper te koop is in Nederland. Je kunt het via websites als deze proberen, die het toestel voor je importeren vanuit China.

Conclusie

De Kingzone K1 is een verrassend goed toestel, dat je voor heel weinig geld kunt kopen. Je krijgt een degelijk apparaat met redelijk goede specificaties, al blijft het toestel op sommige vlakken absoluut in de middenklasse. Vooral het scherm is een tegenvaller - met slechts 1280 x 720 pixels is niet alles even helder. Het grootste pluspunt is echter de behuizing, die van solide metaal is en strak afgewerkt is. Dat voelt extreem stevig aan, al merk je dat wel aan het zware gezwicht. Dat mag voor die prijs niet veel uitmaken - je kunt de Kingzone K1 al voor 240 euro kopen. Daar krijg je een prima toestel voor.

▼ Volgende artikel
Helldivers-film arriveert eind 2027, Jason Momoa heeft rol
Huis

Helldivers-film arriveert eind 2027, Jason Momoa heeft rol

De film gebaseerd op de Helldivers-gamefranchise zal op 10 november 2027 in première gaan. Daarbij heeft acteur Jason Momoa een hoofdrol te pakken.

Dat meldt Deadline. Veel details over de film zijn er verder nog niet, behalve dus dat Momoa - bekend van Aquaman en Game of Thrones - er in speelt, en dat Fast and Furious-regisseur Justin Lin de regie op zich neemt.

De verfilming van Helldivers werd vorig jaar aangekondigd, maar sindsdien is het vrij stil rondom de film. Wel maakte Lin eerder al duidelijk dat hij de Helldivers-film wil gebruiken als excuus om bekende acteurs op het witte doek op gewelddadige wijze aan hun einde te laten komen.

View post on X

Over Helldivers

Helldivers is een multiplayershooterfranchise waarin spelers in teamverband buitenaardse wezens doden om Super Earth te beschermen. Men krijgt in het ruimteschip allerlei missies voorgeschoteld, zoals het vernietigen van een nest aan buitenaardse wezens of het vergaren van data, en reist vervolgens af naar planeten om die missies te klaren.

Vooral het in 2024 verschenen Helldivers 2 is een blijvend succes en wordt nog altijd met nieuwe content ondersteund. De game kwam eerst op PlayStation 5 en pc uit, maar is inmiddels ook speelbaar op Xbox Series-consoles.

PlayStation-verfilmingen

Steeds meer PlayStation-franchises worden de laatste jaren verfilmd, en er staan er nog veel meer op de planning. Zo zijn er films gebaseerd op Uncharted en Gran Turismo gemaakt, en series rondom The Last of Us en Twisted Metal. Ook is er een film rondom de Horizon-franchise in de maak en komt er een serie rondom God of War.

▼ Volgende artikel
Verwacht geen nieuwe Wolverine-beelden in de State of Play vanavond
Huis

Verwacht geen nieuwe Wolverine-beelden in de State of Play vanavond

In de State of Play-presentatie die vanavond wordt uitgezonden zullen zeer waarschijnlijk geen nieuwe beelden zitten van het langverwachte spel Marvel's Wolverine.

Ontwikkelaar Insomniac Games gaf vorig jaar al aan dat het pas aankomend voorjaar meer uit de doeken zou doen over Wolverine. Toen eerder deze week de nieuwe State of Play werd aangekondigd, hoopten veel fans echter dat de ontwikkelaar zijn plannen gewijzigd had en toch wat meer van de nieuwe Marvel-game zou tonen.

Dat lijkt echter zeer onwaarschijnlijk. Een fan vroeg deze week op social media aan Insomniac Games wanneer er meer info over de game zal verschijnen, waarop Insomniac wederom antwoordde met "lente 2026". Dat maakt het dus zo goed als bevestigd dat de game vanavond tijdens de State of Play niet getoond gaat worden.

View post on X

Over Marvel's Wolverine

Insomniac Games, de ontwikkelaar van de moderne Spider-Man-spellen, werkt al een aantal jaar aan Wolverine, een game rondom de Marvel-anti-held. Hoewel vroege beelden van de game al geruime tijd op internet stonden, werd afgelopen najaar de eerste volledige trailer van het spel getoond. Die is hieronder nog eens te zien.

Wolverine - oftewel Logan - zal gespeeld worden door Liam McIntyre, die eerder onder andere in Spartacus speelde. De game doet diverse exotische locaties aan, waaronder Japan en Canada, en uit de eerste beelden blijkt dat er veel geweld en bloed in de game zit. Wolverine maakt daarbij logischerwijs gebruik van de iconische messen die uit zijn handen komen.

Watch on YouTube

De aankomende State of Play

Zoals gezegd werd eerder deze week de nieuwe State of Play aangekondigd, die vanavond om 23:00 uur wordt uitgezonden. De livestream kan dan hier bekeken worden.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit. Van die laatste game weten we nu dus dat hij waarschijnlijk niet getoond gaat worden. Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.