ID.nl logo
Huis

De 6 beste apps om notities mee te maken

Je kunt een iPhone of iPad perfect gebruiken om snel een notitie te maken. Het is niet meer nodig om snel op zoek te gaan naar een papiertje, of al je jaszakken te bekloppen om te kijken of je een pen bij je hebt. En die notities raak je ook niet meer zo snel kwijt!

Natuurlijk heeft iOS haar eigen notitie-app, maar dat heeft programmeurs er niet van weerhouden om massaal eigen digitale notitieblokken in elkaar te draaien. Veel van deze apps zijn gratis en verdraaid handig, waarbij de mogelijkheden van het notities maken vaak uitgebreid worden met andere functies. Toch bleek bij ons rondje langs de vele verschillende apps in deze categorie dat het loont een paar euro's uit te geven voor die apps die echt handig zijn. Lees ook: De 13 beste games voor je iPhone of iPad.

©PXimport

Mooie notities maken met Awesome Note 2.

Awesome Note 2 (€4,99)

Awesome Note 2 is een programma waar net een update van is uitgebracht. Het is niet gratis, maar wel een van de beste apps op dit gebied, met een groot scale aan mogelijkheden. Je kunt er gewoon snel een notitie mee maken, maar het is ook mogelijk om uitgebreide teksten mee te tikken.

Met deze app draai je eenvoudig een to-do lijstje in elkaar, dat je dan net zo makkelijk weer afstreept. Awesome Note ziet er stijlvol uit, een stijl die je helemaal aan je eigen wensen aan kunt passen. De notities die je maakt kun je verdelen over mapjes, zodat je notities die bij een bepaald project horen netjes bij elkaar kunt houden. Zo heb je snel alle informatie bij elkaar. Je kunt hiervoor als je wilt zelfs foto's gebruiken, om direct te zien welk mapje waar over gaat.

©PXimport

Snel notities maken op een PDF met Note Taker.

Note Taker (€4,99)

Note Taker is een notitie app die een originele optie heeft. Als je bij deze app namelijk met je vinger of je stylus woorden op het scherm maakt, dan kun je ervoor kiezen dat deze automatisch kleiner worden gemaakt. Zo heb je meer ruimte op je pagina zonder dat je per se hoeft te 'pinchen'. Een zeer handige optie waarmee je heel wat notities op een enkele pagina kunt krijgen.

Je kunt lekker je letters ten grootte van het volledige scherm maken en de app zorgt ervoor dat ze kleiner worden gemaakt. Daar komt bij dat dit een fijne notitie app is om mee te werken. Veel opties, handige interface en een zeer flexibele undo-functie. Mooi aan Note Taker is ook de optie om een PDF te nemen en daar je eigen notities op te maken. Als je wilt kun je jouw notities opvrolijken met afbeeldingen of foto's die je zelf hebt gemaakt met je camera. Het is ook eenvoudig je notities in mapjes te ordenen.

©PXimport

Met AudioNote worden geschreven aantekeningen en audio netjes bij elkaar gehouden.

AudioNote (€4,99)

Als je besluit een app te gaan maken waar er honderden anderen van zijn, dan kun je maar beter je best doen om met een originele feature te komen. Je moet nu eenmaal proberen jouw app zich te laten onderscheiden van de rest, zodat mensen nu net jouw appje downloaden, en niet een van de vele andere versies. Bij AudioNote is dat aardig gelukt. Dit is namelijk eigenlijk een notitieblok en voice recorder ineen. Zit je bij een belangrijke vergadering, of ben je iemand aan het interviewen? Wil je daarbij zowel het geluid opnemen als aantekeningen maken? Dan is AudioNote de ideale app. Je kunt namelijk wat er gesproken wordt opnemen, en tegelijkertijd hier je aantekeningen bij maken.

Na afloop van vergadering of interview worden de verschillende soorten notities dan netjes bij elkaar bewaard, zodat je ze makkelijk weer terug kunt vinden. Een mooie extra is dan nog dat je, als je een geschreven aantekening aanklikt, gelijk het deel van de audio hoort dat daarbij past. De app onthoudt namelijk wanneer je bepaalde dingen hebt opgeschreven. Ook handig als je zelf aan het brainstormen bent en tijdens het babbelen aantekeningen maakt. Of tekeningen, want dat kan ook met deze veelzijdige app. De app heeft wel wat minder opties dan de meeste andere die zijn beschreven in dit artikel, maar dat maakt de audiofunctie meer dan goed.

©PXimport

De meest premium van alle notitieapps: Evernote.

Evernote (gratis - €2,99)

Evernote is waarschijnlijk de meest bekende notitie-app in de App Store. Dit is een softwarepakket waarmee je meer opties hebt dan je waarschijnlijk zelf zou kunnen bedenken. Je kunt simpelweg notities maken, maar je kunt ook handig stukken van webpagina's knippen en plakken en daar je notities bij maken. Plak er dan rustig een stuk van een andere webpagina bij en bouw zo je research.

Deze research is eenvoudig te delen met anderen, je kunt deze ook synchroniseren met EverNote op je desktop of laptop computer. Je voegt eenvoudig bestanden toe, zoals PDF's en .doc-bestanden, en alles is simpel in mapjes te stoppen. Zo houd je alle informatie over een bepaald onderwerp eenvoudig bij elkaar. Maar Evernote kan nog veel meer dan de standaard notitie-apps. Zo kan de app visitekaartjes voor je omzetten in digitale informatie, je helpen je financiën op orde te houden en een reis voor je plannen. Je kunt de info uit deze app zelfs simpel synchroniseren met je Apple Watch!

Evernote heeft het niet zo makkelijk gemaakt als het aankomt op het kiezen van de versie die het beste bij jou past. Je hebt een zeer beperkte gratis versie, een plus-versie waar iets meer opties in worden ontsloten, en dan nog een hele rits andere versies, waarvan de duurste maar liefst €44,99 kost. Dan heb je wel een uiterst compleet pakket tot je beschikking, maar veel van de functies zijn ook beschikbaar in goedkopere, ook prima werkende appjes.

©PXimport

Gewoon een degelijke app: NoteMaster.

NoteMaster (€4,99)

NoteMaster laat zien dat gewoon degelijk soms ook goed genoeg is. Dit is een app die in tegenstelling tot de hiervoor genoemde apps eigenlijk geen speciale features heeft, en ook geen app die uitzonderlijk veel extra opties heeft. Wat NoteMaster wel is, is een zeer fijne notitie-app waar je heel snel duidelijke notities mee kunt maken. Zoals de makers van NoteMaster zelf zeggen: "You'll never be limited to boring notes again!"

De borstklopperij wordt in dit geval ook wel waargemaakt. Je voegt aan je notities eenvoudig afbeeldingen, eigengemaakte tekeningen of foto's toe, waarbij je ook in een handomdraai stijlen toevoegt aan je teksten. Daarnaast kun je snel duidelijke lijstjes maken, een kek achtergrondje aan je notities toevoegen en de hele lading notities die een mens in een week maakt overzichtelijk in mapjes wegstoppen. Tja, inderdaad allemaal opties die de andere programma's ook hebben, maar aangenaam verpakt en soepel werkend. Ah, toch nog een originele toevoeging: je kunt de notities snel syncen met Google Drive en Dropbox!

©PXimport

Simpel doch doeltreffend: Piece of Paper.

Pop: Piece of Paper (€0,99)

En zo komen we bij de laatste app in deze opsomming toch weer terug bij dat simpele stukje papier dat je even snel pakt om een aantekening op te maken. Dat is namelijk exact wat Piece of Paper is: een digitaal velletje papier om wat op te schrijven. De makers wilden met hun app een programma maken waar je niet wordt afgeleid door allerhande extra mogelijkheden, foto's, achtergronden en meer van dat soort dingen.

Ideaal om snel even iets in op te schrijven en het dan weg te stoppen, zonder dat je bang hoeft te zijn het te vergeten of kwijt te raken. Je kunt je alleen afvragen: kan het gratis notitieblok in iOS dat niet ook al?

▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.